W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Czy warto kupić termometr bezdotykowy?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Używałem wszystkich rodzajów termometrów, a najnowszym rodzajem, z którego korzystam, jest bezdotykowy. Czy warto było go sobie kupić? Jakie ma zalety i wady? Rzetelnie odpowiem Ci na te pytania w poniższym artykule. Dzięki temu bez problemu podejmiesz ostateczną decyzję zakupową.

Czy warto kupić termometr bezdotykowy? Zalety i wady

Spis treści:

  Zalety termometru bezdotykowych

  • Termometry bezdotykowe są szalenie szybkie. Pomiar trwa kilka sekund. Jeżeli obawiasz się, że w Twoim domu zapanowało jakieś choróbsko, to w okamgnieniu zmierzysz temperaturę wszystkim domownikom. Nikt się od tego nie wykręci.
  • Urządzenia tego typu są jednymi z najdokładniejszych. Zwłaszcza gdy wybierzesz coś z rankingu termometrów bezdotykowych. Ja swoim modelem dokonuję czasem kilku pomiarów w niewielkich odstępach czasowych i nie ma różnic w wynikach. To potwierdza jego precyzję.
  • Jak sama nazwa wskazuje, pomiar jest bezdotykowy. Wystarczy zbliżyć termometr do czoła na kilka centymetrów i nacisnąć odpowiedni przycisk. Jaka z tego korzyść? Ogromna, gdy Twoja pociecha nie za bardzo lubi mierzyć temperaturę. Nie wkurzy się, a być może nawet zaciekawi. To dużo prostsze (i bardziej higieniczne) niż wkładanie termometru pod pachę.
  • Z powyższego wychodzi tym większa zaleta, jeśli (tak jak) jesteś rodzicem niemowlaka. Bez przeszkadzania mu we śnie dokonasz pomiaru. Rewelacyjne rozwiązanie, bo nie zaryzykujesz rozwścieczenia swojej pociechy, przerywając mu drzemkę. To także ułatwia częstsze mierzenie temperatury. Nic Cię przed tym nie blokuje.
  • Boisz się, że taki sprzęt oferuje sygnały dźwiękowe mogące obudzić malucha? Bez problemu znajdziesz coś z możliwością wyłączenia ich.
  • Przydają się alarmy. Niektóre termormetry tego typu mają kilka oznaczeń, pokazując np. gorączkę lub podgorączkę.
  • Większość lepszych sprzętów ma autokalibrację. Termometr sam dostosowuje się do temperatury otoczenia. Nie obniża swojej precyzji, a Ty nie głowisz się nad tym, co i jak ustawić.
  • Termometry bezdotykowe mają szerokie zastosowanie. Mierzą nie tylko temperaturę ciała, ale i wody, otoczenia czy różnych obiektów.
  • Prawie każdy egzemplarz zapewnia jakąś historię pomiarów. Jeżeli śledzisz przebieg infekcji, to bez problemu przeanalizujesz zmiany odnośnie temperatury. Nie musisz zapisywać gdzieś wyników, bo tkwią w pamięci urządzenia.
  • Mało tego, znajdą się na rynku termometry bezdotykowe z Wi-Fi lub Bluetooth. Współpracują z aplikacją mobilną, czytelnie pokazując w niej historię pomiarów. Niektóre podrzucają przy okazji różne porady.
  • Nowocześniejsze modele oferują duże, kolorowe wyświetlacze z podświetleniem. Odczyt pomiaru nie sprawia żadnego kłopotu.
  • Mimo szerokich możliwości termometry bezdotykowe pozostają lekkie i kompaktowe.

  Ranking termometrów bezdotykowych – zwycięzca

  Tecnimed Visiofocus 06400

  Wady termometru bezdotykowego

  • To, ile kosztuje termometr bezdotykowy, oznacza pewien wydatek. Topowe urządzenia kosztują powyżej 200 lub nawet 300 zł. To głównie wśród nich są te najdokładniejsze i niezawodne.
  • Ogólnie biorąc, metoda pomiaru jest łatwa… chyba że zamierzasz zmierzyć temperaturę sobie, a nie komuś. Ciepłotę ciała sprawdza się, kierując wskaźnik termometru na środek czoła. Nie jest to już takie łatwe, gdy robisz to sobie. Najlepiej wspomóż się wtedy widokiem z lustra.
  • Jeżeli wybrany przez Ciebie model nie ma autokalibracji, to musisz przestudiować instrukcję obsługi, aby manualnie skalibrować sprzęt.
  • Podczas pomiaru skóra musi być sucha (inaczej wynik może odbiegać od rzeczywistości). Bywa to kłopotliwe, np. jeżeli dziecko ma gorączkę i jest spocone.
  • Znajdą się osoby narzekające na dokładność pomiarów. Najczęściej dotyczy to jednak najtańszych termometrów lub takich pochodzących od nieznanych firm. Niektórzy nie wykonują też zalecanej kalibracji przed użyciem. Mimo wszystko wybór naprawdę dobrego modelu nie zawsze stanowi takie łatwe zadanie. Jest ich w końcu sporo w sklepach czy aptekach.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Czy warto kupić termometr bezdotykowy? Ostateczny werdykt

  Bez wątpienia warto kupić termometr bezdotykowy. Jest szybki, dokładny, łatwy w obsłudze. To prawdziwe wybawienie dla świeżo upieczonych rodziców. Zmierzenie temperatury dziecku nie przeszkodzi mu np. we śnie.

  Liczba i znaczenie zalet tego sprzętu deklasują pewne mankamenty, które wymieniłem. Osobiście nie żałuję zakupu, to bardzo przydatny sprzęt, który warto mieć w swoim domu.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments