W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ile kosztuje wyciskarka wolnoobrotowa? Ceny wyciskarek

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

To, ile kosztuje wyciskarka wolnoobrotowa, stanowi bardzo ważną kwestię. Już teraz zdradzę Ci, że drogie modele deklasują te najtańsze. I to w masie ważnych cech! Poznaj więc ceny wyciskarek z dokładnym opisem oraz dodatkowymi poradami. W efekcie rozsądnie wybierzesz.

Ile kosztuje wyciskarka wolnoobrotowa? Ceny wyciskarek z opisem

Spis treści:

  Ile kosztuje wyciskarka wolnoobrotowa?

  Ceny wyciskarek wolnoobrotowych są szalenie zróżnicowane. Rozpoczynają się już od 200 zł, a kończą nawet na ponad 7000 zł. Najwięcej wyciskarek znajduje się w przedziale cenowym 500 – 1500 zł.

  Potwierdza to zresztą ranking wyciskarek wolnoobrotowych. Sporo w nim modeli do 1500 zł, choć prym wiodą jednak te nieco droższe, przekraczające 2000 zł.

  Ranking wyciskarek wolnoobrotowych – zwycięzca

  Najtańsze wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł

  Mógłbym ograniczyć najniższy segment cenowy do 500 zł, lecz w mojej ocenie lepiej go rozszerzyć do tysiaka. Niestety, ale wyciskarki są ogólnie dość drogie, np. w porównaniu z innymi typami urządzeń o podobnym zadaniu. Wypunktowałem to w pojedynku sokowirówka czy wyciskarka.

  Wracając do tematu, czy wyciskarki do 1000 zł są zbyt słabe, aby radzić sobie z twardszymi bądź włóknistymi składnikami? Jeżeli dobrze wybierzesz, to nie. Wciąż mówimy o solidnych sprzętach.

  Co ważne, już do tysiaka znajdą się modele z 20-, a nawet 30-minutową pracą ciągłą. To ważna cecha, która sporo mówi o jakości silnika. Tańsze urządzenia nie wybrzydzają co do składników, ale daleko im do rekordów wydajności wyciskania.

  Miewają też inne mankamenty. Chodzi np. o wyższą głośność pracy, a przede wszystkim mniejszą klarowność soku. Trudno w tej kwocie nabyć model robiący rzadki, aksamitny sok bez fusów czy miąższu.

  Dodam jeszcze, że do 1000 zł znacząco zmniejsza się wybór co do rodzaju sprzętu. Zdecydowanie przeważają wyciskarki pionowe. Niemniej da się znaleźć jakiś opłacalny model z poziomo ułożonym wałkiem. To chociażby testowany przeze mnie Philips HR1889/70.

  Kupuj topowe urządzenia do soków i koktajli na promocjach!

  Wyciskarki wolnoobrotowe do 2000 zł

  Ten segment cenowy bywa zdradliwy. Dlaczego? Ponieważ wiele modeli do 1500 – 2000 zł wcale nie odbiega znacząco jakością i wydajnością od tańszych sprzętów do 1000 zł.

  Z drugiej strony, znajdziesz tu już prawdziwe perełki! Mowa chociażby o tańszych wyciskarkach Kuvings, jak np. świetnie oceniany D9900. Bardzo wydajny model, który powinien Ci posłużyć wiele lat. Jak widzisz, dużo zależy nie tylko od Twojego budżetu, ale i konkretnego wyboru.

  Moja analiza wykazała także pewne przewagi nieco droższych wyciskarek nad tymi najtańszymi. Najczęściej ciszej pracują, oferują pojemniejsze naczynia na sok oraz pulpę, a nawet dłuższe przewody zasilające.

  Dokładnie widać, że producenci nie oszczędzają już tak bardzo na drobniejszych elementach budowy bądź wyposażenia. Stosują też lepsze jakościowo silniki, za czym przemawia niższy poziom hałasu (to zazwyczaj układy indukcyjne, czyli bez szczotek).

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Najdroższe wyciskarki wolnoobrotowe za ponad 2000 zł

  Wiele osób zastanawia się, czy warto wydawać tyle kasy na wyciskarkę. No cóż… warto! Sam wydałem ponad 2000 zł na Kuvings EVO820 Plus i nie było chwili, abym żałował tej decyzji.

  Dlaczego? Co przemawia za najdroższymi wyciskarkami premium?

  Przede wszystkim to najwydajniejsze modele. Wyciskają najwięcej soku, przez co nie marnujesz składników, a dobrze je wykorzystujesz. Najczęściej bez problemu wytrzymują 30 – 40 minut ciągłej pracy według zaleceń z instrukcji (a w praktyce zwykle jeszcze więcej).

  Co ważne, najdroższe wyciskarki pochodzą od raptem kilku marek. Część z nich zapewnia nawet 10-letnie gwarancje. Dotyczą całego urządzenia, nie tylko silnika. Kupujesz raz, a dobrze.

  Kolejny argument to jakość samego soku. Topowe modele tworzą klarowne napoje bez większych fusów. Pulpa wychodzi z nich suchutka, zależnie od składników. Ta cecha potęguje wydajność. Soku jest dużo, ale nie ma w nim nadmiernej ilości miąższu. Idealne połączenie.

  Wyciskarki za ponad 2000 zł stanowią po prostu bezkompromisowy wybór… a często zapewniają także jakieś rzadziej spotykane cechy. Wystarczy spojrzeć na test Kuvings REVO830. To model, który sam kroi owoce i warzywa swoim wałkiem, oferując łącznie aż 3 wloty.

  W tej części artykułu muszę też wspomnieć o najdroższych wyciskarkach za ponad 6000 – 7000 zł. Szalona cena, prawda? Dotyczy modeli marki Angel. To profesjonalne, wręcz specjalistyczne wyciskarki poziome z dwoma ślimakami. Sprawdzają się w sokoterapiach.

  Jeżeli jednak nie szukasz czegoś do robienia leczniczych soków, wystarczy Ci model premium za 2000 – 3000 zł. Osobiście najbardziej polecam Ci wyciskarki Kuvings. Nigdy się na nich nie zawiodłem, dobrze inwestując pieniądze.

  Przeczytaj też: Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową?

  Co wpływa na cenę wyciskarki wolnoobrotowej?

  Na pewno nie moc wyciskarki czy obroty wałka ślimakowego. Te 2 parametry wbrew pozorom nie mają większego znaczenia. Ba, to najtańsze modele częściej mają największą moc!

  Istnieje szereg ważniejszych cech, które siłą rzeczy wpływają na cenę wyciskarki.

  Poznaj je:

  • Ogólna jakość wykonania – a co za tym idzie, niezawodność urządzenia oraz wydajność wyciskania soku, czyli najważniejsze aspekty. Im wyższa cena, tym lepsza budowa. Skutkuje to dobrym separowaniem soku, który wychodzi klarowny. Z twardymi składnikami lepiej radzi sobie wałek z ultemu, a misa często bywa tritanowa. Do tego trudniej o zapchanie czy uszkodzenie wyciskarki za większą kwotę.
  • Silnik – w droższych wyciskarkach pracuje płynniej, dłużej, a ciszej i bez większego ryzyka przegrzania. Nie ma wtedy szczotek, działa indukcyjnie, zwiastując dłuższą żywotność.
  • Czas ciągłej pracykosztowniejsze wyciskarki pracują do 30 – 40 minut, a te najtańsze już po 10 minutach mogą potrzebować czasu, aby się schłodzić. To cecha ściśle powiązana z 2 poprzednimi. Zależy bowiem od budowy oraz silnika i jego systemu wentylacji.
  • Szerokość i liczba wlotóww wyższym segmencie cenowym łatwiej o szersze otwory wsadowe. W prosty sposób wrzucisz wiele składników w całości. Niektóre modele mają kilka wlotów na owoce i warzywa różnego rodzaju.
  • Dodatkowe sitka i przystawkizwiększają wielofunkcyjność wyciskarki. Często wpływają na cenę. Dzięki nim zrobisz nie tylko soki, ale i koktajle, musy, przeciery, pasty, drinki, lody czy sorbety.
  • Pozostałe cechy – czyli głównie pojemność misy, pojemność zbiorników na sok oraz pulpę, długość kabla czy dodatkowe akcesoria. Zazwyczaj im wyższa cena, tym te elementy wpadają lepiej.

  To taki ogólny zarys tego, co wpływa na cenę wyciskarki, jak i tego, co jest w niej właściwie ważne. Rozszerzenie tematu najważniejszych cech i parametrów znajdziesz w poradniku: Wyciskarka wolnoobrotowa – Jak wybrać? Na co zwrócić uwagę?

  Zajrzyj do niego, jeżeli chcesz nabyć jak najlepszy sprzęt w posiadanym budżecie.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments