W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ekspres do kawy do zabudowy – Czy warto go kupić?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Ekspres do zabudowy wydaje się być luksusowym rozwiązaniem oszczędzającym miejsce na blacie. Rzeczywiście tak jest, ale to tylko kilka z zalet tych urządzeń. Do tego niosą one za sobą pewne wady, o których także musisz wiedzieć. Prędko poznasz zarówno plusy, jak i minusy, czytając ten poradnik.

Ekspres do kawy do zabudowy - Czy warto go kupić?

Spis treści:

  Zalety ekspresu do zabudowy

  • Nie zagracasz kuchennego blatu, ponieważ wpasujesz ten sprzęt w linię meblową, tworząc spójną i efektowną aranżację.
  • Najlepsze ekspresy do zabudowy emanują luksusem. Znakomicie wyglądają, pasują do nowoczesnych kuchni (także tych otwartych na salon), oferują zazwyczaj płaskie panele sterowania bez archaicznych elementów (a za to z kolorowym wyświetlaczem).
  • Te urządzenia nie tylko świetne wyglądają, ale i dobrze działają. Nie brakuje im obszernych list kaw do zrobienia (również tych mlecznych), automatyki czyszczenia czy dodatkowych funkcji.
  • Ekspresy tego typu na ogół mają pojemne zbiorniki na wodę. Parząc wiele kaw dziennie, nie musisz tak często dolewać wody do pojemnika. Zdarzają się także modele podłączane do instalacji wodnej.
  • Łatwiej tu o uniwersalność co do rodzaju używanej kawy. Znajdziesz ekspresy do zabudowy obsługujące zarówno kawę ziarnistą, jak i mieloną.

  Ranking ekspresów do zabudowy – zwycięzca

  Bosch CTL636EB6

  Wady ekspresu do zabudowy

  • Ekspresy do zabudowy to bardzo kosztowny sprzęt. Ceny topowych modeli przekraczają nawet 6000 zł.
  • O ile oszczędzasz miejsce na blacie, tak musisz wpasować ekspres w ciąg mebli kuchennych. Nie zawsze jest to takie proste, modele do zabudowy są ogólnie największym rodzajem ekspresów.
  • Z powyższego wynika, że zakup tego typu ekspresu powinien odbyć się już na etapie urządzania nowej kuchni (lub przed remontem starej).
  • Duże problemy pojawiają się w przypadku jakiejś awarii lub po prostu chęci wymiany modelu na inny (albo zmiany mebli wokół). To w końcu zabudowane urządzenie, któremu brakuje mobilności.

  Planujesz zakupy małego AGD do kuchni? Sprawdź tanie i dobre sprzęty z Lidla!

  Czy warto kupić ekspres do kawy do zabudowy? Ostateczny werdykt

  Warto kupić ekspres do kawy do zabudowy wtedy, gdy zależy Ci na minimalizmie, oszczędności miejsca na blacie i właśnie urządzasz lub remontujesz kuchnię. W takim przypadku to dobra inwestycja, choć wiąże się ze sporym wydatkiem.

  Dla pewności zobacz także pojedynek ekspres do zabudowy czy ekspres wolnostojący. Omówiłem w nich przewagi obu rodzajów.

  Szukasz dobrej kawy? Sprawdź moje zestawienia:

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments