W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Dlaczego mop parowy zostawia smugi?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Twój mop parowy zostawia smugi, a Ty nie wiesz, z jakich powodów? Może być ich kilka, a wszystkie szybko poznasz, czytając poniższy artykuł. Dzięki zdobytej wiedzy skutecznie zadbasz o brak smug na podłodze.

Dlaczego mop parowy zostawia smugi?

Spis treści:

  Skąd biorą się smugi po mopowaniu?

  Jeśli po myciu podłogi zdarzyło Ci się zauważyć brzydkie zacieki na podłodze, to nie jesteś jedyną osobą, która zastanawia się, dlaczego mop parowy zostawia smugi. Jest to częsty problem, na szczęście łatwy do rozwiązania.

  Powstawanie smug to według jednych wina techniki mycia, a według innych użytych preparatów czy wody z kamieniem.

  Jaka jest prawda?

  W zasadzie łącząca wszystkie te kwestie, bo śmiało można stwierdzić, że preparat, technika, jak i sam sprzęt mają znaczenie.

  Skąd biorą się smugi w przypadku mopa parowego?

  • Często wynika to z jakości samego sprzętu. Tani, niedopracowany mop parowy zostawia smugi, bo ma złej jakości nakładkę, która tylko rozmazuje wodę na podłodze. Zupełnie inaczej wypadają najlepsze mopy parowe. One rzadko kiedy zostawiają smugi.
  • W przypadku mopów parowych problemem czasem okazuje się temperatura wody. Ponieważ szybko odparowuje z powierzchni, na podłodze pozostają smugi. Mam jednak dobrą wiadomość. Dzieje się tak zwykle w przypadku wody z detergentem, a jak zapewne wiesz, do mopów parowych stosuje się samą wodę i to najlepiej destylowaną.
  • Plamy powoduje też mocno zabrudzona powierzchnia, która wcześniej, przed mopowaniem, nie została odkurzona. Mop parowy dodatkowo rozmazuje na podłodze ten brud i w efekcie powstają smugi.
  • Sama nakładka mopa parowego też często ulega zabrudzeniu i to ona wtedy odpowiada za smugi. Jeśli nie chcesz brzydkich zacieków na podłodze, opłukaj nakładkę, jeśli widzisz, że nie jest czysta.

  Ranking mopów parowych – zwycięzca

  Vileda Steam Plus XXL 168935

  Jak uniknąć powstawania smug?

  Niezależnie, czy to mop parowy Vileda zostawia smugi, czy sprzęt innego producenta, łatwo unikniesz nieestetycznych zacieków.

  Poznaj wszystkie wskazówki:

  • Przede wszystkim nie stosuj nieodpowiednich detergentów, które po wyschnięciu zostawiają ślady. Dopasowuj też moc pary wodnej do zmywanej powierzchni.
  • Pamiętaj, żeby większe zanieczyszczenia odkurzyć przed rozpoczęciem mopowania, a zaschnięte, duże plamy wcześniej namocz. To podstawa tego, jak używać mopa parowego.
  • Dbaj o czystość mopa, a szczególnie jego materiałowej nakładki.
  • Co ciekawe, pomocna może okazać się też technika mycia. W przypadku podłogi drewnianej (jeśli już można myć ją mopem parowym) mopuj ją zgodnie z jej ułożeniem. Pomoże Ci to uniknąć smug.
  • Jeśli na podłodze pozostaną plamy z wody, szybko zetrzyj je suchą szmatką. Nie tylko zminimalizuje to ryzyko powstawania zacieków, ale też pozytywnie wpłynie na wygląd podłogi – dotyczy to szczególnie powierzchni drewnianych. Oprócz plam pozostawiona woda może bowiem powodować odkształcanie i puchnięcie desek, a tego chyba nie chcesz. Dowiesz się zatem przy okazji, czy mopem parowym można myć panele.
  Oceń publikację
  [Głosy: 12 Średnia: 4.3]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments