W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak działa odkurzacz piorący? Z czego się składa?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Działanie odkurzacza piorącego znacząco różni się od innych rodzajów odkurzaczy. Przed ewentualnym zakupem warto więc wiedzieć, jak działa odkurzacz piorący i jak jest zbudowany. Wyjaśniłem to w poniższym poradniku.

Jak działa odkurzacz piorący? Z czego się składa?

Spis treści:

  Jak działa odkurzacz piorący?

  Odkurzacz piorący opiera działanie na metodzie ekstrakcji. Za pomocą pompy rozprowadza środek piorący wymieszany z wodą na zabrudzonej powierzchni. Później dzięki turbinie ssącej i ssawce wciąga do środka resztki preparatu oraz rozpuszczony brud. Wszystko trafia do zbiornika na brudną wodę.

  Sprzęt wykorzystuje do pracy różnicę ciśnienia powietrza do wytwarzanej siły ssącej. Wszystkie ważne elementy urządzenia są zabezpieczone przed awarią na skutek wilgoci.

  Odkurzacz rozprowadza detergent z wodą i rozpuszczone zanieczyszczenia za pomocą wężyków. Tym samym pranie dywanów jest w pełni higieniczne, nie brudzisz rąk.

  Urządzenie skutecznie zasysa wilgoć, dlatego wyprana powierzchnia nie jest bardzo mokra.

  Pamiętaj, że bardzo często taki odkurzacz wykorzystasz nie tylko do prania. Przeważnie nadaje się też do odkurzania na mokro i na sucho. W pierwszym wypadku montujesz specjalny zbiornik, do którego będzie trafiać odessany płyn. Gdy odkurzasz na sucho, zakładasz filtr i worek na zebrany kurz.

  Do prawidłowego działania i używania sprzętu potrzebujesz właściwych akcesoriów. Do prania wykorzystujesz ssawki (najczęściej są w różnym rozmiarze) i wężyk do rozprowadzania detergentu.

  Ranking odkurzaczy piorących – zwycięzca

  Karcher SE 5.100 1.081-200.0

  Z czego jest zbudowany odkurzacz piorący?

  Wewnątrz ma zbiorniki na czystą i brudną wodę. Poza silnikiem odkurzacz piorący wyposażony jest także w pompę, która odpowiada za pobieranie mieszanki z detergentem. Do tego dochodzi wąż jak w klasycznym sprzęcie i rura, do której podłączasz ssawki lub inne akcesoria.

  Podobnie jak zwykły odkurzacz model piorący oferuje solidną obudowę z uchwytem do przenoszenia. Aby dostać się do jego wnętrza, musisz podnieść pokrywę. W obudowie często masz do dyspozycji schowki na akcesoria.

  Dodatki, jakie otrzymujesz wraz z urządzeniem, to m.in.:

  • Ssawki ssące w różnych rozmiarach.
  • Ssawka szczelinowa do odkurzania na sucho.
  • Worek filtracyjny.
  • Końcówka do odkurzania na sucho do dywanów.
  • Końcówka do odkurzania na sucho twardych podłóg.
  • Preparat do prania.

  To, z których akcesoriów skorzystasz, zależy od zadania, jakie planujesz wykonać (pranie odkurzaczem piorącym obejmuje 2 główne sposoby: pojedynczy przebieg oraz pranie ze wstępnym opryskiem).

  Zestaw dodatków zależy też oczywiście od jakości samego sprzętu. Najlepsze modele z tej kategorii z bogatym wyposażeniem szybko pokaże Ci ranking odkurzaczy piorących.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments