W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak działa suszarka do włosów?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  0

Zapewne niejednokrotnie miałaś do czynienia z suszarką do włosów, ale czy zastanawiałaś się kiedyś, w jaki sposób pracuje? Po lekturze poniższego artykułu dowiesz się, jak działa suszarka do włosów.

Sposób działania suszarki do włosów

Spis treści:

  Działanie suszarki do włosów

  Działanie suszarki polega na wytworzeniu strumienia gorącego powietrza, którego zadaniem jest wyparowanie wody nagromadzonej na umytych włosach.

  Suchy nawiew o wysokiej temperaturze przyspiesza proces parowania wody. Właśnie dlatego pasma schną w tak szybkim tempie. Ponadto generowanie mocnego ruchu powietrza sprzyja odprowadzaniu wilgoci, która zebrała się na Twoich kosmykach.

  Większość urządzeń (szczególnie tych, które zawiera ranking suszarek do włosów) została wyposażona w funkcje kilkupoziomowej regulacji temperatury i prędkości nawiewu. Dzięki nim sama dostosujesz stopień ciepła oraz szybkość nadmuchu do swoich własnych potrzeb i preferencji.

  Ranking suszarek do włosów – zwycięzca

  Valera Swiss SP4DRC

  Budowa suszarki do włosów

  Suszarka do włosów to urządzenie, które nie jest skomplikowane w swej budowie.

  Na rynku wyróżnia się trzy rodzaje suszarek (profesjonalne, turystyczne i przeznaczone do użytku domowego), jednak łączą je te same elementy składowe.

  We wnętrzu każdego stylizatora znajduje się malutki wentylator napędzany silnikiem elektrycznym oraz elektryczna spirala grzejna. Zadaniem wentylatora jest przemieszczanie powietrza w środku urządzenia.

  Grzałka ma z kolei sprawić, że wydobywający się na zewnątrz strumień powietrza będzie odpowiednio podgrzany. To dzięki grzałce stylizujesz włosy ciepłym lub gorącym nawiewem. Ten element wymaga jednak sporej mocy, więc podnosi zużycie prądu suszarki do włosów.

  Ponadto w środku urządzenia wbudowane są: turbinka, włączniki, przewody, bezpiecznik oraz termostat.

  Ten ostatni element zabezpiecza suszarkę przed przegrzaniem, chroniąc tym samym Twoje włosy przed ryzykiem przypalenia. Jeżeli urządzenie rozpozna jakąś nieprawidłowość związaną z obiegiem powietrza lub uzna, że jego stopień nagrzania jest zbyt wysoki, termostat automatycznie wyłączy zasilanie suszarki.

  Na zewnątrz suszarki znajduje się korpus, a więc plastikowa obudowa z przyciskami, która tworzy kanał przepływowy dla wydmuchiwanego powietrza.

  Ważne, aby zewnętrzne elementy budowy były zawsze czyste. O konserwacji więcej przeczytasz w artykule: Jak wyczyścić suszarkę do włosów?

  Podsumowanie

  Jak widzisz, mechanizm działania suszarki do włosów nie jest złożony, dlatego zazwyczaj wszelkie jej usterki są dość łatwe do usunięcia.

  Z drugiej strony, jeśli nie znasz się na naprawie drobnych sprzętów AGD, nie polecam Ci samodzielnie majsterkować przy tego typu urządzeniach. Chodzi o Twoje bezpieczeństwo.

  Do zażegnania nawet niegroźnej awarii przyda Ci się choć minimalna wiedza z zakresu elektryki. Jeżeli nie czujesz się pewnie w tej dziedzinie, lepiej skorzystaj z pomocy profesjonalnego fachowca, który szybko upora się z zaistniałym problemem.

  Zobacz też zestawienia innych stylizatorów do włosów:

  Oceń publikację
  [Głosy: 4 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments