W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Okazuje się, że tabletka do zmywarki ma ciekawe zastosowanie: dobrze czyści pralkę! Jak ją wykorzystać do tego celu? O tym w poniższym poradniku. Dokładnie opisałem sposób czyszczenia pralki tabletką do zmywarki, choć nie jest to i tak ogólnie trudne.

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki

Spis treści:

  Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki?

  Ze względu na częste używanie pralki w jej wnętrzu i wszelkich zakamarkach gromadzi się brud. Często nie zauważasz go gołym okiem, ponieważ znajduje się w środku urządzenia.

  Sprytnym pomysłem na usunięcie brudu okazuje się zastosowanie tabletki do zmywarki. W szybki i łatwy sposób wyczyści sprzęt, a Ty dzięki temu cieszysz się czystą i pięknie pachnącą odzieżą.

  Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki nie jest skomplikowane.

  Poznaj instrukcję krok po kroku:

  1. Upewnij się, że w bębnie nie znajdują się żadne ubrania oraz inne elementy, jak np. chusteczki lub zamki z odzieży.
  2. Umieść w bębnie jedną kapsułkę do zmywarki, a drugą w szufladce na środki piorące. Pamiętaj, że powinna się ona znajdować w miejscu przeznaczonym na proszek.
  3. Wybierz specjalny program do czyszczenia pralki lub dowolny z wysoką temperaturą. Pamiętaj, że powinna być ona równa lub nieco wyższa niż 60 stopni Celsjusza, ale nie większa niż 90 stopni.
  4. Uruchom wybrany program oraz dodatkowe płukanie.
  5. Na koniec otwórz drzwi pralki. Urządzenie musi dokładnie wyschnąć. Nie zamykaj go, bo może to spowodować rozwój pleśni i grzybów w pralce.

  Ranking tabletek do zmywarki – zwycięzca

  Fairy Platinum All in One Lemon (100 sztuk)

  Dlaczego warto czyścić pralkę tabletką do zmywarki?

  Wiesz już, jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki, ale dlaczego w ogóle warto stosować taki sposób?

  Z prostej przyczyny: czyszczenie pralki tabletką do zmywarki jest skuteczne oraz precyzyjne. Detergent tego typu znakomicie radzi sobie z bakteriami, warstwą brudu, a nawet zalegającą pleśnią. Jednocześnie usuwa przyczyny nieprzyjemnego zapachu z urządzenia.

  To jeden z najlepszych domowych sposobów. Zwłaszcza że nie zabiera dużo czasu, jest łatwy do wykonania i nie szkodzi samej pralce automatycznej. Dobre połączenie, prawda?

  Regularne dbanie o pralkę jest bardzo ważne, jeśli przez długi okres chcesz cieszyć się bezawaryjnością urządzenia. Oczywiście ma to wpływ także na czystość ubrań.

  Tylko bardzo dobrze wymyta pralka zapewni Ci w pełni odświeżoną i pachnącą odzież. W urządzeniu, a szczególnie w jego zakamarkach, gromadzi się brud, który po pewnym czasie może być trudny do usunięcia. Blokuje on jednocześnie przepływ wody, przez co sprzęt nie może prawidłowo pracować.

  Tabletki przeznaczone do zmywarek bardzo dobrze poradzą sobie z umyciem wnętrza pralki, bo urządzenia te działają w podobny sposób. Są one na tyle skuteczne, że z ich wykorzystaniem uporasz się nawet z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z bębna.

  Preparat do mycia w zmywarce sprawi, że z wnętrza pralki znikną uporczywe bakterie. Bardzo dobrze poradzi sobie również z nagromadzonym we wnętrzu urządzenia kamieniem.

  Pamiętaj, że zadbany i czysty sprzęt to przede wszystkim zmniejszone ryzyko wystąpienia awarii. W efekcie gwarantuje Ci to wydłużony okres użytkowania pralki.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Kiedy warto wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki?

  Przede wszystkim wtedy, gdy pralka brudzi ubrania. Czasem wynika to ze zbyt dużej ilości detergentu, lecz innym razem np. z zakamienionego czy ogólnie zabrudzonego wnętrza. Możesz wtedy ujrzeć np. szare plamy po praniu, co nie jest dobrym znakiem.

  Pamiętaj, że brud w pralce zbiera się w przeróżnych miejscach. Nie chodzi wyłącznie o bęben czy przegrody na środki piorące. Przykładowo szlam w pralce lubi gromadzić się w kołnierzu (to gumowa uszczelka otaczająca otwór wsadowy).

  Bez wątpienia dobry czas na czyszczenie pralki tabletką do zmywarki to sytuacja, gdy wyczujesz brzydki zapach z pralki. Ewidentnie świadczy o nagromadzeniu się w niej bakterii. W efekcie sporo osób narzeka też wtedy, że pranie nie pachnie płynem do płukania.

  Nadmiar zanieczyszczeń może nawet doprowadzić w końcu do poważniejszej awarii. Obstawiam, że tego nie chcesz, więc warto sięgnąć po sposób w postaci tabletki do zmywarki.


  Zobacz zestawienia sprzętów do prania i suszenia:


  Jakie tabletki do zmywarki nadają się do czyszczenia pralki?

  Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Optymalnym rozwiązaniem będzie przetestowanie ich najpierw w urządzeniu do mycia naczyń. Chodzi o to, aby tabletki były skuteczne, dobrze spełniały swoje zadanie, usuwając nieczystości.

  Wspomóż się więc rankingiem tabletek do zmywarki. Prezentuje topowe detergenty z tej kategorii, które zbierają świetne opinie.

  Jedni wolą stosować kapsułki, z kolei u innych lepiej sprawdzają się tabletki. Najważniejsze jest to, żeby wybrany przez Ciebie preparat skutecznie usuwał zabrudzenia. Jeżeli da radę z brudnymi naczyniami, poradzi sobie także z przeczyszczeniem pralki.

  Zobacz też inne metody czyszczenia:

  Oceń publikację
  [Głosy: 19 Średnia: 4.1]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments