W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ile kosztuje szybkowar? Ceny szybkowarów

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Ceny szybkowarów, zwłaszcza tych na gaz i indukcję, nie są zbyt wysokie. Sytuacja może się zmienić, gdy bardziej interesuje Cię szybkowar elektryczny. Jak więc kształtują się ceny takich sprzętów? Ile kosztują szybkowary obu rodzajów? Zajrzyj poniżej, a prędko się tego dowiesz!

Ile kosztuje szybkowar? Ceny szybkowarów

Spis treści:

  Ile kosztuje szybkowar?

  Ceny szybkowarów zaczynają się mniej więcej od 300 zł. Są też droższe sprzęty, które kosztują 400, 500, a nawet ponad 600 zł. Im droższe urządzenie, tym więcej możliwości oferuje. Modele z wyższej półki to produkty bardziej renomowanych marek.

  Tak jak przy wielu innych urządzeniach, tak i tutaj cena idzie w parze z jakością. Najlepsze szybkowary są więc zazwyczaj najdroższe. Niemniej nie oznacza to, że najtańsze szybkowary do niczego się nie nadają. Nawet wśród nich znajdziesz praktyczny i solidny sprzęt.

  Aby pozbyć się wątpliwości dotyczących wielkości budżetu, sprawdź wszystkie poniższe wskazówki. Poznasz wtedy charakterystyczne cechy urządzeń z każdego przedziału cenowego.

  Ranking szybkowarów elektrycznych – zwycięzca

  Sencor SPR 3600WH

  Najtańsze szybkowary za 300 – 350 zł

  Już wiesz, że najmniejsza kwota, jaką wydasz na szybkowar, to ok. 300 – 350 zł (choć czasem da się też znaleźć coś do 300 zł). To niedużo, ale niekiedy urządzenia pozytywnie zaskoczą Cię pojemnością i użytecznością. Jeśli to model elektryczny, to także mocą.

  Oczywiście już w tym przedziale cenowym otrzymujesz łatwy w obsłudze sprzęt. Korzystanie z niego nie będzie sprawiać żadnych problemów. Przyrządzisz różne dania i urozmaicisz codzienne menu.

  Niemniej pamiętaj, że najtańsze szybkowary nie zawsze oferują dużo programów do gotowania. Ich częsta wada to też ograniczona liczba funkcji.

  Dokładnie sprawdzaj opisy urządzeń. Bardzo prawdopodobne, że tani szybkowar nie będzie np. pasował na indukcję i producent nie pozwala na jego mycie w zmywarce.

  Pamiętaj, że w tej grupie dominują modele na kuchenkę. Niemniej niewykluczone, że trafisz też na godne uwagi sprzęty elektryczne.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Szybkowary za 400 – 500 zł

  Kolejna, a mianowicie średnia półka cenowa to 400 – 500 zł. Tu otrzymujesz już więcej możliwości. Jeśli zwiększysz budżet do tego poziomu, otrzymasz profesjonalny szybkowar od znanego producenta. To dobry wybór dla bardziej wymagających użytkowników.

  Czego możesz się spodziewać? Na pewno parametrów na bardzo dobrym poziomie, szczególnie mocy i pojemności.

  Ponadto nie musisz mieć wątpliwości co do gamy różnorodnych programów. Nierzadko wśród nich znajdziesz nawet przygotowywanie jogurtów bądź smażenie (dotyczy to szybkowarów na prąd). Musisz przyznać, że to duże ułatwienie w kuchni.

  Do tego dochodzą użyteczne funkcje jak podgrzewanie potrawy oraz timer. Zwykle znajdziesz też opcję opóźnionego startu. Dzięki niej masz świeżo ugotowane danie np. od razu po powrocie z pracy.

  Pewnie się domyślasz, że gdy zwiększysz budżet do takiej kwoty, masz już spore szanse na znalezienie dobrego, elektrycznego pomocnika, a nie tylko klasycznego.

  Planujesz zakupy małego AGD do kuchni? Sprawdź tanie i dobre sprzęty z Lidla!

  Najdroższe szybkowary za ponad 600 zł

  600 zł i więcej to sporo, ale coś za coś. Jeżeli jesteś osobą bardzo wymagającą, prawdopodobnie nie unikniesz takiego wydatku.

  Najdroższe szybkowary oferują nowoczesność i solidność. Sprawiają, że codzienne gotowanie jest znacznie łatwiejsze oraz przyjemniejsze. Wszystko m.in. za sprawą wielu programów, nawet 10 lub więcej.

  To urządzenia, które bez obaw umyjesz w zmywarce (jednak nie zapominaj o zweryfikowaniu tego w instrukcji). Masz też pewność, że szybkowar długo Ci posłuży, gdyż wykonano go z solidnych materiałów.

  Przyznasz, że to spora inwestycja, ale się opłaca. Sprzęt z najwyższej półki cenowej potrafi odczarować gotowanie. Z przykrego obowiązku stanie się przyjemną czynnością, która sprawia Ci dużo radości, także podczas jedzenia.

  Tutaj elektryczne modele już dominują. Jak widzisz, za nowoczesny sprzęt trzeba zapłacić więcej.

  Co wpływa na cenę szybkowaru?

  O tym decyduje kilka kwestii. Pewnie myślisz, że jedną z najważniejszych jest moc, ale to nie do końca prawda. Pod tym względem najdroższe sprzęty czasami ustępują tańszym.

  Sprawdź, które czynniki mają największy wpływ na to, ile zapłacisz za szybkowar:

  • Rodzaj – podstawowa sprawa. Tańsze są klasyczne sprzęty, przeznaczone do użytku na kuchence. Jednocześnie te z najniższej półki rzadko kiedy nadają się na indukcję. Znajdziesz takie wśród droższych modeli, obok tych elektrycznych.
  • Jakość wykonania – im solidniejsze urządzenie, tym więcej za nie płacisz. Niemniej to mało zaskakujące, bo podobnie jest w przypadku wielu innych sprzętów, nie tylko kuchennych.
  • Liczba programów i funkcji – im więcej, tym lepiej, bo wtedy szybkowar zapewni Ci więcej możliwości. Oczywiście bardzo funkcjonalne sprzęty są też droższe.
  • Producent – urządzenia od bardziej rozpoznawalnych marek kosztują więcej. Zwykle idzie to w parze ze zwiększoną liczbą funkcji i zastosowanych innowacji. Tu warto podkreślić, że tańsze szybkowary również pochodzą od sprawdzonych producentów, którym możesz zaufać.
  • Inne cechy – należy do nich choćby pojemność czy dodatkowe akcesoria w zestawie (np. do gotowania na parze).

  Przeczytaj też:

  Zobacz alternatywy dla szybkowarów:

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments