Czy lodówki No Frost pracują cały czas?

Czy ciągła praca lodówki No Frost jest czymś normalnym, a może zwiastuje jakieś problemy? Jeżeli Cię to ciekawi, to jesteś w dobrym miejscu, ponieważ w poniższym artykule dokładnie to wyjaśniam.

Czy lodówki no frost pracują cały czas?

Spis treści:

  Po co lodówce No Frost?

  No Frost to nowoczesna technologia, w jaką producenci wyposażają swoje urządzenia. Optymalna wentylacja chroni sprzęt przed oblodzeniem, które powstaje na skutek otwierania i zamykania drzwi. Przechowywana żywność w lodówce z funkcją No Frost dłużej zachowuje swoje właściwości i się nie psuje.

  W momencie zamykania drzwi uruchamia się automatyczny nawiew, którego celem jest osuszenie wnętrza lodówki. Elementem odpowiedzialnym za tę czynność jest wentylator. Wydmuchuje on nagromadzoną wilgoć w stronę skraplacza, skąd trafia ona na zewnątrz.

  No Frost sprawia, że pochodząca z żywności oraz powietrza ciecz nie osadza się na ścianach urządzenia w postaci szronu.

  Co to daje użytkownikom? Sporo, ponieważ technologia pozwala im między innymi na rzadsze rozmrażanie i czyszczenie komory. Dodatkowo zachowuje smak i właściwości żywności na dłużej. Artykuły, które pokrywają się szronem, tracą aromat i mają gorszą jakość.

  Lodówki z systemem No Frost w porównaniu do starszych modeli zużywają mniej energii elektrycznej. Jak to możliwe? Ponieważ nie potrzebują kilkurazowego rozmrażania w ciągu roku, nie zużywają dodatkowych ilości prądu do ponownego optymalnego schłodzenia komory.

  Planujesz zakupy sprzętu? Kupuj na promocjach w zaufanych sklepach!

  Czy urządzenia No Frost działają bez przerwy?

  Skoro nowoczesna wentylacja uruchamia się po każdym zamknięciu drzwi, to czy lodówki No Frost pracują cały czas? Tak i nie ma co do tego wątpliwości, ponieważ w celu zachowania optymalnych warunków dla przechowywanych produktów temperatura we wnętrzu urządzenia musi być zawsze taka sama.

  Czasami można odnieść mylne wrażenie, że lodówki z funkcją No Frost nie pracują cały czas, ponieważ nie wydają głośnych dźwięków. Jest to oczywiście nieprawdą i wynika jedynie z nowoczesnych technologii stosowanych w danych modelach, szczególnie najlepszych lodówkach. Charakteryzują się one cichością pracy, dlatego wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.

  Przeczytaj też: Jak długo pracuje nowa lodówka po włączeniu?

  Oceń publikację
  [Głosy: 10 Średnia: 4.3]
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Andrzej
  1 miesiąc temu

  Czy ktoś wie, o krótkich -kilka -kilkanaście -30 minut chwilach postoju – tego nieustannie pracowitego wentylatora Geentle AirFlow, nie tylko podczas otwarcia drzwiczek chłodziarki? Np. w lodówce Sharp. Po kilkudziesięciu min. nieobecności w kuchni, wchodzę i zdziwiony – nie słyszę tego zwyczajnego “bzyczenia” wentylatora Gentle Airflow! Kompresor,milczy, dolny wentylator w zamrażarce także milczy. Skraplacz zimny..Z kilku metrów, a nawet z jednego metra -nic nie słychać od lodówki- choć słuch mam przeciętnie dobry. Jednak po przyłożenia ucha do ścianki bocznej, tej bez zawiasów drzwiczek chłodziarki- słyszalny był szmer- jakby „buzowanie”, przepływ -gazu, albo gazu i cieczy(?), może to czynnik chłodzący- w stanie odparowania i częściowo ciekłym(?)tak “buzował” -w ściance lodówki, bardzo cichutko. Po ok. 8 – min. tego cichego trybu pracy lodówki, włączył się kompresor, cichutko popracował ze dwie minuty, chyba nawet dolny wentylator wtedy też był nadal cicho, i dopiero po tych 2 min. pracy sprężarki, zaczął pracować Gentle Airflow.… Czytaj więcej »