W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Co to jest jonizacja w suszarce do włosów? Co daje?

Polina Goch
Komentarze:  0

Jonizacja to jedna z bardziej pożądanych funkcji suszarki. Jeżeli ułożenie fryzury bywa dla Ciebie problematyczne, a efekt zazwyczaj prezentuje się tak sobie, zdecydowanie powinnaś zaopatrzyć się w urządzenie z jonizacją. W tym artykule poznasz odpowiedź na pytanie, co to jest jonizacja w suszarce i jakie efekty zapewnia.

Co to jest jonizacja w suszarce do włosów? Co daje?

Spis treści:

  Czym jest jonizacja?

  Na rynku spotkasz wiele profesjonalnych sprzętów do stylizacji włosów z funkcją jonizacji. Wśród nich wymienia się nie tylko najlepsze suszarki do włosów, ale także prostownice, lokówki czy termoloki.

  Pod pojęciem jonizacji kryje się proces neutralizacji jonów. Urządzenia wyposażone w tę funkcję emitują jony ujemne, które neutralizują działanie dodatnich. Jest to możliwe dzięki specjalnie wbudowanym generatorom lub powłokom turmalinowym.

  Zapewne zastanawiasz się, skąd na Twojej głowie pojawiają się ładunki naładowane dodatnio?

  Odpowiedź jest prosta: tworzą się one na skutek suszenia włosów gorącym nawiewem.

  Wysokie temperatury nie wpływają na pasma korzystnie, gdyż otwierają ich łuski w trakcie stylizowania. W konsekwencji kosmyki stają się matowe, szorstkie i pozbawione życia, a fryzura trudna do ułożenia.

  Jonizacja skutecznie domyka rozchylone łuski włosów, dzięki czemu zabezpiecza pasma przed zniszczeniem i nieestetycznym wyglądem.

  Jeżeli myślisz, że na tym kończy się dobroczynne działanie jonizacji na Twoje włosy, czytaj dalej.

  Ranking suszarek do włosów – zwycięzca

  Philips SenseIQ BHD829/00

  Co zyskasz dzięki jonizacji w suszarce?

  Przetestowałam wiele różnych urządzeń do stylizacji włosów, wobec czego zdążyłam już wyrobić sobie własną opinię na temat ich udogodnień.

  Jeśli miałabym Ci dać cenną wskazówkę odnośnie zakupu suszarki, z całą pewnością poleciłabym Ci zainwestować w model z funkcją jonizacji.

  Dlaczego? Poniżej wypunktowałam dla Ciebie zbiór wszystkich zalet jonizacji.

  Poznaj je:

  • Jonizacja niesamowicie wygładza włosy, dzięki czemu fryzura jest miękka i przyjemna w dotyku. Za jej sprawą kosmyki zyskają lepszy i zdrowszy wygląd, a fryzura stanie się trwalsza.
  • Dzięki emitowaniu jonów ujemnych Twoje włosy przestaną być matowe i bez wyrazu. Zamiast tego zaskoczy Cię ich wyjątkowy blask.
  • Jeśli na co dzień zmagasz się z problemem naelektryzowanych pasm, jonizacja skutecznie temu zaradzi. Twoje kosmyki staną się zdyscyplinowane i ujarzmione, a efekt nastroszonych włosków zniknie na zawsze.
  • Za jej pomocą pozbędziesz się napuszonej fryzury. Bywa, że włosy źle reagują na deszcz czy wilgotne powietrze i w rezultacie puszą się. Generowanie jonów ujemnych sprawi, że Twoje włosy będą prezentowały się dobrze, bez względu na panującą pogodę.
  • Co więcej, funkcja ta chroni farbowane pasma przed blaknięciem. W wyniku oddziaływania ciepła rozchylają się łuski włosów, które podatne są na utratę pigmentu. Jonizacja skutecznie je domknie, chroniąc przy tym Twój kolor i przedłużając jego świeżość.

  Przeczytaj też:

  Podsumowanie

  Jestem przekonana, że wiesz już, co daje jonizacja w suszarce i dlaczego warto pielęgnować nią włosy.

  Urządzenie generujące jony ujemne ułatwia modelowanie pasm, polepsza efekty stylizacji i zabezpiecza włosy przed uszkodzeniem.

  Zobacz zestawienia stylizatorów do włosów:

  Oceń publikację
  [Głosy: 3 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments