W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Czy warto kupić odkurzacz piorący?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

To, czy warto kupić odkurzacz piorący, wydaje się proste: tak, jeżeli oprócz odkurzania chcesz także wyprać wykładziny. Tego typu sprzęty są jednak dość złożone. Co za tym idzie, mają swoje plusy, ale i minusy. Poznaj wszystkie, aby prędko podjąć rozsądną decyzję zakupową!

Czy warto kupić odkurzacz piorący? Zalety i wady

Spis treści:

  Zalety odkurzacza piorącego

  1. Możliwość samodzielnego prania dywanów i tapicerki – mając odkurzacz piorący, w każdej chwili wypierzesz zabrudzoną kanapę, dywan, chodniki itp. Nie musisz wypożyczać sprzętu od specjalistycznej firmy. Nie korzystasz też z usług fachowców, którzy zrobią to za Ciebie. Wiąże się to ze sporą oszczędnością.
  2. Wysoka skutecznośćodkurzaczowi piorącemu nie straszne uporczywe nieczystości. Zmyje nawet plamy po czerwonym winie. Tak samo ślady z kawy bądź brud po długopisie, który może pojawić się również na kanapie. Idealny sposób na wyjątkowo upierdliwe zabrudzenia.
  3. Nie tylko do prania – urządzenia, które znajdziesz na rynku (szczególnie te z: ranking odkurzaczy piorących), w większości zapewniają funkcjonalność, jakiej być może nawet się nie spodziewasz. To sprzęty przystosowane zarówno do prania, jak i odkurzania. Co więcej, oferują pracę na sucho i mokro. Przy użyciu jednego odkurzacza pozbywasz się okruszków, rozlanych płynów oraz plam.
  4. Gwarancja czystości w domu – za pomocą tego typu sprzętu starannie wysprzątasz dom. To sprawdzona propozycja zwłaszcza dla rodziców małych dzieci oraz właścicieli domowych zwierząt. Odkurzacz piorący nadaje się świetnie również dla alergików.
  5. Mało skomplikowane pranienie musisz być profesjonalistą, żeby osiągnąć oczekiwane efekty. Napełniasz zbiornik na czystą wodę i dodajesz detergent do prania. Potem zabierasz się do pracy, a więc spryskujesz powierzchnię i zasysasz rozpuszczone zabrudzenia. To nic trudnego, wystarczy jedynie precyzja i trochę cierpliwości.
  6. Możliwość używania nie tylko w domu – odkurzacz piorący przyda Ci się nie tylko w domu. Za jego pomocą z powodzeniem wyczyścisz też np. tapicerkę w aucie. Nie zdziw się, jeśli ktoś z rodziny lub znajomych zechce pożyczyć od Ciebie urządzenie. To funkcjonalny sprzęt przydatny w różnych sytuacjach.

  Ranking odkurzaczy piorących – zwycięzca

  Karcher SE 5.100 1.081-200.0

  Wady odkurzacza piorącego

  1. Wymaga doboru właściwego detergentu – nie jest tak, że do odkurzacza piorącego wlejesz dowolny środek do prania. Musi to być detergent o dobrym pH (ok. 11), który dodatkowo nie wytwarza dużo piany. Co prawda producenci zwykle dołączają do sprzętu preparat, ale najczęściej w małej buteleczce. Gdy się skończy, musisz samodzielnie poszukać takiego, który zapewni efektywne pranie.
  2. Większe gabaryty – w porównaniu do tradycyjnych odkurzaczy te piorące przeważnie są większe. Nie wszystkie, ale wiele z nich. Z tego względu musisz się dobrze zastanowić, gdzie będziesz przechowywać urządzenie. Czasami wymaga to drobnego przemeblowania w szafach.
  3. Konieczność konserwacji po użyciu – gdy odkurzasz zwykłym sprzętem, po wyłączeniu odkładasz go jedynie na swoje miejsce. Ewentualnie dodatkowo opróżniasz zbiornik na kurz, co zajmuje chwilę. Nawet niejeden odkurzacz myjący czyści swoje szczotki. Odkurzacz piorący wymaga bardziej czasochłonnej konserwacji. Musisz wypłukać i osuszyć zbiornik na wodę, a także wszystkie używane do prania akcesoria. Całość składasz, dopiero gdy elementy są suche.
  4. Droższe od tradycyjnych odkurzaczynawet najtańsze urządzenia piorące kosztują sporo, ogólnie wyraźnie więcej niż klasyczny model. Oczywiście wpływa na to większa funkcjonalność. Niemniej dla wielu osób zakup odkurzacza piorącego to duży wydatek, który trzeba przemyśleć. Przy okazji dobrze wiedzieć, ile kosztuje odkurzacz piorący.

  Czy warto kupić odkurzacz piorący – Ostateczny werdykt

  Warto jeśli masz w domu sporo powierzchni i przedmiotów mocno narażonych na zabrudzenie. Z odkurzaczem piorącym łatwo zadbasz o czystość tapicerowanych mebli i dywanów. Inwestując w droższy model, zyskasz urządzenie 3w1, a więc także do odkurzania na mokro i sucho.

  Tym samym nie martwisz się, że nowy sprzęt zajmie za dużo miejsca w domu. Tak funkcjonalny odkurzacz zapewni czystość w każdym pomieszczeniu. Mając go na własność, zapominasz o ponoszeniu kosztów związanych z regularnym wypożyczaniem urządzenia od specjalistycznej firmy.

  Jasne, zakup odkurzacza piorącego to spory wydatek. Niemniej jego koszt zwróci się szybko w przypadku osób, które do tej pory musiały wypożyczać taki sprzęt lub korzystały z usług fachowców.

  O zakupie odkurzacza piorącego pomyśl w szczególności, gdy:

  • Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest alergikiem.
  • Masz małe dzieci, które często brudzą, a powstałe plamy nie są łatwe do wywabienia.
  • Masz psy, koty lub inne zwierzęta domowe przyczyniające się do szybkiego powstania bałaganu, w tym plam.
  • Lubisz tapicerowane meble lub dywany i chcesz lepiej zadbać o ich czystość.
  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments