W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Czy biała płyta indukcyjna żółknie?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Rozważasz białą indukcję, lecz boisz się, że może zżółknąć? Warto zatem wiedzieć, czy tego typu efekt występuje w bielutkich płytach indukcyjnych. Bez owijania w bawełnę odpowiem Ci na to w poniższej publikacji.

Czy biała płyta indukcyjna żółknie? Kiedy może się tak stać?

Spis treści:

  Czy jest możliwe, aby biała płyta indukcyjna zżółkła?

  Ogólnie biorąc… biała indukcja nie powinna zżółknąć. Powód jest prosty i stanowi go materiał wykonania. To szklana ceramika, która sama w sobie nie żółknie pod wpływem temperatury czy innych czynników zewnętrznych. Nieuszkodzona zachowa swoją biel.

  To co, kończymy artykuł? Otóż nie.

  Znam kilka skrajnych przypadków, które mogą doprowadzić do zżółknięcia indukcji. Prześledźmy je wspólnie.

  Ranking białych płyt indukcyjnych – zwycięzca

  Electrolux EIV63440BW

  Uszkodzona powłoka powodem zżółknięcia

  Każda szanująca się marka płyt tego typu pokrywa swoje produkty ochronnymi powłokami. To właśnie ten wręcz niewidoczny element białych indukcji zabezpiecza je przed zmianą koloru.

  Rozlane potrawy, środki chemiczne potrzebne do czyszczenia, temperatura czy światło nie sprawią, że indukcja zżółknie.

  Ale co jeśli powłoka ulegnie uszkodzeniu?

  Wtedy biel może przerodzić się w żółć, choć to i tak optymistyczna wersja. W najgorszej urządzenie nie będzie prawidłowo pracować. Wiedz przy tym, że to naprawdę skrajny przypadek.

  Szkło do indukcji dostarcza głównie 2 renomowanych producentów z Niemiec. To generalnie porządne materiały. Ranking białych płyt indukcyjnych zawiera modele z takim szkłem. Jeżeli nic złego nie zrobisz swojej płycie, jej powłoka przetrwa wiele, wiele lat.

  Nawet mniejsze rysy na indukcji nie zmienią tej sytuacji. Rzecz jasna zawsze warto zadbać, aby ich nie było, a jak już się pojawią, to spróbować je usunąć.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Nadmierne zabrudzenie a zżółknięcie

  To, co pod powłoką ochronną, to jedno, ale osobny aspekt stanowi warstwa zabrudzeń na niej. Zmierzam do tego, że Twoja bielutka indukcja może wyglądać na nieco zżółkniętą przez nadmierny brud.

  W pojedynku płyta indukcyjna biała czy czarna po części poruszyłem tę kwestię. Im jaśniejsza kolorystyka, tym bardziej uwidacznia większość zabrudzeń. Naturalna sprawa, prawda?

  Dlatego też nie zaniedbuj dbania o sprzęt tego typu. Czyszczenie indukcji stanowi istotną czynność. Z drugiej strony, tego typu kuchenki mają płaską powierzchnię. Zachęcają wręcz, aby po gotowaniu przetrzeć szkło i pozbyć się z niego nieczystości.

  Nadmiar plam prowadzi zresztą nie tylko do pogorszenia aspektu wizualnego. Nawet najlepsza płyta indukcyjna może w takim wypadku nie wykryć garnka lub w ogóle zacząć wariować.

  Już wyjściowo żółte zabarwienie indukcji

  Przekazując wiedzę o białych indukcjach, w każdej publikacji powtarzam pewną ważną rzecz: nie wszystkie białe indukcje są perfekcyjnie białe. To może wydawać się głupie, lecz przejdź się do sklepu z AGD. Następnie pooglądaj płyty w tej kolorystyce.

  Znam wiele modeli, których biel za bardzo wpada w błękit, szarość lub… tak jest, żółć. Dlatego też osobiście cenię w tej kategorii markę Electrolux. Ich indukcje, przynajmniej póki co, rzeczywiście są bielutkie. Z innymi markami bywa już różnie, o czym musisz pamiętać.

  Owszem, nie jest to stricte powód żółknięcia, a zupełnie inna kwestia. Niemniej domyślam się, że pragniesz radować swoje oczy białą indukcją bez zafarbów. Chcąc uniknąć naleciałości innej barwy, zacznij już od wyboru sprzętu.

  Podsumowanie

  Płyty indukcyjne wykonuje się ze szklanej ceramiki, która nie żółknie w porównaniu do wielu innych materiałów (chociażby tworzyw sztucznych czy włókien). Istnieje bardzo małe ryzyko takiego defektu. Może go wywołać jedynie uszkodzona powłoka ochronna lub nadmiar brudu.

  Finalnie nie masz się czego obawiać. Powłoki są wytrzymałe, a zabrudzenia to nie problem. Nie zmieniają na stałe koloru indukcji i prędko je usuniesz.

  Przy okazji pamiętaj, że białe indukcje nie zawsze cechują się idealną bielą. Najlepiej przed zakupem zobacz dany model w realu. Pewniakiem w tej kwestii jest Electrolux, przynajmniej z tego, co sam zauważyłem.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments