W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ile kosztują słuchawki gamingowe?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

To, ile kosztują słuchawki gamingowe, to temat rzeka. Znajdziesz modele za przeróżne kwoty, co utrudnia wybór… chyba że poznasz poradnik, który dla Ciebie przygotowałem. Od lat analizuję rynek słuchawek do gier, stąd wiem, ile zwykle kosztują i co oferują za daną kwotę. Jedziemy z tematem!

Ile kosztują słuchawki gamingowe? Ceny słuchawek do gier

Spis treści:

  Ceny słuchawek gamingowych – Ile kosztują?

  Ceny słuchawek gamingowych rozpoczynają się już od 20 zł, a kończą nawet na 1500 zł. Sporo modeli, również tych rzeczywiście dobrych, kosztuje 200 – 300 zł. Dotyczy to zarówno headsetów pod PC, jak i do konsoli od Sony lub Microsoft.

  Zróżnicowanie cenowe przejawia nawet mój subiektywny ranking słuchawek gamingowych. Znajdziesz w nim i tanie, i bardzo kosztowne propozycje.

  Dobrze zatem dokonać kluczowej analizy dotyczącej tego, co właściwie dostaniesz w danej kwocie. Prześledźmy to wspólnie!

  Ranking słuchawek gamingowych – zwycięzca

  SteelSeries Arctis Nova 7

  Najtańsze słuchawki gamingowe do 100 zł

  Tylko nieliczne modele za tę kwotę zasługują na uwagę. Od razu odrzuć słuchawki gamingowe do 50 zł. Nie zagwarantują Ci komfortu, gdyż zazwyczaj bardzo uciskają w uszy. Do tego szybko się rozpadną, ponieważ są wykonane ze słabej jakości plastiku i jeszcze słabszego obicia nauszników.

  Do 100 zł nie licz na niesamowite obrazowanie stereo. To nie będą rasowe słuchawki do gier e-sportowych z gatunku FPS. Nie zlokalizujesz tak szybko i dokładnie kierunku, z którego dobiegł dany odgłos (o ile w ogóle).

  Niemniej znajdą się i poprawnie grające słuchawki z przyjemnym basem. Nadal nie zachwycą Cię przestrzennością brzmienia, lecz w innych kwestiach wypadną opłacalnie, jeśli dobrze wybierzesz.

  Pamiętaj, że nawet od słuchawek gamingowych do 100 zł wypada wymagać mikrofonu na wysięgniku. I nie tylko tego, aby był, lecz żeby rzeczywiście dobrze przekazywał Twój głos.

  Jeżeli wiesz, co to znaczy słuchawki gamingowe, zdajesz sobie przecież sprawę, że mówimy zwykle o headsetach, czyli słuchawkach z mikro na wysięgniku.

  Słuchawki gamingowe do 300 zł

  Dołożenie do budżetu tych kilku słów diametralnie zmienia sytuację! Słuchawki gamingowe do 300 zł powinny nadawać się także do muzyki. Muszą być uniwersalne, bo to wcale nie jest taki niski budżet na tego typu sprzęt.

  Dobrze, gdy słuchawki wyróżnia zrównoważony profil dźwiękowy oraz mocny, mięsisty bas. Nie wspominając o mikrofonie redukującym hałasy z zewnątrz. Porządnie wyściełane nauszniki oraz pałąk, który sam się nie złamie, to kolejne wymagania.

  Brzmi pięknie, prawda? Wydaje się, że 300 zł to wręcz wymarzony budżet na komputerowe słuchawki do gier. Pamiętaj jednak o pewnej sprawie… Otóż większość headsetów do 300 zł i tak jest ogólnie dość słaba.

  Ten segment cenowy bardzo dużo zawdzięcza modelom marki HyperX. To właśnie one przejawiają najlepsze cechy, które wymieniłem kilka chwil temu. Produkty innych firm zazwyczaj nie są aż tak górnolotne.

  W każdym razie nawet wymagający gracz i miłośnik FPS-ów powinien znaleźć coś dla siebie, mając maksymalnie 3 stówy.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Słuchawki gamingowe do 500 zł

  Patrząc na rasowe słuchawki gamingowe do 500 zł, dostrzegam pewne przewagi nad tymi do 300 zł. Chodzi głównie o jeszcze mocniejszy bas. Usłyszysz bardziej spektakularne efekty. Fajna sprawa, gdy pogrywasz zwykle w widowiskowe gierki.

  Przestrzenność dźwięku musi dawać radę w tym segmencie cenowym. Po to płacisz 5 stów, aby rzeczywiście móc szybciej zlokalizować np. kroki oponenta.

  Wraz ze wzrostem ceny wzrasta też zwykle izolacja akustyczna. Headsety z tego segmentu cenowego skuteczniej odcinają od Twoich uszu odgłosy otoczenia, np. trąbiące samochody za oknem czy szczekającego psa. Precyzyjniej skupisz się na rozgrywce.

  A jakość wykonania? Dużo łatwiej o piankę zapamiętującą kształt. W efekcie słuchawki lepiej dopasują się do Twojej głowy, gwarantując większy komfort.

  Jak widzisz, słuchawki gamingowe do 500 zł nie powinny nieść za sobą większych kompromisów. To w końcu spory budżet.

  Słuchawki gamingowe do 1000 zł lub jeszcze droższe

  Czy mają w ogóle sens? I to jak! To w tej grupie znajdziesz topowe słuchawki gamingowe. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim grają klarownie, nadając się do muzyki różnego rodzaju, a co dopiero gier.

  Wyróżnia je neutralny profil dźwiękowy, czyli najlepszy z możliwych. Bas nie zagłusza innych tonów, a świetnie je uzupełnia. Przetworniki wysokiej klasy niejednokrotnie wzbogaca equalizer. Za pomocą korektora audio dostosujesz dźwięk do wymagań.

  Obrazowanie działa wybornie. Zakładając, że źródło dźwięku (czyli np. wzmacniacz słuchawkowy lub karta dźwiękowa) daje radę, dokładnie ustalisz kierunek danego odgłosu. Kosztowne słuchawki gamingowe jak najbardziej nadają się nawet na turnieje e-sportowe. W zasadzie po to się je też produkuje.

  Całość uzupełnia genialne wykonanie. Drogie słuchawki gamerskie nie uciskają nadmiernie w uszy (mimo zamkniętej konstrukcji). Producenci bardzo często wzmacniają pałąk metalowym elementem wewnątrz, więc trudno go przypadkowo złamać. Nauszniki mięciutkie, nie grzeją nadmiernie w uszu i zapamiętują kształt.

  Do tego zyskujesz większy wybór co do sposobu podłączenia. Natkniesz się bowiem na bezprzewodowe słuchawki gamingowe. Wyróżnia je stabilny sygnał bez opóźnień. Wpływa to jednak znacząco na cenę.

  Podobnie jak haptyczność. Cóż to znowu? Wyobraź sobie, że słuchawki zaczynają wibrować, gdy pojawia się mocniejszy bas, a więc np. jakiś wybuch w grze. To wcale nie bajer. Jeszcze bardziej wzmacnia immersję, czyli wciąga w świat gry. Dla mnie super sprawa, lecz póki co kosztowna.

  Wybór ogólnie staje się łatwiejszy, gdy możesz wydać 700, 800, 1000 zł lub jeszcze więcej. Raz, że jest tu mniej modeli, a dwa, że praktycznie każdy headset w tej cenie zachwyca dźwiękiem i innymi cechami.

  Finalnie to Ty musisz ocenić, czy warto wykładać taką kasę na stół. Jeżeli uznasz, że tak, nie zapominaj o zestawieniu na moim portalu. Czołówka obfituje właśnie w droższe headsety dla wymagających graczy.

  Co wpływa na cenę słuchawek gamingowych?

  Po części już to wiesz, o ile czytasz ten poradnik od deski do deski.

  Podsumujmy jednak kluczowe cechy, które zwiększają końcową kwotę:

  • Jakość stereoim droższe słuchawki, tym lepiej grające. Prosty, ale zwykle prawdziwy wniosek. Usłyszysz dudniący bas, ale i klarowne kwestie mówione oraz bogate w detale ścieżki dźwiękowe. To swego rodzaju płaskość brzmienia. Nic nie wybija się na tyle, aby zdegradować inne tony. O to chodzi, ale to też kosztuje.
  • Przestrzenność – podobna historia. Zazwyczaj dopiero od 250 – 300 zł obrazowanie stereo w grach staje się dokładniejsze. Niemniej to ta cecha często daje przewagę w wirtualnych potyczkach, gdyż precyzyjniej zlokalizujesz kierunek dźwięku.
  • Jakość mikrofonubudżetowe słuchawki do gier mogą mieć mikrofon… ale słaby. Nie zredukuje dobrze odgłosów otoczenia. Do tego w większym stopniu zniekształci Twój głos. Kosztowniejsze egzemplarze nie niosą za sobą takich niedogodności. Zazwyczaj na wysięgniku tak naprawdę spoczywa układ kilku wbudowanych mikrofonów. To robi różnicę na plus.
  • Wykonanie – jeszcze bardziej oczywista sprawa. Proces produkcyjny kosztuje. Wydając stówę, nie licz na wytrzymałe słuchawki. Dopiero kilkaset złotych dalej pojawiają się rzeczywiście lepsze materiały. Finalnie lepiej kupić raz, a dobrze, niż co chwilę zmieniać tanie słuchawki na kolejne tanie, które zaraz się rozlecą. Mam rację?
  • Komfort użytkowania – ma ścisły związek z poprzednią cechą. Dlaczego? Ponieważ lepiej wykonane słuchawki (czyli te droższe) nie uciskają tak bardzo głowy. W ogóle dostosowują się do niej, np. zapamiętując kształt odpowiednią pianką.
  • Podłączenie/zasilanie – to w wyższym segmencie cenowym spotkasz bezprzewodowe modele, które mają sens. Działają tak samo dobrze bez kabla, jak i z nim. Do tego w zestawie i tak zawierają ten element, dając Ci wybór.
  • Dodatkowe funkcje (i bajery) – przede wszystkim generowanie wibracji (haptyczność), fizyczny przetwornik DAC (swobodna obsługa różnych platform i rozbudowany korektor audio), ale i podświetlenie LED, czyli akurat coś mniej istotnego. Tego typu rzeczy wpływają na cenę, nie da się tego ukryć.

  Teraz już doskonale wiesz, ile kosztują słuchawki gamingowe i co najbardziej wpływa na ich cenę. Możesz wyruszyć na łowy porządnego headseta, aby później z łatwością eliminować wirtualnych wrogów.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments