W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Czy szczotka prostująca niszczy włosy?

author avatar
Matylda Stachurska
Komentarze:  0

Zniszczone włosy przez szczotkę prostującą? Rzeczywiście, może się tak stać, ale… tylko w określonych przypadkach. Zazwyczaj winę ponosi sama użytkowniczka, a niekoniecznie sprzęt. Poznaj więc całą prawdę o tym, czy szczotka tego typu szkodzi pasmom.

Czy szczotka prostująca niszczy włosy? Kiedy może się tak stać?

Spis treści:

  Czy szczotka prostująca może zniszczyć włosy?

  I tak, i nie. Sporo zależy od tego, jak jej używasz. W przeciwieństwie do prostownicy tego rodzaju urządzenie nie ma aż tak dużego kontaktu z pasmami. Szczotka nie przytrzaskuje ich, a jedynie je przeczesuje, więc przy rozsądnym użyciu nie powinna mocno naruszyć struktury włosów.

  Wykorzystywana co kilka dni lub na tzw. wyjątkowe okazje na pewno nie pogorszy stanu kosmyków. A co w sytuacji, kiedy po urządzenie sięgasz każdego dnia? Z tym może być już różnie. Nie mogę Ci zagwarantować, jak to wpłynie na Twoje włosy, zwłaszcza że nie wiem nic o ich kondycji.

  Mam jedynie pewność, że szczotka prostująca nie działa pozytywnie na gęstą burzę loków. By ją rozprostować, musisz użyć wysokiej temperatury. Nie zapominaj, że nadmierne ciepło to jeden z czynników zwiększający ryzyko łamliwości i kruszenia się włosów.

  Mimo wszystko wierzę, że do stylizacji przy użyciu takiego rodzaju urządzenia podejdziesz rozsądnie. Tylko dzięki temu unikniesz rozczarowania i ocalisz swoją czuprynę przed zniszczeniem. Wystarczy tylko wiedzieć, jak używać szczotki prostującej włosy.

  Ranking szczotek prostujących włosy – zwycięzca

  Remington CB7480

  Kiedy szczotka prostująca niszczy włosy?

  Nie zawsze sama szczotka osłabia włosy lub zmniejsza poziom ich nawilżenia. Zdarza się i to wcale nierzadko, że krzywdę robimy sobie poprzez nieumiejętne korzystanie z takiego urządzenia.

  Jedynie przestrzeganie pewnych zasad uchroni Twoje pasma przed zniszczeniami i zapewni im zdrowy wygląd. Pamiętaj, że w tym wypadku nie chodzi wyłącznie o stosowanie nadmiernej temperatury, ale również inne czynniki.

  Poznaj typowe sytuacje, kiedy szczotka prostująca niszczy włosy:

  1. Niedopasowanie do typu pasm – urządzenie najlepiej radzi sobie z jedynie lekko pofalowanymi pasmami. Prostowanie mocno kręconych włosów oprócz tego, że nie zapewni idealnego efektu, to trochę osłabi ich strukturę. Nie zapominaj, że oporne na stylizację pasma wymagają kilkukrotnego przeciągnięcia i to z wykorzystaniem wysokiej temperatury, najczęściej powyżej 200 stopni Celsjusza. Prowadzi to do przesuszenia, a w konsekwencji kruszenia się i łamania kosmyków.
  2. Zapominanie o termoochronie – do stylizacji używaj kosmetyków termoochronnych. Pomogą stworzyć specjalną warstwę ochronną, która zabezpieczy kosmyki przed uszkodzeniami. Może to być spray czy serum, wybór należy do Ciebie.
  3. Prostowanie jednego pasma przez dłuższy czas – jedno lub dwa przeczesania w zupełności wystarczą, by uzyskać gładką fryzurę. To także sprawdzony sposób, by zapobiec przypaleniu kosmyków.
  4. Prostowanie mokrych włosów – niewysuszone pasma nie są odporne na działanie wysokiej temperatury i częściej ulegają uszkodzeniom niż włosy suche. Czesanie z wykorzystaniem nadmiernego ciepła pozbawia ich wilgotności, przez co bardziej się przesuszają.
  5. Zła kolejność stylizacji – zanim wykonasz stylizację szczotką prostującą, zrezygnuj z nakładania żelu, olejku lub lakieru. Na kosmetyki utrwalające decyduj się dopiero na samym końcu.
  6. Codzienne używanie szczotki do prostowania włosów przez długi czas – lepiej postaw na naturalną stylizację, dzięki której zachowasz dobrą kondycję pasm i zminimalizujesz ryzyko uszkodzeń. Zbyt częste prostowanie włosów za pomocą tego urządzenia powoduje, że kosmyki bardziej się elektryzują. By tego uniknąć, sięgaj po szczotkę 2 lub maksymalnie 3 razy w tygodniu. I to nawet gdy jest to najlepsza szczotka prostująca włosy.
  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments