W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Gdzie wsypać proszek do pralki?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  2

To, gdzie wsypywać proszek do pralki, ma kluczowe znaczenie, gdy nie chcesz zaszkodzić odzieży oraz urządzeniu. Dowiedz się więc tego szybko, czytając poniższy poradnik!

Gdzie wsypać do pralki proszek do prania?

Spis treści:

  Do której przegródki wsypać proszek do prania?

  Wyjaśnienie, gdzie wsypać proszek do pralki, na pewno znajdziesz w instrukcji obsługi.

  Możesz też dokładnie przyjrzeć się oznaczeniom na szufladce do detergentów. Zazwyczaj składa się z trzech komór, co zauważysz w pralkach Electrolux, Samsung, Bosch i wielu innych.

  Miejsce wsypywania proszku do prania zależy od oznaczeń na przegródkach.

  Musisz zapamiętać, co oznaczają konkretne symbole:

  1. 1 lub I – detergent do prania wstępnego. Dodajesz tu proszek lub płyn do prania jeśli pierzesz mocno zabrudzone ubrania.
  2. 2 lub II – detergent do prania zasadniczego. To tu najczęściej trafia proszek do prania.
  3. Kwiatek – miejsce przeznaczone na płyn do płukania.

  Oznaczenia dotyczące miejsca wsypywania proszku na przykładzie pralki AmicaŹródło: Amica

  Powyższy schemat oznaczeń dotyczy też większości pralek ładowanych od góry. Pamiętaj jednak, że tego typu urządzenia czasem nie mają klasycznych przegródek, a np. dozownik umieszczany wewnątrz pralki.

  Trzymając się podanych symboli, i tak wsypiesz proszek do prania w prawidłowe miejsce.

  Dowiedz się też: Gdzie wlewać płyn do prania?

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Wsypywanie proszku w poszczególnych markach pralek

  Przygotowałem dla Ciebie małą ściągawkę, gdzie wsypywać proszek w pralkach różnych producentów.

  Wyszukaj na liście producenta swojego urządzenia i szybko sprawdź, gdzie wsypać proszek:

  1. Samsung – po prawej stronie szuflady wsypujesz proszek do prania wstępnego, a po lewej do zasadniczego.
  2. Electrolux – proszek do prania zasadniczego najczęściej wsypujesz do środkowej komory. Z kolei detergent do prania wstępnego do przegródki po lewej stronie szuflady.
  3. Beko – proszek do prania głównego dodajesz do lewej komory, a do prania wstępnego do prawej.
  4. Bosch – do prawej przegródki dodajesz proszek do prania wstępnego, a do lewej do zasadniczego. W pralkach Bosch nierzadko znajdziesz w szufladzie dodatkowy dozownik do detergentów piorących w płynie.
  5. Whirlpool – w górnej części lewej komory znajduje się miejsce na proszek do prania wstępnego. Z kolei detergent zasadniczy umieszczasz w dolnej części szuflady.
  6. Amica – proszek do prania zasadniczego wsypujesz tak samo jak w pralkach Beko oraz Samsung, czyli po lewej stronie szuflady. Po prawej stronie znajdziesz miejsce na detergent do prania wstępnego.
  7. Siemens – proszek wsypujesz w to samo miejsce, co w pralkach Amica.
  8. Candy – proszek do prania wstępnego najczęściej wsypujesz do komory po prawej stronie, a do prania zasadniczego do tej po lewej stronie szuflady. Wiele modeli oferuje osobny dozownik na płyn do prania.
  9. Zanussi – w odróżnieniu od poprzednich marek szuflada na detergenty przeważnie składa się jedynie z dwóch przegródek. Detergenty do prania umieszczasz z tyłu po lewej lub prawej stronie.
  10. Indesit – niekiedy zamiast cyfrowych oznaczeń przegródek zobaczysz symbole liter. A oznacza miejsce na detergent do prania wstępnego, a B na proszek do prania głównego. Ten pierwszy przeważnie zauważysz po lewej stronie, a drugi po prawej. W niektórych pralkach Indesit na górze szufladki jest także osobna przegródka na wybielacz.

  Jeżeli na powyższe liście nie ma producenta Twojej pralki, to kieruj się po prostu poradami z wcześniejszej części artykułu.

  Dla uzupełnienia wiedzy dowiedz się od razu, ile proszku do prania wsypywać. To ważne zagadnienie, bo wpływa na czystość i jakość ubrań. Przy za dużej ilości możesz np. ujrzeć szare plamy po praniu.

  Zobacz zestawienia sprzętów do prania i suszenia:

   

  Oceń publikację
  [Głosy: 6 Średnia: 4.5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  2 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Edward
  1 rok temu

  No wreszcie wiem jak prać, dzięki