W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ile kosztuje pralko-suszarka? Ceny pralko-suszarek

Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Pralko-suszarki łączą w sobie funkcje 2 urządzeń, przez co ich ceny są dość zróżnicowane. Ile konkretnie kosztują sprzęty 2w1? Czego oczekiwać po danych segmentach cenowych? Przeczytaj poniższy poradnik, a prędko się tego dowiesz.

Ile kosztuje pralko-suszarka? Ceny pralko-suszarek

Spis treści:

  Ile kosztuje pralko-suszarka?

  Ceny pralko-suszarek zaczynają się od ok. 1500 zł, a kończą nawet na ponad 5000 zł. Zdecydowanie najwięcej modeli mieści się w zakresie 2000 – 3000 zł. Wydawana kwota wpływa na wiele ważnych cech. Ogólnie biorąc, idzie za nią jakość.

  Aby się w tym upewnić, przejdźmy do kolejnych części artykułu.

  Ranking pralko-suszarek – zwycięzca

  HAIER I-Pro 7 HWD120-B14979

  Najtańsze pralko-suszarki do 2000 zł

  Na ogół nie są zbyt oszczędne czy pojemne, aczkolwiek znajdą się wyjątki. Oferują dość krótkie listy programów prania, nie wspominając o jakichś wyszukanych programach suszenia.

  Mimo to da się znaleźć solidny model 2w1 już do 2000 zł. Istotne, aby miał cichszy i energooszczędniejszy silnik inwerterowy oraz zadowalał Cię swoją ładownością.

  W tych cenach aktualnie pojawia się dużo pralko-suszarek Beko, Candy czy Indesit, czyli marek, które często specjalizują się w budżetowym AGD.

  Pralko-suszarki do 3000 zł

  Między 2000 a 3000 zł znajdziesz mnóstwo zróżnicowanych modeli od przeróżnych producentów (Bosch, LG, Samsung, Electrolux, Whirlpool, Haier i inni). To odpowiedni budżet, by wybrać nowoczesną pralko-suszarkę na lata.

  W stosunku do niskiego segmentu pojawiają się tu korzystniejsze klasy energetyczne, większa ładowność (nawet 9/6 kg) czy niższy poziom generowanego hałasu (zwłaszcza podczas wirowania).

  Z technologii prym wiodą automatyki wagowe, które same ustalają czas cyklu i dbają, aby nie przesuszyć odzienia. Wśród programów znajdziesz sporo specjalnych cykli, które ułatwią odplamianie bądź odświeżanie różnej odzieży.

  Pod względem żywotności też nie jest źle, w końcu masz tu do wyboru maszyny cenionych firm.

  Warto przy okazji zauważyć, że ten segment cenowy mieści sporo płytszych sprzętów, które przedstawia ranking pralko-suszarek slim.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Pralko-suszarki do 4000 zł

  To, co je wyróżnia, to przede wszystkim ładowność. To spore pralko-suszarki dla rodzin. Standard stanowi 10/6 kg, choć pojawiają się jeszcze ładowniejsze modele.

  Tak kosztowny sprzęt znacząco ułatwi Ci życie, np. opcją do szafy. Wyjmiesz nie dość, że suche, to jeszcze mało pomięte (lub w ogóle!) pranie. Nie brakuje też autodozowania czy wyszukanych funkcji odświeżania. To wszystko rzeczywiście się przydaje, skutecznie działając.

  Producenci prześcigają się także pod względem paneli sterowania, jakości wykonania oraz stylistyki. To bez wątpienia luksusowe pralko-suszarki, dlatego też sprzęty z tego segmentu również goszczą w: ranking pralko-suszarek.

  Najdroższe pralko-suszarki za ponad 5000 zł

  W mojej ocenie tylko jedna cecha tłumaczy wydawanie na pralko-suszarkę ponad 5000 zł.

  To pompa ciepła.

  Dzięki niej sprzęt staje się dużo oszczędniejszy. Suszy praktycznie na tej samej zasadzie co suszarka do prania. Także dzięki temu nie tylko obniża rachunki za prąd, ale i lepiej dba o jakość tkanin.

  Pralko-suszarka z pompą ciepła to niestety rzadkość. Wciąż produkują takie modele tylko Electrolux oraz AEG i to w niewielkiej ilości.

  Za ponad 5000 zł znajdziesz czasem 2w1 od Miele czy Smeg. Osobiście nie widzę sensu, aby je kupować, bo nie mają pompy ciepła i nie prześcigają modeli z niższych segmentów.

  Co wpływa na cenę pralko-suszarki?

  Istnieje sporo czynników wpływających na cenę sprzętu 2w1, więc warto je poznać:

  • Ładowność – większa ładowność sprawia, że sprzęt musi dobrze prać i suszyć więcej ważące pranie. Ta cecha wpływa na cenę, choć wśród tanich pralko-suszarek też da się znaleźć dość pojemne egzemplarze.
  • Energooszczędność – droższe 2w1 oferują zwykle korzystniejsze klasy energetyczne, pobierając także mniej wody. Mimo to różnica względem tańszych, a mniej ekonomicznych sprzętów może się zwrócić po wielu latach. Dobrze to zawsze sobie obliczyć, choć pralko-suszarki ogólnie są niestety dość prądożerne. Dostały za to minusa w analizie czy warto kupić pralko-suszarkę.
  • Kultura pracy – czyli redukcja hałasu oraz wibracji. W wyższych segmentach cenowych producenci mają w tym większe pole manewru.
  • Jakość wykonania – chodzi głównie o wytrzymałość obudowy, drzwiczek i ich okna czy panelu sterowania. Niektóre budżetowe 2w1 mają więcej elementów wykonanych z tworzyw sztucznych.
  • Programy prania i suszenia – szczególnie ta druga grupa wpływa na cenę. Tylko kosztowne pralko-suszarki oferują tu coś ekstra, a nie tylko podstawowe cykle.
  • Automatyka wagowa – bazuje na czujnikach, które ważą wsad (a czasem wykrywają nawet rodzaj tkanin) i dobierają parametry cyklu prania. Spore ułatwienie i sposób na krótszy, a efektywny cykl.
  • Funkcje dodatkowe – na przykład: oświetlenie bębna, możliwość dołożenia prania po starcie cyklu, opcja do szafy, odświeżanie parowe (lub gorącym powietrzem), autodozowanie detergentu, samoczyszczenie kondensatora bądź bębna. Im więcej przydatnych funkcji, tym zazwyczaj wyższa cena.
  • Pompa ciepła – ogromna korzyść i rzadkość na tym rynku. Siłą rzeczy bardzo zwiększa cenę pralko-suszarki.

  Jak widzisz, jest tu sporo ważnych cech. Aby jeszcze lepiej je poznać, przeczytaj poradnik zakupowy jaką pralko-suszarkę wybrać. Dowiesz się, co jest ważne w tym sprzęcie; w efekcie lepiej wydasz swoje pieniądze.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments