W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Czy warto kupić elektroniczną wagę kuchenną?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Czy warto kupić elektroniczną wagę kuchenną? Może taką dietetyczną z pomiarem wartości odżywczych? A może wystarczy waga mechaniczna? Spokojnie, na wszystkie te pytania odpowiem Ci w poniższym poradniku. Dzięki niemu podejmiesz właściwą decyzję zakupową!

elektroniczne wagi kuchenne - czy warto?

Spis treści:

  Zalety elektronicznych wag kuchennych

  • Przewagą wag elektronicznych jest przede wszystkim dokładność pomiaru. Nawet stosunkowo tanie modele gwarantują dokładność na poziomie 1 g, czyli kilkadziesiąt razy lepszą niż w przypadku tradycyjnych wag. Sprzyja to głównie ważeniu drobnych składników. Mechaniczne wagi spożywcze nie mogą się w tym aspekcie zbliżyć do ich odpowiedników na baterie. Wszelkie produkty sypkie (np. mąka, cukier), bakalie czy produkty płynne będą dokładnie porcjowane w potrawach. Każdy przepis kulinarny zrealizujesz więc w 100 procentach, choć zawsze wypada też wiedzieć, jak wybrać elektroniczną wagę kuchenną.
  • Pomyśl chociażby o mniejszych deserach, sufletach itp. Mała różnica w jakimś składniku często stanowi granicę między udanym a zawalonym wypiekiem. Po co ryzykować? Z wagą na baterie pójdzie łatwiej.
  • Wysoka precyzja pomiarów przyda się osobom dbającym o linie, które są na różnych dietach. Nie przesadzisz bowiem z żadnym składnikiem. Mało tego, funkcja analizowania wartości odżywczych czy liczenia kalorii dodatkowo wspomoże odchudzanie. Dokładnie wiesz, co jesz – w jakich ilościach i proporcjach. Pełna kontrola nad organizmem.
  • Taka dokładność pomiarów czy rozbudowana funkcjonalność przyda się także diabetykom. To właśnie im w szczególności polecam najlepsze wagi elektroniczne do kuchni.
  • Elektroniczna waga kuchenna będzie więc obiecującym wstępem do pieczenia czy gotowania idealnie skomponowanych potraw. Ceny tego typu sprzętu z pewnością nie powalają z nóg, gdyż już za 50 – 80 zł kupisz solidny produkt. Wagi powyżej 100 zł praktycznie zawsze oferują wiele funkcji specjalnych lub topową jakość wykonania.
  • Zamierzasz użyć w potrawie ulubionych owoców, warzyw czy produktów spożywczych, które więcej ważą? Żaden problem. Zdecydowana większość modeli radzi sobie z maksymalnym obciążeniem wynoszącym 5 kg. Znajdą się nawet wagi-siłacze, które zważą składniki/produkty o łącznej wadze 20 kg!
  • Nawet dziecko powinno sobie poradzić z obsługą tego sprzętu, choć zawsze warto wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z elektronicznej wagi kuchennej, żeby jej nie zepsuć i nie wpłynąć negatywnie na pomiary.
  • Dokładny sprzęt do ważenia daje nawet odpowiedź na pytanie, jak zmienia się waga potrawy pod wpływem utraty wilgoci w skutek gotowania czy innej techniki kulinarnej.
  • Szeroki wybór, dość niskie ceny i odmienne konstrukcje oraz stylistyki sprawią, że nie będzie raczej problemem wybranie precyzyjnej – a przy tym dobrze wykonanej oraz ładnej – wagi kuchennej na baterie.

  Ranking wag kuchennych – zwycięzca

  Sencor SKS 7078BK

  Minusy elektronicznych wag kuchennych

  • Jak to bywa ze sprzętem elektronicznym, musi być on jakoś zasilany. Wagi kuchenne nie potrzebują raczej wielkiej dawki energii, ale czasem ich baterie kończą swój żywot. Niska cena jak za szeroką funkcjonalność i znakomitą precyzję pomiarów.
  • Wspomnieć można oczywiście o niezawodności i bezawaryjnej pracy. Układy elektroniczne zawsze zwiększają ryzyko usterki. W tej kategorii sprzętowej takie sytuacje stanowią jednak rzadkość.
  • Drobnym niuansem jest także znalezienie miejsca na taką wagę, zarówno podczas pomiarów, czyli na blacie kuchennych, jak i podczas spoczynku, czyli pewnie w kuchennej szafce czy na jakiejś półce.

  Planujesz zakupy małego AGD do kuchni? Sprawdź tanie i dobre sprzęty z Lidla!

  Czy warto kupić elektroniczną wagę kuchenną – Ostateczny werdykt

  Zakup z pewnością ma sens, a w przypadku kulinarnych maniaków stanie się obowiązkowym orężem w walce o potrawy dopracowane w każdym calu.

  A pojedynek waga kuchenna mechaniczna kontra waga kuchenna elektroniczna wygrywa zdecydowanie sprzęt z zasilaniem bateryjnym. Nawet gdy rzadko zamierzasz używać tego urządzenia, to i tak polecam wybranie elektronicznej wersji. Ceny są bardzo przystępne, a precyzja pomiarów nikogo nie rozczaruje. Dlatego też warto postawić na ten sprzęt.

  Przeczytaj ciekawostkę: Ile waży woda, mleko, miód i olej?

  Oceń publikację
  [Głosy: 3 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments