W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak działa myjka do okien i jak jest zbudowana?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Myjka do okien to pozornie prosty sprzęt o prostym zadaniu. Czy jej działanie również jest takie oczywiste? Dowiesz się tego z poniższego artykułu. Omówiłem w nim także aspekt budowy myjki do szyb.

Jak działa myjka do okien? Jak jest zbudowana?

Spis treści:

  Na czym polega działanie myjki do okien?

  Mycie okien często okazuje się kłopotliwe, zwłaszcza kiedy masz do czynienia z dużymi powierzchniami. Godziny polerowania ręcznikiem papierowym chyba każdemu dają się we znaki.

  Na szczęście producenci wymyślili sprytny sposób, dzięki któremu zapomnisz o uciążliwym i nieprzyjemnym czyszczeniu szyb. Jest nim oczywiście myjka, czyli akumulatorowe urządzenie, które bez plączącego się pod nogami kabla zapewni czystość wszystkich szklanych powierzchni.

  Zapewne doskonale wiesz, dlaczego sprzęt jest godny uwagi, dlatego nie będę poruszał tego tematu. Wytłumaczę Ci za to, jak działa myjka do okien. Pomoże Ci to zrozumieć nie tylko całą specyfikację techniczną urządzenia, ale pozwoli przede wszystkim na uniknięcie wielu awarii.

  Ranking myjek do okien – zwycięzca

  Karcher WV6 + KV4 1.633-570.0

  Mechanizm działania myjki do okien

  Wiesz już, że myjka do okien działa akumulatorowo. Wystarczy, że będzie naładowana, aby umyć nią wszystkie zabrudzone powierzchnie wykonane ze szkła.

  Wiedz, że będzie to możliwe dopiero po wlaniu do specjalnego zbiornika płynu do czyszczenia okien (przy okazji dowiedz się, jaki płyn do myjek do okien wybrać). W kolejnym etapie preparat za pomocą dołączonego do zestawu spryskiwacza trafia w miejsce zanieczyszczeń.

  Jego wygodne rozprowadzenie umożliwia pad wykonany z mikrofibry. Nie ma więc konieczności stosowania dodatkowych ściereczek. Kolejny etap to polerowanie szkła dzięki użyciu gumowej nakładki.

  Element ten zasysa zanieczyszczoną wodę, która trafia do zbiornika. Odpowiednia moc przyciągania cieczy jest na tyle duża, że nie musisz mocno dociskać myjki do okna.

  Jak widzisz, sam mechanizm działania urządzenia w ogóle nie jest skomplikowany. Kiedy dołożysz do tego szybkość oraz łatwość użytkowania, otrzymasz sprytny sposób na kompleksowe wyczyszczenie okien.

  Oczywiście warto przy tym wiedzieć, jak używać myjki do okien, aby nie zostawiała smug. Nie prawidłowe mycie nią szyb może skutkować nieestetycznymi zaciekami na szkle.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Rodzaje myjek do okien

  Odkąd akumulatorowe urządzenia do czyszczenia szklanych powierzchni pojawiły się na rynku, żmudne polerowanie szyb zaczęło odchodzić w niepamięć.

  Producenci zdążyli sobie już zjednać wiernych użytkowników. Zasada ta działa również w drugą stronę. Wiele osób ma sprawdzoną markę i to w jej produkty inwestuje swoje pieniądze.

  Cały czas w czołówce utrzymują się popularni producenci. Do tej grupy bez wątpienia należy Karcher oraz Vileda. Aby jeszcze bardziej zareklamować swoją markę i pozyskać kolejnych klientów, stworzyli oni ciekawe rozwiązania.

  Wiesz już, jak działa myjka do okien Karcher czy też innych, podobnych marek. Teraz przedstawię Ci krótko dostępne rodzaje akumulatorowych urządzeń do mycia szklanych powierzchni.

  Myjka ręczna

  Manualne urządzenie do mycia okien jest chyba najpopularniejszym i jednocześnie najprostszym w obsłudze z możliwych. Nie ma również skomplikowanej budowy, dlatego używanie jest intuicyjne. Te sprzęty przedstawia ranking myjek do okien.

  Konstrukcję tworzy część myjąca oraz specjalny zbiornik przeznaczony na detergent. Wbudowana w środek pompa sprawia, że ciecz przedostaje się do pistoletu natryskowego i później już bezpośrednio trafia na czyszczoną powierzchnię. Cały proces odbywa się pod wysokim ciśnieniem, co zapewnia szybkość w działaniu.

  Tradycyjne myjki ręczne cieszą się największym zainteresowaniem wśród użytkowników. Ich dobrą cechą bez wątpienia jest możliwość dokupienia osobnych akcesoriów. Umożliwią Ci mycie okien na wysokości oraz w trudno dostępnych miejscach.

  Więcej zalet tego sprzętu omówiłem przy odpowiedzi na pytanie, czy warto kupić myjkę do okien.

  Myjka parowa

  W przypadku myjek parowych działanie opiera się na wykorzystaniu pary wodnej. Oprócz optymalnego czyszczenia sprzęt dodatkowo dezynfekuje powierzchnie, co bardzo dobrze sprawdza się w dużych pomieszczeniach lub w przypadku dzieci i alergików.

  Specjalna budowa pozwala na dokładne wyczyszczenie okiem w okolicy futryn oraz narożnikach. Urządzenie sprawdzi się również do kompleksowego mycia fug.

  Myjka parowa nie wymaga stosowania środków chemicznych. Do użycia wystarczy Ci sama woda, która jest podgrzewana przez grzałkę do wysokiej temperatury. Następnie para trafia bezpośrednio na zabrudzone powierzchnie.

  W trakcie użytkowania specjalna dioda poinformuje Cię o braku wody, a sprzęt automatycznie zakończy swoją pracę. Nie musisz się więc obawiać o uszkodzenia wynikające z pustego zbiornika.

  Planujesz zakupy małego AGD do kuchni? Sprawdź tanie i dobre sprzęty z Lidla!

  Myjka automatyczna

  Inaczej nazywana jest również robotem do mycia okien. Myjka całą pracę wykonuje niemalże sama. Twój wkład jest ograniczony do minimum.

  Wystarczy, że przymocujesz myjkę do szyby, aby w niedługim czasie cieszyć się czystością.

  Sprzęt bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku dużych budynków i okien na wysokości, gdzie pojęcie swobodnego mycia okien nie wchodziłoby w grę.

  Myjkę wyposażono w profesjonalne dyski. To na nie nakłada się delikatne ściereczki, które odpowiadają za czyszczenie powierzchni. Cały brud trafia bezpośrednio do specjalnego zbiornika, który po zakończeniu mycia wymaga wyczyszczenia.

  Główny element budowy robota stanowi silnik próżniowy. Jego zadaniem jest utrzymanie urządzenia na szybie. Ty z kolei możesz zaprogramować urządzenie i zostawić je do czasu zakończenia mycia lub sterować nim cały czas za pomocą pilota bądź aplikacji mobilnej.

  Oceń publikację
  [Głosy: 8 Średnia: 4.5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments