W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Co daje orbitrek? Czy warto go kupić?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  3

Czy warto kupić orbitrek – kiedyś sam sobie zadałem to pytanie. Zaryzykowałem i nabyłem ten sprzęt. Co z tego wyszło? Czy orbitrek rzeczywiście jest wart zakupu i zapewnia dobre efekty? Przekonaj się, czytając poniższy poradnik!

Co daje orbitrek? Czy warto go kupić?

Spis treści:

  Co daje ćwiczenie na orbitreku?

  Większość osób zgadza się z tym, że jednym z najskuteczniejszych sprzętów sportowych pod względem poprawy kondycji jest orbitrek. Efekty, jakie gwarantuje, to przede wszystkim redukcja tkanki tłuszczowej. Regularne ćwiczenia poprawią Twoją wydajność, wymodelują sylwetkę i wzmocnią mięśnie nóg.

  Oto szczegóły dotyczące tego, co daje orbitrek.

  Podczas godzinnego treningu na urządzeniu spalisz kilkaset kalorii. Według uśrednionych danych wartości te wynoszą od 500 do nawet 800 kcal. Wszystko zależy od czasu treningu i jego intensywności. Ćwiczenia na orbitreku okazują się jednymi z najbardziej efektywnych pod względem spalania tkanki tłuszczowej i porównuje się je do biegania.

  Regularnie korzystając z orbitreka, nie tylko zredukujesz masę ciała, ale też wzmocnisz mięśnie, a dokładniej nogi, pośladki, klatkę piersiową, brzuch oraz ramiona. Orbitrek to sprzęt typu cardio, dlatego nie uzyskasz na nim mocno zarysowanych mięśni, ale wygląd Twojej sylwetki zdecydowanie się poprawi. Mięśnie będą lekko zarysowane, a ciało wyraźnie smuklejsze.

  Odpowiadając na pytanie, czy warto ćwiczyć na orbitreku, nie można pominąć aspektu związanego z poprawą wydolności organizmu.

  Regularne treningi zwiększą Twoją wytrzymałość. Z czasem zauważysz, że intensywne i długie ćwiczenia bez mocnej zadyszki są możliwe. Korzyści ze zwiększenia wydolności organizmu jest wiele: większa energia na co dzień, odporność na zmęczenie i silniejsze serce.

  Ranking orbitreków do domu – zwycięzca

  Horizon Fitness Andes 3

  Komu przyda się orbitrek?

  Wiedząc, co dają ćwiczenia na orbitreku i jak działa to urządzenie, pokuszę się o stwierdzenie, że to sprzęt dla każdego, kto chce zadbać o kondycję i wygląd swojego ciała. Trening na takim urządzeniu nie stanowi zagrożenia dla stawów. Obciąża je tylko w niewielkim stopniu w porównaniu np. z bieganiem, o czym wspominałem w pojedynku orbitrek czy bieżnia.

  Orbitrek sprawdzi się u osób w różnym wieku, także seniorów, którzy chcą zadbać o lepsze samopoczucie. Każda zdrowa osoba może na nim ćwiczyć.

  Przeciwwskazania do korzystania z orbitreka są następujące:

  • Zaburzenia rytmu serca.
  • Nieuregulowane nadciśnienie.
  • Niewydolność krążeniowa.

  Zalety orbitreka

  Lista zalet orbitreka jest długa. To uniwersalny sprzęt sportowy, który pozwala w stosunkowo krótkim czasie polepszyć kondycję i zwiększyć wydolność. Z urządzenia, jak już wspomniałem, może korzystać prawie każdy, bez względu nie tylko na wiek, ale też poziom zaawansowania.

  Z uwagi na to, że trenując na orbitreku, angażujesz niemal całe ciało, uzyskujesz szybkie efekty. To ogromna zaleta, szczególnie dla osób, które mają opory przed regularną aktywnością fizyczną z uwagi na zbyt długi czas oczekiwania na rezultaty.

  Kolejnym atutem orbitreka jest to, że nie obciąża stawów. Regularne ćwiczenia na tej maszynie są bezpieczne dla ciała. Ryzyko wystąpienia kontuzji, która spowoduje przerwę w treningach, właściwie nie występuje.

  Wiele osób wybiera orbitrek, ponieważ to sprzęt, z którego korzysta się bez wychodzenia z domu. Nie musisz poświęcać dużo czasu na przygotowanie do treningu. Wystarczy wygodne ubranie, odpowiednie buty i możesz zaczynać!

  Co istotne, ćwiczysz na orbitreku niezależnie od pogody za oknem. Wybierając taki rodzaj treningu, istnieje też mniejsza szansa na to, że znajdziesz wymówki, tak jak to się dzieje np. podczas biegania na zewnątrz czy uczęszczania na siłownię.

  Atutem orbitreka jest też to, że masz możliwość trenowania na nim niezależnie od swojego poziomu zaawansowania. Nie ma znaczenia, czy zaczynasz z bardzo słabą kondycją, czy masz bardziej wysportowane ciało. Poziom trudności treningu (czyli w zasadzie opór) ustawiasz w zależności od swoich preferencji oraz efektów, jakie chcesz osiągnąć.

  Szukasz sprzętu treningowego do domu? Kupuj w zaufanych sklepach!

  Wady orbitreka

  Jedną z głównych wad orbitreka jest to, że zajmuje stosunkowo dużo miejsca. Sporo zależy od tego, jaki model wybierzesz, bo są mniejsze i większe urządzenia. Niemniej musisz mieć trochę wolnej przestrzeni w domu czy mieszkaniu, aby móc swobodnie z niego korzystać.

  Niektóre sprzęty są też stosunkowo głośne, co niektórych denerwuje. Tutaj również masz moc sprawczą, bo wybierasz odpowiedni dla siebie sprzęt i kupujesz model, który wyróżnia cicha praca.

  Jeżeli skorzystasz z mojego rankingu najlepszych orbitreków, to znacząco zwiększysz szanse na to, aby nie uświadczyć wyżej wymienionych wad.

  Czy warto kupić orbitrek – ostateczny werdykt

  Orbitrek – czy warto w niego zainwestować? Uważam, że tak. Ćwiczenia na tym urządzeniu niosą za sobą wiele korzyści. Regularny trening wzmacnia całe ciało. Orbitrek umożliwia efektywne spalanie tkanki tłuszczowej i redukcję wagi. Dodatkowo jest sprzętem bezpiecznym i łatwym w użytkowaniu.

  Orbitrek oferuje ponadto sporo zalet, a liczba ewentualnych wad nie jest duża. Za jego zakupem przemawiają zarówno efekty, jakie pozwala osiągnąć, jak i uniwersalność oraz duży wybór modeli. W sklepach znajdziesz wiele orbitreków różniących się zarówno jakością wykonania, ceną, jak i dostępnymi funkcjami oraz udogodnieniami.

  Orbitrek to mój ulubiony sprzęt do trenowania w domu, zwłaszcza że często staram się łączyć ćwiczenia na nim z treningiem siłowym. Idealne połączenie i to nie tylko dla facetów. Nie żałuję więc wydanych pieniędzy i Tobie także polecam taką inwestycję.

  Zobacz zestawienia sprzętów, które wspomogą Twoją aktywność fizyczną:

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 4.5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  3 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Adam
  1 rok temu

  Dziś zakupiłem na Allegro orbitreka 😉 Pozytywne opinie na forach przekonały mnie do jego kupna.

  Teresa
  1 rok temu

  Ćwiczę na orbitreku jakiś czas i mogę stwierdzić, że moja kondycja znacznie się poprawiła. Samopoczucie też lepsze .Polecam każdemu, świetna rzecz dla osób które nie mają czasu bądź ochoty na siłownię.