W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ecovacs Deebot R98 – Opinia, recenzja

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  1

Ecovacs ma pewien problem na naszym rynku. Nie ma bowiem takiej renomy jak iRobot, marketingu jak Samsung lub popularności jak Xiaomi. Dla mnie jednak częstotliwość napotykania reklam konkretnych produktów lub logo znanego producenta nie mają większego znaczenia. Dlatego też Ecovacs Deebot R98 jest według mnie dobrym produktem. W dalszej części opinii dowiesz się, z jakich powodów tak uważam.

Ecovacs Deebot R98 opinia, recenzja

Spis treści:

  Opinia o Ecovacs Deebot R98

  Na początku od razu zaznaczam, że pewne podstawowe parametry odstają od głównych konkurentów, jak i kilku tańszych robotów do sprzątania. Sprzęt ładuje się 4 godziny, aby mógł odkurzać przez 90 minut. Wbudowany pojemnik na kurz ma 0,4 l, ale urządzenie samo opróżnia się do stacji ładującej (i samo też do niej wraca), która kryje w sobie również akumulatorowy odkurzacz cyklonowy.

  Tak, masz więc do czynienia nie z jednym, a z dwoma sprzętami do odkurzania! Bonusowym produktem zlikwidujesz np. pajęczyny pod sufitem czy wysprzątasz wszelkie miejscówki, do których ciężko się dostać.

  Ecovacs Deebot R98 sterowany może być za pomocą aplikacji na smartfonie. Działa to praktycznie tak samo jak u konkurentów z innych stajni. Skorzystasz z harmonogramu odkurzania, sprawdzenia statusu robota (poziom akumulatora, pokonywana trasa, dziennik sprzątania itp.), a także odgrodzisz obszary, na które nie powinien wjeżdżać. Pełna kontrola.

  Precyzja sprzątania to bajka. Jedynie dywany z dłuższym włosem mogą być dla niego pewnym problemem, ale często tak jest w przypadku nawet najdroższych propozycji. Szczotka centralna to taka fajna hybryda; ma na sobie i włosie, i gumową listewkę. Bardzo uniwersalne rozwiązanie, które radzi sobie na podłogach i wykładzinach, dokładnie zbierając śmieci oraz kurz.

  Ciekawostką jest fakt, że ten autonomiczny odkurzacz… mówi. Nie chodzi, rzecz jasna, o opowiadanie wzruszających historii czy śmiesznych kawałów, a o proste raporty głosowe, że np. skończył pracę.

  Zaawansowane czujniki Anti-Drop dbają o to, aby ten sprytny pomocnik w sprzątaniu nie spadł z wszelkich krawędzi. Spokojnie odkurzy nawet schody. Minus natomiast za dość głośną pracę, która osiąga 69,5 dB. Osoby z wrażliwym zmysłem słuchu nie będą zadowolone.

  Mimo wszystko jest to znakomity odkurzacz automatyczny, który kiedyś znajdował się w rankingu odkurzaczy automatycznych. Skutecznie mapuje pomieszczenie i radzi sobie w różnych warunkach. Bardzo dzielnie walczy z kurzem, okruszkami czy sierścią, nie wybrzydzając co do czyszczonej powierzchni.

  Ranking robotów sprzątających – zwycięzca

  Roborock S8

  Ecovacs Deebot R98 plusy

  • Bardzo wysoka precyzja odkurzania
  • Świetny system mapowania pomieszczeń z wieloma czujnikami
  • Skuteczne usuwanie alergenów
  • W zestawie bezworkowy odkurzacz akumulatorowy

  Ecovacs Deebot R98 minusy

  • Wysoka cena
  • Dość głośny w porównaniu do konkurentów
  • Zbiornik na kurz powinien być ciut pojemniejszy

  Ecovacs Deebot R98 specyfikacja/dane techniczne

  • Liczba szczotek bocznych: 2
  • Czas pracy: 90 min
  • Czas ładowania: poniżej 240 min
  • Generowany hałas: 69,5 dB
  • Pojemność zbiornika na kurz: 400 ml
  • Wymiary: 35,4 x 10,2 cm
  • Wi-Fi: Tak
  • Dedykowana aplikacja: Tak

  Zobacz też:

  Zobacz zestawienia sprzętów do odkurzania:

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 4.5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  1 Komentarz
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Viola
  3 lat temu

  Gdybym kolejny raz miała wybierać tradycyjny odkurzacz czy automatyczny, to zdecydowanie wybieram drugą opcję. Posiadam Ecovacs Deebot OZMO 950, który okazał się sprzątałem w dziesiątkę. Jest dokładny w odkurzaniu i mopowaniu podłogi i daje radę z każdą przeszkodą.