W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

iRobot Braava Jet 240 – Opinia, recenzja

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

iRobot Braava Jet 240 to funkcjonalny robot mopujący twarde podłogi. Pozostawi je czyste i pachnące, a Ty nawet nie ruszysz się z kanapy. Fajna wizja, prawda? A do tego cena iRobot Braava Jet 240 nie jest wcale kosmicznie wysoka. Przeczytaj zwięzłą recenzję, aby dowiedzieć się, czy warto go kupić.

Opinia o iRobot Braava Jet 240

Spis treści:

  Opinia o iRobot Braava Jet 240

  Głównym bohaterem tej recenzji jest iRobot Braava Jet 240, czyli rasowy robot mopujący, który dedykowany jest metrażowi do 20-25 m2. Całkiem wielofunkcyjny, gdyż ma kilka nakładanych ściereczek. Jedna służy do subtelnego zamiatania, druga do wycierania na wilgotno, a trzecia do precyzyjnego mopowania na mokro.

  iRobot Braava Jet 240 to znakomity sprzęt do mycia i zamiatania ciasnych pomieszczeń, czyli głównie łazienek lub kuchni, których doprowadzanie do czystości często zabiera nam długie godziny z życia. Robot radzi sobie perfekcyjnie z czyszczeniem powierzchni wzdłuż ścian czy mebli. Nie spada ze schodów i omija także dywany. Nie musisz więc go pilnować, aby rzetelnie wykonywał swoją pracę.

  Spokojnie ograniczysz myty obszar Wirtualną Ścianą, a odkurzacze automatyczne z takim dodatkiem stają się dużo praktyczniejsze. Nakładki bardzo łatwo się instaluje i nie musisz dotykać ich brudnej strony. Urządzenie nada się na płytki, kafelki, linoleum, a także szczelne parkiety. Najlepsza opcja dla osób, które nie przepadają za lataniem z mopem.

  A ciekawych technologii również nie brakuje. Braava Jet 240 w automatyczny sposób rozpoznaje stopień zabrudzenia posadzki. Po co? Żeby zoptymalizować proces mopowania. Przy mocno zabrudzonej podłodze podkręci swoją moc. Sprytne, prawda?

  A to wcale nie koniec nowoczesnych udogodnień. Automatyczny dobór sposobu czyszczenia do rodzaju powierzchni również się przyda, bo urządzenie po prostu wie, co myje. I potrafi się do tego dostosować, gdyż taki jest sens tej funkcji.

  Swoją drogą, od zawsze bardziej wkurzało mnie odkurzanie niż mycie podłóg. Być może dlatego, że jestem dość wysoki – i używając tradycyjnego odkurzacza – i tak muszę się nieco garbić bądź schylać. Najkorzystniej to jest się chyba otoczyć takimi elektronicznymi gadżetami do sprzątania oraz mycia całego domu. Skąd tylko wziąć na to wszystko kasę…?

  Ranking robotów sprzątających – zwycięzca

  Roborock S8

  iRobot Braava Jet 240 plusy

  • Świetna precyzja i skuteczność mycia podłogi
  • Oprócz mopowania, możliwość zamiatania i wycierania na wilgotno
  • Dobry algorytm wsparty najważniejszymi czujnikami

  iRobot Braava Jet 240 minusy

  • Mógłby być nieco mniejszy

  iRobot Braava Jet 240 specyfikacja/dane techniczne

  • Dedykowany na metraż: do 25 metrów kwadratowych w trybie zamiatania na sucho i wycierania na wilgotno i do 20 metrów kwadratowych w trybie mopowania na mokro
  • Poziom hałasu: od 50 do 65 dB
  • Czas ładowania: do 120 minut
  • Wymiary: 17 x 17,8 x 8,4 cm
  • Co w zestawie: 2 jednorazowe nakładki do mopowania na mokro, 2 jednorazowe nakładki do wycierania na wilgotno, 2 jednorazowe nakładki do zamiatania, akumulator, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, zasilacz

  Zobacz też:

  Zobacz zestawienia sprzętów do odkurzania:

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments