W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ile waży suszarka do ubrań?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Waga suszarki do prania wzbudza w Tobie ciekawość? Dobrze się składa, ponieważ postanowiłem przeanalizować ten dość dobrze ukryty parametr elektrycznych suszarek bębnowych. Za chwilę wszystkiego się dowiesz na ten temat w oparciu o obszerne dane.

sprawdzam, ile ważą suszarki do ubrań

Spis treści:

  Odpowiedzi na to, ile waży suszarka do ubrań, udzielę Ci w oparciu na bardzo dokładnej analizie. Poświęciłem sporo czasu, aby przejrzeć zdecydowaną większość aktualnie sprzedawanych modeli.

  Pomógł mi także mój ranking suszarek do prania, który gromadzi wiele topowych konstrukcji.

  Nie zwlekając – sprawdźmy od razu, ile te suszarki ważą!

  Waga suszarki do ubrań

  Wyliczona przeze mnie średnia waga suszarek do prania wynosi 49 kg. Wyszło o tyle trafnie, że rzeczywiście – bardzo duża część suszarek waży 48 – 50 kg.

  Jeżeli chodzi o skrajne wartości, które spotkałem, najlżejszy model ważył 37 kg, a najcięższy aż 60 kg. I nawet patrząc na te 2 liczby… średnia z nich wynosi 48,5 kg, czyli niemal tyle samo co ogólna średnia.

  Analizę oparłem na dokładnie 52 modelach: 10 z ładownością 7 kg, 24 z ładownością 8 kg oraz 18 z ładownością 9 kg.

  A skoro dodatkowo patrzyłem także na wyniki dla konkretnej ładowności, zrobiłem dla Ciebie tabelkę z wagą suszarki do prania w stosunku do jej maksymalnego załadunku:

  Waga suszarek do prania - tabela

  Jakieś wnioski z powyższej tabelki? Proszę bardzo:

  • Średnia waga suszarek w dość oczekiwany sposób idzie w górę wraz ze wzrostem ładowności.
  • Najpojemniejsze modele, czyli te, do których można załadować aż 9 kg prania, notują już wyraźniejszy przeskok w średniej wadze.
  • Mimo tego w tabelce – dla suszarek 9 kg – widnieje minimalna wartość na poziomie 41 kg. Muszę jednak zaznaczyć, że był zaledwie jeden taki przypadek (pochodził od Candy). Po 41 kg najniższą wartością w tym przedziale było już 50 kg.
  • Najwyraźniejszy przeskok wagi dotyczy największych wartości, które napotkałem podczas analizy. Dla 7 i 8 kg nie są to wcale odosobnione przypadki. Wśród jeszcze pojemniejszych suszarek skrajna wartość na poziomie 60 kg była już dość unikalna. Po niej znalazł się jeden model ważący 57 kg, a potem kilka o ciężarze wynoszącym 55 kg.
  • Wcale nie zdziwił mnie fakt, że najcięższa okazała się suszarka marki Miele. Sprzęt piorący bądź suszący od tego producenta zawsze bije rekordy pod względem swojej wagi. Wynika to z dość unikalnej konstrukcji opartej na wielu patentach. Druga sprawa, że to bardzo droga marka premium.
  • A te lżejsze suszarki do prania? Pochodzą głównie od Candy, choć i BEKO ma kilka stosunkowo lekkich urządzeń. Wynika to głównie z tego, że obie te marki mocniej stawiają na suszarki do prania slim, czyli płytsze.

  Główną analizę mamy za sobą, lecz to jeszcze nie koniec tego artykułu. Postanowiłem wyjawić Ci, co najbardziej wpływa na wagę suszarki i czy jej ciężar ma w ogóle jakieś większe znaczenie.

  Przeczytaj też:

  Ranking suszarek do prania – zwycięzca

  Samsung DV90T8240SH

  Co wpływa na wagę suszarki do ubrań?

  W zasadzie już sporo wiesz na ten temat po przeczytaniu powyższej analizy, lecz pozwól, że podsumuję niektóre informacje, jak i dopowiem kilka rzeczy.

  • Wymiary suszarki do ubrań – a dokładniej jej głębokość, bo to ten parametr się różni. Płytsze modele najczęściej ważą mniej, co jest logiczne. Zdarzają się jednak wyjątki, czyli np. suszarki, które ważą wyraźnie mniej lub więcej od średniej dla ich głębokości.
  • Ładowność – ma ścisły związek z głębokością. Chodzi o pojemność bębna i samą zdolność do radzenia sobie z załadunkiem na konkretnym poziomie. Jak już wspominałem, wyraźnie widać, że waga zazwyczaj idzie w parze z ładownością, więc im większy możliwy załadunek, tym suszarka więcej waży.
  • Autorskie rozwiązania – oprócz powyższych oczywistości ma to kluczowy związek. Mowa o konkretnych rozwiązaniach konstrukcyjnych, które dotyczą obudowy, bębna, ale i bardziej ukrytych komponentów. To nie jest przypadek, że urządzenia Miele są wyraźnie cięższe, a te od Candy wręcz przeciwnie. To efekt rozwiązań konstrukcyjnych od konkretnych producentów.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Czy cięższa suszarka to lepsza suszarka?

  Sporo osób wiąże wagę sprzętu AGD z jego trwałością i jakością wykonania. Czy jest więc tak, że im więcej waży suszarka do ubrań, tym jest lepsza i bardziej niezawodna?

  Niestety, ale nie da się tego jednoznacznie stwierdzić.

  Oczywiście przypadek Miele coś nam pokazuje. Patenty tego producenta odbijają się na bezawaryjnej pracy, a przy okazji zwiększają masę suszarki do ubrań. Nie działa to jednak w bezpośredni sposób.

  Równie dobrze dany sprzęt może być bardzo ciężki, ale wcale nie mieć lepszych jakościowo części.

  Pamiętaj, że każdy producent suszarek mógłby łatwo manipulować ich wagą, np. stosując cięższe przeciwwagi lub innego rodzaju obciążniki. Nie byłoby to jednak zbyt opłacalne, gdyż mało kto patrzy na wagę suszarki do ubrań. A jak już, to często nie pod kątem analizowania jej trwałości, lecz myśląc np. o transporcie lub samodzielnym przenoszeniu sprzętu.

  Druga sprawa, że waga suszarki do prania nie ma takiego znaczenia jak chociażby waga pralki. Ten drugi sprzęt jest narażony na intensywne wibracje podczas fazy wirowania, więc powinien być cięższy (i zdecydowanie jest, bo również i to zagadnienie analizowałem na moim blogu). Suszarka pracuje w dużo stabilniejszy sposób.

  Mimo to radzę dla pewności spojrzeć na wagę suszarki, która Cię zainteresowała. Jeżeli jest podejrzanie lekka, to zapytaj producenta, z jakiego powodu.

  Podsumowanie

  Waga suszarki do prania nie ma już przed Tobą tajemnic! Oczywiście będę raz na jakiś czas sprawdzał zmiany na rynku, aby zaktualizować przekazane informacje, choć szczerze mówiąc – wątpię, aby średnia waga tych urządzeń znacząco się zmieniła w przyszłości, lecz kto wie.

  Oceń publikację
  [Głosy: 4 Średnia: 4.5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments