W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Czy prostownica niszczy włosy? Kiedy może się tak stać?

author avatar
Matylda Stachurska
Komentarze:  0

Każde urządzenie do stylizacji włosów, które się nagrzewa, może zniszczyć włosy. Sęk w tym, że dzieje się tak tylko w określonych przypadkach. W poniższym artykule opisałam wszystkie z nich. W efekcie prędko się dowiesz, czy prostownica może zniszczyć Twoje włosy.

Czy prostownica do włosów niszczy włosy?

Spis treści:

  Czy prostownica może zniszczyć włosy?

  Tak, przy nieumiejętnym wykorzystywaniu prostownica może zniszczyć włosy. Dlatego ważne jest zachowanie rozsądku. Trzeba tu podkreślić, że wina za zniszczone włosy nie leży w samej prostownicy. To sposób jej używania ma znaczenie.

  Uzyskanie niecodziennego wyglądu przy użyciu prostownicy raz na jakiś czas nie powinno przyczynić się do zniszczenia struktury włosa. Niemniej nie mogę Ci tego zagwarantować przy częstym prostowaniu. Codzienna stylizacja z wykorzystaniem tego rodzaju urządzenia bywa ryzykowna.

  Nawet najmocniejsze i najbardziej wytrzymałe pasmo nie lubi wysokich temperatur. Nadmierne przejeżdżanie prostownicą po włosach to większe ryzyko przypaleń, kruszenia się kosmyków i rozdwojonych końcówek.

  Jeśli marzą Ci się zdrowe i mocne włosy, nie używaj prostownicy każdego dnia. Sięgaj po nią sporadycznie lub przy wyjątkowych okazjach. W ten sposób uchronisz swoje pasma przed zniszczeniami i utrzymasz je w dobrej kondycji przez dłuższy czas.

  Masz wrażenie, że rozstanie z prostownicą dłużej niż kilka godzin nie będzie realne w Twoim przypadku? Być może warto zastanowić się nad keratynowym prostowaniem, zwłaszcza że efekty utrzymują się nawet do 6 miesięcy.

  Ranking prostownic do włosów – zwycięzca

  BaByliss BAB3000EPE

  Kiedy prostownica niszczy włosy?

  Zniszczenia włosów będą większe, kiedy nie będziesz przestrzegać zasad prawidłowego korzystania z urządzenia. Niepoprawne używanie sprzętu niesie za sobą sporo konsekwencji i nawet najlepsza prostownica do włosów może wyrządzić szkody.

  Dowiedz się, kiedy prostownica najbardziej niszczy włosy, by ustrzec się przed kolejnymi wpadkami:

  1. Nie stosuj zbyt wysokiej temperatury – to najczęściej popełniany błąd przez wiele kobiet. Nie daj się zwieść, że ustawienie temperatury powyżej 200 stopni Celsjusza zapewni Ci lepszy efekt. Być może i szybciej wyprostujesz włosy, ale czy ustrzeżesz się przed konsekwencjami? W życiu! Zamiast lśniących i zdrowo wyglądającej fryzury po jakimś czasie Twoje kosmyki zaczną się przesuszać i łamać, aż w końcu wypadną.
  2. Pamiętaj, by odpowiednio dobierać temperaturę do stanu włosów – ustawienia prostownicy zawsze dopasuj do kondycji swoich włosów. W przypadku najcieńszych i najsłabszych pasm stosuj niską temperaturę. Takie kosmyki nie mogą być traktowane jak reszta włosów. Lepiej przejechać po nich chłodniejszymi płytkami trzy razy i mieć pewność prawidłowo wykonanej stylizacji, niż później żałować, że w ogóle się na nią zdecydowałaś.
  3. Unikaj zbyt częstego prostowania włosówcodzienne prostowanie włosów to coś, z czego powinnaś zrezygnować. Już we wcześniejszej części artykułu wspominam, jakie niesie to za sobą konsekwencje. Nie bagatelizuj tego, jeśli zależy Ci na dobrej kondycji pasm i ich ładnym wyglądzie.
  4. Nie prostuj włosów zabrudzonymi płytkami prostownicy – na elementach grzewczych bardzo często osadza się kurz oraz inne zabrudzenia. To np. pozostałości po kosmetykach do utrwalenia fryzury. Użycie brudnego urządzenia to nie tylko względy higieniczne, ale też większe ryzyko uszkodzenia pasm. Dlatego nie ryzykuj i dowiedz się, jak wyczyścić prostownicę.
  5. Do stylizacji używaj kosmetyków termoochronnych – nie rezygnuj z nich, jeśli zależy Ci na prawidłowej stylizacji. Nie wydasz na nie fortuny, a zyskasz gwarancję wysokiej ochrony. To wszystko ze względu na dodatkową warstwę, jaka tworzy się na włosach po zastosowaniu tego rodzaju preparatu.
  6. Zrezygnuj z prostownicy, jeśli Twoje włosy są w fatalnej kondycji – to najlepsza opcja, na jaką w tym przypadku powinnaś się zdecydować. Osłabione pasma potrzebują odżywienia, a nie traktowania ich wysoką temperaturą. Pamiętaj, że przestrzeganie tej zasady uchroni Cię przed radykalnymi zmianami, do których zaliczą się najczęściej mocne cięcie.
  7. Nie trzymaj za długo prostownicy w jednym miejscu – podczas stylizacji urządzenie powinno być w ciągłym ruchu. Prostowanie tych samych pasm przez dłuższy czas jeszcze bardziej osłabi strukturę włosów.
  8. Unikaj prostowania mokrych włosów – jeśli do tej pory miałaś wątpliwości, czy można prostować wilgotne włosy, to chyba w tym momencie zdecydowanie je rozwiałaś. Przejeżdżanie rozgrzanymi płytkami po mokrych pasmach jeszcze bardziej naraża je na zniszczenia i przypalanie. No chyba że masz coś z rankingu prostownic parowych. Zwiększają ochronę nawilżonych włosów.
  9. Nie prostuj pasm, na które wcześniej nałożyłaś tradycyjne kosmetykinajlepiej stylizuje się świeżo umyte i wysuszone włosy. Prostowanie pasm po nałożeniu gumy albo lakieru zwiększa ryzyko osadzenia się resztek kosmetyków na płytkach urządzenia. Po zastosowaniu niektórych preparatów nie uzyskasz również zamierzonego efektu. Zamiast ładnie wyglądającej fryzury na Twojej głowie pojawią się sztywne i brzydko odstające od reszty włosów kosmyki.

  Wiedząc, jak prostować włosy prostownicą, nie musisz kategorycznie rezygnować z tego rodzaju stylizacji. Ważne, aby zachować zdrowy rozsądek i nie traktować pasm rozgrzanymi płytkami zbyt często. Przestrzeganie tych kilku istotnych zasad sprawi, że Twoja fryzura zachowa ładny, zdrowy wygląd!

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments