W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ceny żarówek H7 – Ile kosztują żarówki H7?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Samochodowe żarówki H7 nie należą do najdroższych akcesoriów do auta, ale mają ogromne znaczenie. Tym bardziej warto wiedzieć, ile konkretnie kosztują i czy opłaca się kupować te droższe. Wyjaśniłem to w poniższym artykule.

Ceny żarówek h7 – ile kosztują żarówki H7?

Spis treści:

  Ile kosztują żarówki samochodowe H7?

  Ceny żarówek H7 zaczynają się od 20 zł, a kończą nawet na ponad 100 zł. Najwięcej jest tych za 30 – 80 zł. Mowa o dwupakach, bo tak powinno się kupować samochodowe żarówki H7 (co jeszcze wyjaśnię w tym artykule).

  Ranking żarówek H7 – zwycięzca

  Osram Night Breaker Laser +200%

  Czy droższe żarówki H7 są lepsze?

  Otóż nie zawsze.

  Musisz wiedzieć, że na tym rynku znajdziesz multum przeróżnych żarówek samochodowych od wielu marek.

  Te najdroższe, np. za ponad stówę, często są sztucznie podkręcane, co zmniejsza ich żywotność. Jeszcze większe przegięcie stanowią żarówki H7, że tak powiem, tuningowane. Nie świecą na biało, a np. na niebiesko, przy okazji więcej kosztując.

  Dosyć, że i tak oślepiają kierowców (i rozpraszają uwagę), to jeszcze gorzej rozświetlają jezdnię. Po prostu nie kupuj niebieskich żarówek, stawiaj na biel.

  Patrząc na najlepsze żarówki H7, oczywiście znajdzie się sporo nieco droższych, a bardzo dobrych. Mowa chociażby o niektórych produktach Philips, Osram czy Bosch. Często kosztują 60 – 90 zł, czyli powyżej średniej cen, lecz kierowcy są z nich zadowoleni.

  Z drugiej strony, dobrze szukając, znajdziesz tanie i równie solidne żarówki (nawet za 30 zł). Słynie z nich chociażby Tunsgram. Dla tych, którzy pragną zaoszczędzić, nie rezygnując z wysokiej jakości, to optymalne rozwiązanie.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Co wpływa na cenę żarówek H7?

  Wiesz już, że łatwo się naciąć na drogie, a za bardzo wyżyłowane czy przekombinowane żarówki.

  Wiesz także, że kluczem jest odpowiedni wybór, bo da się znaleźć coś taniego, a dobrego.

  Mimo to istnieje szereg parametrów i cech, które dość często działają na korzyść markowych i nieco droższych H7.

  Poznaj je:

  • Wydajność świetlna – najważniejsza cecha, na którą wpływają: natężenie światła, geometria żarnika, homologacja E1 czy linia odcięcia. Lepsze z droższych H7 mają dalszy zasięg, świecą mocno i na biało, równomiernie rozświetlając jezdnię przed samochodem. Ich temperatura barwowa często osiąga lub przekracza 3700 K, co stanowi świetny rezultat.
  • Redukcja efektu olśnienia – czyli to, czy dane H7 oślepiają innych kierowców. W wyższym segmencie cenowym łatwiej znaleźć produkty, które tego nie robią, a nadal dobrze świecą (np. dzięki spełnianiu norm czy dodatkowej powłoce).
  • Żywotność – w wielu przypadkach nawet nie dojdziesz do informacji, ile potencjalnie wytrzymują dane H7. W tych droższych i markowych producenci zwykle to jednak podają. Niektóre egzemplarze świecą nawet przez ponad 400 godzin. Na tę cechę wpływają przy okazji: szkło kwarcowe odporne na UV, system chłodzenia (np. radiator), wytrzymała skrętka, a nawet pudełko (o czym jeszcze wspomnę w artykule).
  • Brak losowości – chodzi o to, aby obie żarówki z zestawu świeciły tak samo. Te najtańsze niejednokrotnie różnią się w tym.

  Dlaczego należy kupować żarówki H7 w dwupaku?

  Odpowiedź jest prosta: żeby świeciły tak samo. Wymiana żarówek H7 zawsze powinna dotyczyć obu sztuk, aby nie różniły się pod względem natężenia światła.

  Gdzie kupić żarówki H7?

  Wiele osób zastanawia się, ile kosztują żarówki H7 na stacjach benzynowych. Otóż najczęściej mają zawyżone ceny. Druga sprawa, że stacje oferują też bardzo tanie, a beznadziejne H7. Nie znajdziesz na nich wielu solidnych modeli.

  To samo dotyczy większych marketów, które mają strefy z akcesoriami motoryzacyjnymi.

  Oczywiście nie twierdzę, że nie da się w tych miejscach kupić czegoś lepszego. To również wygodny sposób na szybko, gdy właśnie spaliła Ci się żarówko samochodowa.

  Niemniej najlepsza opcja jest inna.

  Polecam zakupy online w profesjonalnych sklepach z akcesoriami samochodowymi.

  Najlepiej, gdy masz już swoje ulubione H7. Wtedy możesz zakupić ich więcej przez Internet, co zniweluje wpływ kosztów wysyłki na ogólną cenę. 

  Stacjonarny sklep moto również wchodzi w grę. Uzyskasz w nim od razu wartościowe porady odnośnie dobrego wyboru.

  Cena żarówek H7 a ich pudełka

  Na koniec jeszcze o jednej sprawie, która zresztą wiąże się z większością poprzednich punktów.

  Zwracaj uwagę na to, w co są zapakowane żarówki H7.

  One nie są niezniszczalne, mogą się uszkodzić podczas transportu. Dlatego też, niezależnie od tego, gdzie i za ile kupujesz H7, stawiaj na szczelne pudełka, a nie jakiś kawałek tektury, po którym latają H7.

  Przeczytaj też:

  Oceń publikację
  [Głosy: 3 Średnia: 4.3]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments