W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Czy lodówki No Frost pracują cały czas?

Łukasz Proszek
Komentarze:  10

Czy ciągła praca lodówki No Frost jest czymś normalnym, a może zwiastuje jakieś problemy? Jeżeli Cię to ciekawi, to jesteś w dobrym miejscu, ponieważ w poniższym artykule dokładnie to wyjaśniam.

Czy lodówki no frost pracują cały czas?

Spis treści:

  Po co lodówce No Frost?

  No Frost to nowoczesna technologia, w jaką producenci wyposażają swoje urządzenia. Optymalna wentylacja chroni sprzęt przed oblodzeniem, które powstaje na skutek otwierania i zamykania drzwi. Przechowywana żywność w lodówce z funkcją No Frost dłużej zachowuje swoje właściwości i się nie psuje.

  W momencie zamykania drzwi uruchamia się automatyczny nawiew, którego celem jest osuszenie wnętrza lodówki. Elementem odpowiedzialnym za tę czynność jest wentylator. Wydmuchuje on nagromadzoną wilgoć w stronę skraplacza, skąd trafia ona na zewnątrz.

  No Frost sprawia, że pochodząca z żywności oraz powietrza ciecz nie osadza się na ścianach urządzenia w postaci szronu.

  Co to daje użytkownikom? Sporo, ponieważ technologia pozwala im między innymi na rzadsze rozmrażanie i czyszczenie komory. Dodatkowo zachowuje smak i właściwości żywności na dłużej. Artykuły, które pokrywają się szronem, tracą aromat i mają gorszą jakość.

  Lodówki z systemem No Frost w porównaniu do starszych modeli zużywają mniej energii elektrycznej. Jak to możliwe? Ponieważ nie potrzebują kilkurazowego rozmrażania w ciągu roku, nie zużywają dodatkowych ilości prądu do ponownego optymalnego schłodzenia komory.

  Czy urządzenia No Frost działają bez przerwy?

  Skoro nowoczesna wentylacja uruchamia się po każdym zamknięciu drzwi, to czy lodówki No Frost pracują cały czas? Tak i nie ma co do tego wątpliwości, ponieważ w celu zachowania optymalnych warunków dla przechowywanych produktów temperatura we wnętrzu urządzenia musi być zawsze taka sama.

  Czasami można odnieść mylne wrażenie, że lodówki z funkcją No Frost nie pracują cały czas, ponieważ nie wydają głośnych dźwięków. Jest to oczywiście nieprawdą i wynika jedynie z nowoczesnych technologii stosowanych w danych modelach. Charakteryzują się one cichością pracy, dlatego wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.

  Przeczytaj też: Jak długo pracuje nowa lodówka po włączeniu?

  Zobacz zestawienia sprzętów do chłodzenia i mrożenia:

  Oceń publikację
  [Głosy: 18 Średnia: 4.3]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  10 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krystyna
  1 miesiąc temu

  NIGDY Sharpa No Frost !!!!!!! Hałas 24/24 .

  Dominik
  7 miesięcy temu

  Właśnie zakupiłem niedawno lodówkę Samsung z no Frost em i niestety to prawda cały czas bzyczy wentylator 24g/h trudno się mówi. Starszy 8mio letni polar bez no Frost to był ultra Silence. Ale żona znudzona była odmrażaniem.

  Emilia
  4 miesięcy temu
  Reply to  Dominik

  Kurczę , mam dokladnie to samo … skusiliśmy się na samsung no frost ze względu na cicha prace lodówki i wielkie rozczarowanie .. lodówka w przeciągu tygodnia wyłączyła się dosłownie 3 razy a takto chodzi non stop

  Marek
  11 miesięcy temu

  Sharp-wentylator przekreśla ten sprzęt . Zagłusza nawet kompresor!

  Tom
  11 miesięcy temu

  Może są jakieś sposoby na wyłączenie tego nieustannie pracującego wiatraka? Ja wiem, że to dla mojego dobra, żeby było świeżo i bez szronu i lodu ale ja już wolałbym żeby po prostu było cicho a z lodem sobie poradzę…

  Piotr
  11 miesięcy temu
  Reply to  Tom

  Mam dokładnie to samo!!! Kupiłem lodówkę Amica z no frostem i tak ten wentylator wyje, że wezwałem serwis na gwarancji. Serwisant mi powiedział, że tak ma być… Mam w komputerze 5 wentylatorów, a nie wyją tak, jak ten z no frosta… Totalna żenada

  Tom
  11 miesięcy temu

  Dopiero po kupnie lodówki z No Frost zorientowałem się, czym to grozi. I teraz będę musiał męczyć się z tym wentylatorem przez wiele lat, okropne…

  Andrzej
  1 rok temu

  Czy ktoś wie, o krótkich -kilka -kilkanaście -30 minut chwilach postoju – tego nieustannie pracowitego wentylatora Geentle AirFlow, nie tylko podczas otwarcia drzwiczek chłodziarki? Np. w lodówce Sharp. Po kilkudziesięciu min. nieobecności w kuchni, wchodzę i zdziwiony – nie słyszę tego zwyczajnego “bzyczenia” wentylatora Gentle Airflow! Kompresor,milczy, dolny wentylator w zamrażarce także milczy. Skraplacz zimny..Z kilku metrów, a nawet z jednego metra -nic nie słychać od lodówki- choć słuch mam przeciętnie dobry. Jednak po przyłożenia ucha do ścianki bocznej, tej bez zawiasów drzwiczek chłodziarki- słyszalny był szmer- jakby „buzowanie”, przepływ -gazu, albo gazu i cieczy(?), może to czynnik chłodzący- w stanie odparowania i częściowo ciekłym(?)tak “buzował” -w ściance lodówki, bardzo cichutko. Po ok. 8 – min. tego cichego trybu pracy lodówki, włączył się kompresor, cichutko popracował ze dwie minuty, chyba nawet dolny wentylator wtedy też był nadal cicho, i dopiero po tych 2 min. pracy sprężarki, zaczął pracować Gentle Airflow.… Czytaj więcej »

  BleBleBle
  11 miesięcy temu
  Reply to  Andrzej

  System w lodówkach Sharp to jakaś pomyłka, używane przez nich wentylatory działają jak traktor. Nie ma tam mowy o jakiejś zmianie prędkości działania wentylatora czy tym podobnych. Osobiście wolę standardowe lodówki, trudno może i trzeba je odmrażać raz do roku, ale to mniejsza uciążliwość niż buczenie jak w starym PCecie, które musisz znosić przez całą dobę – te 365 dni spokoju warte jest poświecenia kilku godzin na rozmrożenie lodówki raz w roku.

  Piotr
  11 miesięcy temu
  Reply to  BleBleBle

  W lodówce Amica też chodzi wentylator jak zajeżdżony po 100 tysiącach godzin pracy…