W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Do czego służy dyfuzor w suszarce do włosów?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  0

Suszenie włosów dyfuzorem stało się w ostatnich latach istnym fenomenem wśród miłośniczek stylizowania włosów. Ten niepozorny przyrząd odmieni codzienne układanie Twojej fryzury, nadając jej nowego i oszałamiającego charakteru. Po lekturze tego artykułu dowiesz się, do czego służy dyfuzor w suszarce i kto może go używać.

Do czego służy dyfuzor suszarki do włosów? Poradnik

Spis treści:

  Co to jest dyfuzor?

  Dyfuzorem nazywana jest specjalna nasadka do modelowania pasm, która z wyglądu przypomina plastikową kopułę z długimi wypustkami i małymi otworami.

  Dyfuzor stanowi jedno z podstawowych akcesorium, zaraz obok koncentratora, jakie znajdziesz w wyposażeniu niemal każdej dobrej suszarki do włosów z rankingu.

  Budowa dyfuzora jest bardzo charakterystyczna i z początku trochę przeraża. Użycie tego rewolucyjnego gadżetu jest jednak bardzo proste, a przede wszystkim wygodne.

  Ta innowacyjna końcówka służy głównie do suszenia i stylizowania kręconych włosów. Dzięki niej w zaciszu własnej łazienki osiągniesz efekt pięknych, hollywoodzkich loków.

  Ale nie tylko… Z pomocą dyfuzora wyczarujesz na swojej głowie romantyczne fale lub zwiększysz objętość oklapniętej fryzury. I to bez zbędnej chemii!

  Ranking suszarek do włosów – zwycięzca

  Valera Swiss SP4DRC

  Dla kogo jest przeznaczony dyfuzor?

  • Z założenia dyfuzor przeznaczony jest do modelowania naturalnie kręconych pasm oraz trwałej. Jego celem jest ułatwienie posiadaczkom loków codziennej stylizacji. Jeśli więc jesteś jedną z nich, zapewne dobrze wiesz, jak problematyczne bywa suszenie burzy kręconych, a w dodatku niesfornych pasm. Dzięki tej magicznej nasadce stworzysz bujne i sprężyste loki, o jakich mogłaś jedynie pomarzyć.
  • Osobiście uważam, że z dyfuzora mogą skorzystać wszystkie panie, nie tylko te z tendencją do loków. Jeżeli pragniesz wydobyć ze swoich włosów skręt lub stworzyć na głowie luźne i delikatne fale, dyfuzor będzie do tego odpowiednim narzędziem. Nie musisz używać lokówki, prostownicy czy termoloków, choć urządzenia te z całą pewnością dadzą bardziej spektakularne rezultaty. Wystarczy jedynie suszarka z tą oto niepozorną nakładką. Dla zwiększenia efektu użyj profesjonalnej pianki do stylizacji loków, która mocniej uwydatni skręt.
  • Co więcej, dyfuzorem posłużą się także właścicielki całkowicie prostych pasm, które pragną odbić włosy od nasady i skutecznie zwiększyć ich objętość. Ten cenny gadżet wyeksponuje puszystość Twojej fryzury, bez tapirowania i tony lakieru do włosów.

  Rodzaje dyfuzorów

  Na ogół wyróżnia się dwa rodzaje dyfuzorów. Każdy z nich zastosujesz w zależności od rodzaju swoich włosów.

  Oto one:

  • Dyfuzor z krótkimi wypustkami – idealnie sprawdzi się w przypadku kręconych pasm. Nadaje kosmykom fenomenalnej sprężystości, a przy tym zapobiega ich puszeniu się. Twoje loki zyskają perfekcyjny kształt i elastyczność.
  • Dyfuzor z długimi wypustkami – jest świetnym rozwiązaniem dla cienkich i prostych z natury włosów, którym brakuje objętości. Doskonale unosi pasma u nasady, dzięki czemu fryzura nie jest oklapnięta. Ponadto przy użyciu tego dyfuzora stworzysz na swojej głowie subtelne fale i loki.

  Jak działa dyfuzor w suszarce?

  Dyfuzor, w przeciwieństwie do koncentratora, nie skupia strumienia nawiewu na niewielkim odcinku włosów, lecz rozprasza go.

  Dzieje się tak dzięki jego specyficznej i jakże przemyślanej budowie. Dyfuzor został wyposażony w liczne otwory, przez które przelatuje wydmuchiwane powietrze. Część z nich umiejscowiona jest na zakończeniu każdej z wypustek.

  Rozproszone powietrze jest gwarancją równomiernego rozkładu ciepła na Twoich włosach oraz precyzyjnego suszenia.

  Korzystanie z dyfuzora początkowo może stanowić problem, jednak kluczem do stworzenia pięknej fryzury za jego pomocą jest odpowiednia technika.

  Tę z kolei musisz wypracować sama. Jestem przekonana, że po kilku próbach suszenia pasm dyfuzorem dojdziesz do perfekcji.

  Przeczytaj też: Co to jest jonizacja w suszarce do włosów? Co daje?

  Podsumowanie

  Dyfuzor w suszarce do włosów nie tylko usprawni stylizację Twoich loków, ale także nada im wyjątkowego kształtu.

  Jeżeli jeszcze nie testowałaś go w praktyce, koniecznie sprawdź możliwości tej niezwykłej dyszy.

  Jestem pewna, że efekty modelowania włosów dyfuzorem pozytywnie Cię zaskoczą.

  Szukasz kolejnych porad dotyczących parametrów i funkcji suszarek? Zajrzyj także do poradnika jaką suszarkę do włosów wybrać. Dzięki niemu szybko ustalisz, co musi oferować optymalny dla Ciebie sprzęt.

  Zobacz też zestawienia innych stylizatorów do włosów:

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments