W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Czy można prostować wilgotne włosy?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  0

Wiele kobiet na co dzień praktykuje prostowanie włosów na mokro, ale czy jest ono bezpieczne? W tym artykule dowiesz się, czy można prostować wilgotne włosy i jakie są tego następstwa.

Czy można prostować mokre włosy?

Spis treści:

  Prostowanie na mokro – bezpieczne czy nie?

  Jeżeli posiadasz w domu tradycyjną prostownicę, odradzam Ci prostowanie mokrych włosów.

  Dlaczego? Ponieważ zwykła prostownica nie jest przystosowana do modelowania wilgotnych pasm. Nie ma wbudowanego systemu wentylacji, przez co jedynie zaszkodzisz swoim włosom.

  Mokre kosmyki są znacznie bardziej podatne na zniszczenia niż suche. Wobec tego za prostowanie powinnaś zabrać się dopiero po ich wcześniejszym wysuszeniu.

  Nie oznacza to jednak, że prostowanie wilgotnych włosów jest całkowicie zabronione. Istnieje bowiem wyjątek, który pozwoli Ci wykonać tę czynność w bezpieczny sposób.

  Tym wyjątkiem są prostownice z funkcją stylizowania na mokro. Kilka takich modeli pokazuje ranking prostownic. Często są to po prostu dobre prostownice parowe.

  Zostały one wyposażone w specjalne otwory, znajdujące się z reguły w okolicach płytek grzejnych, przez które odparowuje woda. Dzięki tym szczelinom jednocześnie wysuszysz i wyprostujesz włosy, bez ich uszkodzenia.

  Co ważne, zanim przystąpisz do prostowania, odsącz najpierw ręcznikiem swoje pasma z nadmiaru wody lub delikatnie je podsusz! Inaczej istnieje ryzyko porażenia prądem.

  A co, jeśli do stylizacji wilgotnych kosmyków używasz zwykłej prostownicy? W dalszej części artykułu przeczytasz, jakie mogą być tego następstwa.

  Zobacz później: Jak wyczyścić prostownicę do włosów?

  Ranking prostownic do włosów – zwycięzca

  BaByliss BAB3000EPE

  Prostowanie na mokro zwykłą prostownicą – konsekwencje

  Bywa, że skutki prostowania włosów na mokro, nieprzystosowanym do tego urządzeniem, nie są widoczne od razu.

  Pamiętaj jednak, że każdorazowa taka stylizacja sieje ogromne spustoszenie w strukturze Twoich pasm.

  Wysoka temperatura w kontakcie z wilgotnymi włosami często prowadzi wręcz do ich natychmiastowego spalenia. Co za tym idzie, włosy staną się porowate, łamliwe i mocno osłabione.

  Po czym poznasz, że pasma nie są całkowicie wysuszone? W czasie modelowania zauważysz wydobywającą się spomiędzy płytek gęstą parę oraz usłyszysz odgłosy „skwierczenia”. Ten charakterystyczny dźwięk to sygnał, że powinnaś sięgnąć najpierw po suszarkę.

  Jeśli więc nie posiadasz w domu profesjonalnego sprzętu, który zagwarantuje Ci bezpieczną stylizację na mokro, lepiej zrezygnuj z prostowania włosów zaraz po ich umyciu.

  Przeczytaj też:

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Podsumowanie

  Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego urządzenia prostującego, upewnij się, że producent wyposażył je w funkcję modelowania wilgotnych pasm.

  W przeciwnym razie prostowanie na mokro doprowadzi Twoje włosy do poważnych i nieodwracalnych zniszczeń.

  Jeżeli pragniesz dowiedzieć się jeszcze więcej o bezpieczeństwie prostowania włosów, przeczytaj poradnik o tym, jak prostować włosy, aby ich nie zniszczyć. Zawarłam w nim wiele przydatnych i praktycznych porad.

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments