W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Czy lodówki No Frost pracują cały czas?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  11

Czy ciągła praca lodówki No Frost jest czymś normalnym, a może zwiastuje jakieś problemy? Jeżeli Cię to ciekawi, to jesteś w dobrym miejscu, ponieważ w poniższym artykule dokładnie to wyjaśniam.

Czy lodówki no frost pracują cały czas?

Spis treści:

  Po co lodówce No Frost?

  No Frost to nowoczesna technologia, w jaką producenci wyposażają swoje urządzenia. Optymalna wentylacja chroni sprzęt przed oblodzeniem, które powstaje na skutek otwierania i zamykania drzwi. Przechowywana żywność w lodówce z funkcją No Frost dłużej zachowuje swoje właściwości i się nie psuje.

  W momencie zamykania drzwi uruchamia się automatyczny nawiew, którego celem jest osuszenie wnętrza lodówki. Elementem odpowiedzialnym za tę czynność jest wentylator. Wydmuchuje on nagromadzoną wilgoć w stronę skraplacza, skąd trafia ona na zewnątrz.

  No Frost sprawia, że pochodząca z żywności oraz powietrza ciecz nie osadza się na ścianach urządzenia w postaci szronu.

  Co to daje użytkownikom? Sporo, ponieważ technologia pozwala im między innymi na rzadsze rozmrażanie i czyszczenie komory. Dodatkowo zachowuje smak i właściwości żywności na dłużej. Artykuły, które pokrywają się szronem, tracą aromat i mają gorszą jakość.

  Lodówki z systemem No Frost w porównaniu do starszych modeli zużywają mniej energii elektrycznej. Jak to możliwe? Ponieważ nie potrzebują kilkurazowego rozmrażania w ciągu roku, nie zużywają dodatkowych ilości prądu do ponownego optymalnego schłodzenia komory.

  Ranking lodówek wolnostojących – zwycięzca

  Samsung Bespoke RB38C7B6AB1

  Czy urządzenia No Frost działają bez przerwy?

  Skoro nowoczesna wentylacja uruchamia się po każdym zamknięciu drzwi, to czy lodówki No Frost pracują cały czas? Tak i nie ma co do tego wątpliwości, ponieważ w celu zachowania optymalnych warunków dla przechowywanych produktów temperatura we wnętrzu urządzenia musi być zawsze taka sama.

  Czasami można odnieść mylne wrażenie, że lodówki z funkcją No Frost nie pracują cały czas, ponieważ nie wydają głośnych dźwięków. Jest to oczywiście nieprawdą i wynika jedynie z nowoczesnych technologii stosowanych w danych modelach. Charakteryzują się one cichością pracy, dlatego wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.

  Przeczytaj też: Jak długo pracuje nowa lodówka po włączeniu?

  Zobacz zestawienia sprzętów do chłodzenia i mrożenia:

  Oceń publikację
  [Głosy: 19 Średnia: 4.3]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  11 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Elżbieta
  13 dni temu

  Kupiłam nową Amice No Frost. Cały czas słychać jak chodzi nie wyłącza się ale w miarę cicho. Martwi mnie fakt że 2 dolne szuflady zamrażarki nie mrożą, jedynie mocniej chłodzą. Co powinnam w tej sytuacji zrobić. Lodówkę mam dopiero 2 tygodnie a już jest problem.

  Krystyna
  7 miesięcy temu

  NIGDY Sharpa No Frost !!!!!!! Hałas 24/24 .

  Dominik
  1 rok temu

  Właśnie zakupiłem niedawno lodówkę Samsung z no Frost em i niestety to prawda cały czas bzyczy wentylator 24g/h trudno się mówi. Starszy 8mio letni polar bez no Frost to był ultra Silence. Ale żona znudzona była odmrażaniem.

  Emilia
  9 miesięcy temu
  Reply to  Dominik

  Kurczę , mam dokladnie to samo … skusiliśmy się na samsung no frost ze względu na cicha prace lodówki i wielkie rozczarowanie .. lodówka w przeciągu tygodnia wyłączyła się dosłownie 3 razy a takto chodzi non stop

  Marek
  1 rok temu

  Sharp-wentylator przekreśla ten sprzęt . Zagłusza nawet kompresor!

  Tom
  1 rok temu

  Może są jakieś sposoby na wyłączenie tego nieustannie pracującego wiatraka? Ja wiem, że to dla mojego dobra, żeby było świeżo i bez szronu i lodu ale ja już wolałbym żeby po prostu było cicho a z lodem sobie poradzę…

  Piotr
  1 rok temu
  Reply to  Tom

  Mam dokładnie to samo!!! Kupiłem lodówkę Amica z no frostem i tak ten wentylator wyje, że wezwałem serwis na gwarancji. Serwisant mi powiedział, że tak ma być… Mam w komputerze 5 wentylatorów, a nie wyją tak, jak ten z no frosta… Totalna żenada

  Tom
  1 rok temu

  Dopiero po kupnie lodówki z No Frost zorientowałem się, czym to grozi. I teraz będę musiał męczyć się z tym wentylatorem przez wiele lat, okropne…

  Andrzej
  1 rok temu

  Czy ktoś wie, o krótkich -kilka -kilkanaście -30 minut chwilach postoju – tego nieustannie pracowitego wentylatora Geentle AirFlow, nie tylko podczas otwarcia drzwiczek chłodziarki? Np. w lodówce Sharp. Po kilkudziesięciu min. nieobecności w kuchni, wchodzę i zdziwiony – nie słyszę tego zwyczajnego „bzyczenia” wentylatora Gentle Airflow! Kompresor,milczy, dolny wentylator w zamrażarce także milczy. Skraplacz zimny..Z kilku metrów, a nawet z jednego metra -nic nie słychać od lodówki- choć słuch mam przeciętnie dobry. Jednak po przyłożenia ucha do ścianki bocznej, tej bez zawiasów drzwiczek chłodziarki- słyszalny był szmer- jakby „buzowanie”, przepływ -gazu, albo gazu i cieczy(?), może to czynnik chłodzący- w stanie odparowania i częściowo ciekłym(?)tak „buzował” -w ściance lodówki, bardzo cichutko. Po ok. 8 – min. tego cichego trybu pracy lodówki, włączył się kompresor, cichutko popracował ze dwie minuty, chyba nawet dolny wentylator wtedy też był nadal cicho, i dopiero po tych 2 min. pracy sprężarki, zaczął pracować Gentle Airflow.… Czytaj więcej »

  BleBleBle
  1 rok temu
  Reply to  Andrzej

  System w lodówkach Sharp to jakaś pomyłka, używane przez nich wentylatory działają jak traktor. Nie ma tam mowy o jakiejś zmianie prędkości działania wentylatora czy tym podobnych. Osobiście wolę standardowe lodówki, trudno może i trzeba je odmrażać raz do roku, ale to mniejsza uciążliwość niż buczenie jak w starym PCecie, które musisz znosić przez całą dobę – te 365 dni spokoju warte jest poświecenia kilku godzin na rozmrożenie lodówki raz w roku.

  Piotr
  1 rok temu
  Reply to  BleBleBle

  W lodówce Amica też chodzi wentylator jak zajeżdżony po 100 tysiącach godzin pracy…