W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Depilator laserowy – Czy warto?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  0

Dla kogo zakup depilatora laserowego ma sens, a kto z pewnością nie powinien go kupić? Dokładnie odpowiem Ci na to pytanie w mojej analizie. Przedstawię wszystkie zalety i wady depilatorów laserowych. Dzięki temu podejmiesz rozsądną decyzję!

Depilator laserowy - czy warto go kupić? Zalety i wady

Spis treści:

  Zalety depilatora laserowego

  Na początek przygotowałam dla Ciebie zestawienie wszystkich najważniejszych zalet i wad depilatora laserowego.

  Po przeczytaniu mojego poradnika dowiesz się, czy warto kupić depilator laserowy i podejmiesz rozsądną decyzję.

  Przejdźmy więc do konkretów i zacznijmy od mocnych stron:

  • Zgodzisz się ze mną, że depilowanie włosów na ciele bywa męczące i uciążliwe? Zwłaszcza jeśli zmuszona jesteś powtarzać tę czynność niemal codziennie. Wykonując odpowiednią ilość serii zabiegów depilatorem laserowym, zapomnisz o nadmiernym owłosieniu nawet do kilkunastu miesięcy! Maszynki do golenia, elektryczne depilatory czy bolesne depilacje woskiem są skuteczne, ale niestety stanowią krótkotrwałe rozwiązanie. Po ich użyciu włoski i tak szybko odrastają, a problem się odnawia. Depilator laserowy sprawi, że efekt perfekcyjnie gładkiej skóry utrzyma się nieporównywalnie dłużej.
  • Zapalenie mieszków włosowych… brzmi znajomo? To częste następstwo stosowania tradycyjnej maszynki z ostrzem lub innych sposobów golenia. Laserowy depilator zażegna problem wrażliwych i trudnych do zagojenia podrażnień. Brak włosków to brak zmartwień, czyli podwójna korzyść i niebywała poprawa komfortu Twojego życia.
  • Płacisz tylko raz! Dobry depilator laserowy to jednorazowa inwestycja, dzięki której korzystasz z urządzenia do woli, bez ograniczeń. Pojedynczy zabieg w profesjonalnym salonie kosmetycznym to koszt od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych (w zależności od partii ciała). Niestety, takich serii należy zazwyczaj wykonać co najmniej trzy, ze względu na różne fazy wzrostu włosów. Często jednak nie są one wystarczające i trzeba poddać się większej ilości zabiegów, co wiąże się z jeszcze boleśniej odczuwalnymi kosztami. Zdarza się, że przewyższają one zakup domowego depilatora laserowego, z którego korzystasz, ile chcesz.
  • Depilator laserowy to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i czasu. Dom, praca, obowiązki i życie w ciągłym biegu to codzienność wielu z nas. Gdzie w tym wszystkim znaleźć chwilę dla siebie? Decydując się na zakup tego innowacyjnego sprzętu, nie tracisz cennych minut na czasochłonne wizyty w salonie kosmetycznym. Depilację przeprowadzisz bez wychodzenia z domu – podczas gotującego się obiadu, pilnując śpiącego dziecka czy po prostu relaksując się przy dobrym serialu.
  • Z depilatora laserowego korzystasz Ty i inni domownicy. Urządzenie z powodzeniem posłuży Tobie i najbliższym Ci osobom. I to wielokrotnie! Za pomocą jednego sprzętu pozbędziecie się wstydliwego owłosienia, bez konieczności wydawania pieniędzy na osobne wizyty w specjalistycznym gabinecie kosmetycznym. Po zakupie depilator już zawsze będzie w zasięgu Waszych rąk, bez żadnego limitu.
  • Domowa depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i bez problemu wykonasz ją samodzielnie. Nie ma potrzeby odbywania kursów i szkoleń z obsługi tego gadżetu. Nie musisz też być wykwalifikowaną profesjonalistką, by poprawnie wykonywać zabieg. Najlepszy depilator IPL jest bardzo prosty w obsłudze, dlatego wystarczy, że wnikliwie przeczytasz instrukcję użytkowania.

  Ranking depilatorów laserowych – zwycięzca

  Philips Lumea 9900 BRI977/00

  Wady depilatora laserowego

  Wiesz już, jakie są plusy depilatora laserowego. Przyszedł czas, by skonfrontować je z wadami tego urządzenia.

  Oto one:

  • Mimo że depilator laserowy to jednorazowy wydatek, cena dobrego sprzętu liczona jest nawet w tysiącach złotych. Nie każda z pań może sobie pozwolić na tak dużą inwestycję… W tym miejscu warto podkreślić, że seria zabiegów depilacji w salonie kosmetycznym jest rozłożona czasie. Zabiegi robi się bowiem w kilkutygodniowych odstępach. Z tego względu łatwiej będzie Ci na nie systematycznie oszczędzać. Domowe urządzenie jest fajną alternatywą, jeśli dysponujesz wysokim budżetem. Oczywiście wiele sklepów AGD oferuje zakup na raty, jednak zanim postanowisz skorzystać z tej opcji, dowiedz się, czy spełniasz wszystkie jej warunki.
  • Depilator laserowy przeznaczony do użytku domowego ma zdecydowanie mniejszą moc niż ten dostępny w salonie medycyny estetycznej. To przekłada się na słabsze efekty. Z reguły domowe zabiegi należy powtarzać częściej niż te u profesjonalistów.
  • Domowy sprzęt do laserowej depilacji ma wbudowaną niewielką głowicę. Co za tym idzie, wolniej wykonasz nim zabieg niż depilatorem w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Zapewne to kwestia wprawy, jednak niezaprzeczalnym jest fakt, że w przypadku chęci pozbycia się owłosienia w domu poświęcisz na to więcej energii i sił. O ile w odniesieniu do wąsika nie będzie to aż tak odczuwalne, tak wydepilowanie całej powierzchni nóg malutką głowicą stanowi już większy problem.
  • Domowy depilator laserowy przeznaczony jest do samodzielnego stosowania, ale czy nie lepiej jest czasem zaufać wykwalifikowanej osobie? Zwłaszcza w sprawach kosmetycznych dotyczących naszego ciała… Doświadczony profesjonalista dobierze odpowiednie parametry urządzenia do Twoich indywidualnych potrzeb, a Ty nie martwisz się, że coś pójdzie nie tak. Spokojna głowa, że zabieg na pewno zostanie przeprowadzony prawidłowo, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa pracy, to komfort, który osobiście bardzo sobie cenię.
  • Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, przygotuj się na nieprzyjemne odczucia związane z depilacją laserową. Wprawdzie ból to kwestia szalenie indywidualna, a bolesna depilacja nie jest regułą, to pisząc się na tego typu zabieg, weź pod uwagę możliwość pieczenia, szczypania i dyskomfortu. Z drugiej strony wyrywanie włosów woskiem lub depilatorem elektrycznym też nie należy do miłych doznań…
  • W przeciwieństwie do innych metod golenia włosków na pełne efekty depilacji laserowej musisz poczekać aż do momentu wykonania wszystkich serii zabiegów. Każdorazowe użycie depilatora sprawi, że owłosienia będzie coraz mniej, jednak za pierwszym razem nie pozbędziesz się go w stu procentach. Wiąże się to ze wspomnianym już wcześniej cyklem wzrostu włosa, który dzieli się na trzy fazy. Laser działa na włos wyłącznie w jego aktywnej fazie wzrostu. Z racji tego, że włoski na ciele rosną asynchronicznie (każdy mieszek włosowy jest w innej fazie wzrostu), zabieg należy kilkakrotnie powtarzać, by trafić na ich fazę aktywną. Bądź tego świadoma!
  • A zatem… Jeśli zależy Ci na natychmiastowych efektach widocznych gołym okiem, wybierz inną metodę depilacji. W przypadku zabiegów laserem powinnaś uzbroić się w solidną dawkę cierpliwości. Ale jak to mówią – coś za coś.
  • I na koniec… Depilacja laserowa przynosi pożądane efekty jedynie w przypadku ciemnych włosków. Niestety, powodzenie tego zabiegu determinuje m.in. ilość melaniny zawartej w naszych włosach i skórze. Jeśli więc jesteś blondynką o bardzo jasnym owłosieniu, prawdopodobnie rozczarujesz się rezultatem domowej kuracji.

  Planujesz zakupy małego AGD do kuchni? Sprawdź tanie i dobre sprzęty z Lidla!

  Komu przyda się depilator laserowy?

  Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach depilator laserowy będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem?

  Rozważ jego zakup, jeśli:

  • Borykasz się z nadmiernym lub bardzo widocznym owłosieniem, które Cię krępuje i odbiera Ci pewności siebie.
  • Chcesz poprawić estetykę swojego wyglądu i podoba Ci się jedwabiście gładka skóra.
  • Pragniesz oszczędzić czas na monotonnym goleniu, które bezustannie należy powtarzać.
  • Masz problem z wrażliwą i podrażnioną skórą po depilacji zwykłą maszynką, woskiem lub elektrycznym depilatorem.
  • Masz kłopot z wrastającymi włoskami.
  • Chcesz zaoszczędzić swój czas na wizytach w salonie kosmetycznym.
  • Wolisz zainwestować w depilator laserowy, z którego skorzystasz w dowolnym czasie i bez ograniczeń, niż wydawać pieniądze na serię zabiegów w profesjonalnym gabinecie.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Komu nie przyda się depilator laserowy?

  Niestety, nie wszyscy mogą skorzystać z depilatora laserowego. Istnieje szereg przeciwwskazań, które uniemożliwią Ci zakup tego urządzenia.

  Poznaj te główne:

  • Pierwszą grupą osób, której kategorycznie zabrania się korzystania z depilatora laserowego, są kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.
  • Jeżeli włoski, których chcesz się pozbyć, są koloru białego, siwego, blond lub rudego, istnieją znikome szanse, że depilator laserowy sobie z nimi poradzi. Szkoda więc Twoich pieniędzy.
  • Lubisz się dużo opalać na słońcu lub regularnie spędzasz czas w solarium? W takim wypadku również zrezygnuj z zakupu. Świeżo opalona skóra jest przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej.

  Przeciwwskazań jest o wiele więcej, lecz dotyczą one głównie przebytych lub odbywanych chorób (np. skóry).

  Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego urządzenia, obowiązkowo przeczytaj instrukcję z ostrzeżeniami i ograniczeniami dotyczącymi użytkowania (łatwo znajdziesz ją w sieci do konkretnego modelu).

  Pamiętaj też o konieczności konsultacji z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości.

  Czy warto kupić depilator laserowy – ostateczny werdykt

  Szczerze uważam, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, czy depilator laserowy jest opłacalną inwestycją. Jednym pomoże, drugim zaś nie.

  Na skuteczność depilacji laserowej mają wpływ indywidualne predyspozycje użytkowniczki, a więc m.in. głębokość mieszka włosowego i to, jak wiele barwnika (melaniny) mają Twoje włoski, a nawet skóra. Im grubsze i ciemniejsze owłosienie, a karnacja skóry jaśniejsza, tym zabieg przyniesie lepsze rezultaty.

  Cóż… niestety nie jest powiedziane, że jeśli depilator laserowy sprawdzi się mi, to Ty również będziesz z niego zadowolona.

  Na pewno odradzam zakup tego urządzenia kobietom o bardzo ciemnej karnacji lub mającym blond, rude bądź siwe owłosienie.

  Domowy depilator laserowy prawdopodobnie sobie z nim nie poradzi, a Ty niepotrzebnie wydasz sporą sumę pieniędzy. Lepiej zainwestuj w wizytę u doświadczonego kosmetologa, który dysponuje wysokiej klasy urządzeniem. Obecnie coraz więcej gabinetów ma w swojej ofercie sprzęt przeznaczony także do depilacji jasnych włosków.

  Dam Ci radę. Przed zakupem domowego urządzenia rekomenduję Ci konsultację w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, który oferuje usługę depilacji laserowej. Zasięgnij najpierw porady eksperta i dowiedz się, czy Twoje owłosienie kwalifikuje się do zabiegu. Dowiedz się także, ile serii potrzebujesz, by raz na zawsze zażegnać problem, i jaki będzie tego ostateczny koszt.

  Na tej podstawie dokonaj kalkulacji i policz, co Ci się bardziej opłaca – pakiet zabiegów w salonie kosmetycznym czy depilacja laserowa przy pomocy domowego sprzętu.

  A jeśli wiesz już, że chcesz kupić to urządzenie, dowiedz się, jaki depilator laserowy wybrać, na co zwrócić uwagę. Dokonasz wtedy lepszej decyzji!

  Oceń publikację
  [Głosy: 7 Średnia: 4.4]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments