W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ile kosztuje telewizor 32 cale? Ceny telewizorów 32 cale

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Czy małe telewizory 32 cale stanowią równie mały wydatek? Sprawdź to, dowiadując się, ile kosztuje 32-calowy telewizor. Poniżej zawarłem dokładną analizę cen z opisem możliwości. Dzięki temu lepiej oszacujesz swój budżet na odbiornik w tej przekątnej.

Ile kosztuje telewizor 32 cale? Ceny 32-calowych telewizorów

Spis treści:

  Ile kosztuje telewizor 32 cale?

  Ceny telewizorów 32 cale zaczynają się od ok. 600 zł, a kończą na ponad 1600 zł (dochodząc nawet do 1800 – 2000 zł). Najwięcej modeli znajdziesz za 800 – 1000 zł.

  Do pewnego poziomu cenowego widać wyraźną różnicę w jakości dostępnych sprzętów.

  Dlatego też sprawdź, czym się wyróżniają.

  Ranking telewizorów 32 cale – zwycięzca

  Samsung UE32T5302

  Najtańsze telewizory 32 cale do 800 zł

  Najbardziej podstawowe telewizory w tej przekątnej. Maksymalnie uproszczone, służą głównie do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej.

  Dlaczego?

  Ponieważ oferują stosunkowo niską rozdzielczość HD Ready (1366 x 768 px). To mało chociażby na komfortowe oglądanie Netflixa.

  Zresztą… trudno znaleźć tak tani TV, który tego Netflixa Ci zaoferuje. Mało jest 32-calowych telewizorów do 800 zł ze Smart TV.

  Jeżeli już się pojawiają, to albo mają bardzo ubogi system producenta, albo jedynie nakładkę imitującą Android TV. Czasem można jeszcze wyhaczyć jakiegoś tańszego Samsunga z systemem Tizen.

  W każdym razie nie są to wystarczająco dobre urządzenia, aby oglądać na nich źródła o lepszej jakości.

  Mimo to sprawdzą się, gdy Twoje oczekiwania są równie niskie jak budżet na mały telewizor.

  Pamiętaj przy okazji, że niższa rozdzielczość zazwyczaj wymusza ciut większą odległość od telewizora 32 cale. Inaczej w oczy bardziej rzuca się rozmycie obrazu spowodowane mniejszym zagęszczeniem pikseli.

  Telewizory 32 cale za 900 – 1300 zł

  W mojej ocenie najbardziej opłacalne, najlepsze telewizory 32 cale. Znajdziesz wśród nich dobrze wykonane modele łączące rozdzielczość Full HD z pełnoprawnym systemem Smart TV.

  Wyróżniają się żywymi kolorami, odpowiednią ostrością obrazu czy funkcjami dodatkowymi. Nie są pod tym względem tak skromne jak niższa półka cenowa.

  Pojawiają się nawet dodatkowe technologie poprawy obrazu, np. cyfrowa redukcja szumów lub coś związanego z kolorami, choć nie robi to ogromnej różnicy.

  Zdarzają się także modele z głębszą czernią, głównie za sprawą matrycy LCD LED typu VA oraz bezpośredniego podświetlenia.

  Częściej oglądając YouTube, Netflixa bądź inny serwis VOD, celuj w telewizor 32 cale właśnie z tej półki cenowej.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Najdroższe telewizory 32 cale za ok. 1500 zł

  Czy pod względem jakości obrazu oraz funkcjonalności idą jeszcze dalej? Sęk w tym, że niekoniecznie.

  Wyższa cena w kategorii 32-calowych telewizorów to zazwyczaj efekt wyższej marży producenta. Czasem dotyczy również nietypowych modeli, chociażby z funkcją pracy jako… cyfrowy obraz (mowa o serii The Frame od Samsung).

  Rzecz jasna nabędziesz w tym budżecie bardzo dobry TV 32 cale, ale nie prześcignie on znacząco (jeśli w ogóle) czołówki do 1300 zł. Dlatego też polecam zaoszczędzić te kilkaset złotych, bo raczej nie ma sensu dopłacać.

  Co wpływa na cenę telewizora 32 cale?

  Telewizory 32 cale to ogólnie proste urządzenia, o nieporównywalnie mniejszych możliwościach niż np. modele 55-calowe. Mimo to na ich ceny wpływa całkiem sporo cech.

  Poznaj je:

  • Rozdzielczość – fundamentalna sprawa, bo póki co nie ma bardzo tanich TV 32 cale z Full HD. Jeżeli zdarza Ci się oglądać serwisy VOD, to rozsądniej zrobisz, płacąc nieco więcej za model FHD.
  • Smart TV – również mocno wpływa na cenę. Tej cechy dotyczą 2 aspekty: czy Smart TV w ogóle jest, a jeżeli tak, to co oferuje. Budżetowe egzemplarze czasem wabią klientów obecnością tego typu systemu, a potem okazuje się, że jest ubogi w funkcje i dostępne źródła rozrywki. Jeśli wymagasz Smart TV, celuj w pełnoprawnego Android TV, WebOS lub Tizen.
  • Technologie obrazu – wypadają skromnie w 32-calowych telewizorach, lecz w wyższej cenie potrafią w pewnym stopniu podnieść ogólną jakość obrazu.
  • Rodzaj podświetlenia matrycy – co do zasady bezpośrednie podświetlenie (Direct LED) wiąże się z wyższym wydatkiem niż krawędziowe (Edge LED).
  • Łączność bezprzewodowa – mowa o Bluetooth, Wi-Fi, Chromecast czy o zgodności z DLNA.
  • Dodatkowe funkcje – na przykład obraz w obrazie (PIP), możliwość łatwego udostępniania treści, przeglądarka internetowa, nagrywanie na dysk zewnętrzny, wstrzymywanie, cofanie i wznawianie oglądania czy sterowanie głosowe.
  • Jakość dźwięku – niektóre z droższych telewizorów 32 cale oferują wyostrzanie dialogów bądź po prostu mocniejsze wbudowane głośniki.
  • Jakość wykonaniawymiary telewizorów 32 cale są na ogół korzystniejsze w przypadku kosztowniejszych egzemplarzy. Bardziej minimalistyczna podstawa, cieńsza ramka wokół ekranu, mniejsza głębokość – zwykle trzeba za to dopłacić.
  • Responsywność – dotyczy nie tylko funkcji internetowych, ale i przełączania programów. Bardzo tanie telewizory 32 cale mogą być strasznie wolne, nie reagują na polecenia tak szybko jak te droższe.

  Jak widzisz, znalazło się kilka istotnych cech różnicujących ceny 32-calowych telewizorów. Finalnie najważniejsze jest to, aby dopasować ich możliwości i do budżetu, i do swoich wymagań. Wtedy uzyskasz satysfakcję z zakupu.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments