Zasada działania szczoteczki sonicznej ciekawi osoby, które jeszcze z niej nie korzystały. W poniższym artykule dokładnie wytłumaczę Ci, jak działa ten rodzaj sprzętu do mycia zębów i czym właściwie jest.

Zasada działania szczoteczki sonicznej ciekawi osoby, które jeszcze z niej nie korzystały. W poniższym artykule dokładnie wytłumaczę Ci, jak działa ten rodzaj sprzętu do mycia zębów i czym właściwie jest.
Spis treści:
Szczoteczka soniczna to elektryczny sprzęt do mycia zębów i higieny jamy ustnej. Wykorzystuje ruch wymiatająco-pulsacyjny. Najlepsze szczoteczki soniczne w ciągu minuty wytwarzają nawet ponad 60000 drgań, efektywnie usuwając nalot z uzębienia.
Szczoteczka soniczna swoją pracę wspomaga generowaniem fal dźwiękowych (technologia soniczna; stąd jej nazwa, bo sonic po angielsku znaczy dźwiękowy). Wymagana częstotliwość pracy, aby załapać się do tej grupy szczoteczek, wynosi co najmniej 260 MHz, czyli 260 ruchów na sekundę (a więc minimum 15600 ruchów na minutę).
Fale dźwiękowe rozbijają płytkę nazębną i łańcuchy baterii. Co istotne, efekt działania fal sięga dalej niż włosie głowicy szczotkującej (o jakieś 4 mm od końcówki włosia). Wnikają one w trudno dostępne miejsca (np. przestrzenie międzyzębowe). Głównie dlatego są rekomendowane przez wielu dentystów i stomatologów.
Kolejną ważną cechą jest dynamiczny przepływ cieczy (nazywany też wirem wodnym, dynamiką płynów lub dynamiczną akcją czyszczącą). Szybkie drgania i fale dźwiękowe mieszają wodę, ślinę i pastę do zębów, aby wytworzyć z nich mikrobąbelki. To również zwiększa realną powierzchnię czyszczenia jamy ustnej, wypłukując osad i resztki pokarmu z różnych zakamarków.
Budowa szczoteczki sonicznej jest bardzo prosta. Główną część stanowi korpus, a w zasadzie rączka/rękojeść. Może być gładka bądź zawierać gumowe elementy antypoślizgowe. Pod obudową skrywa się cała elektronika – z silniczkiem i akumulatorem na czele. Do korpusu wpina się wymienne końcówki, których głowica ma nieruchome włosie o owalnym kształcie.
Ten sprzęt prowadzi użytkownika jak po sznurku, sam wykonując główne zadanie w postaci skutecznego mycia i rozjaśniania zębów. Druga sprawa, że wypada wiedzieć, jak myć zęby szczoteczką soniczną. Odpowiednia technika idealnie uzupełni wyjściową skuteczność tych urządzeń.
Ale to jeszcze nie koniec.
Bardzo istotne są dostępne opcje regulacji, funkcje dodatkowe oraz tryby i programy szczotkowania.
Skutkują wieloma udogodnieniami, więc przejdźmy do konkretów, bo z pewnością Cię to zaciekawi.
Przeczytaj też:
To, jak działa szczoteczka soniczna, jest mocno uzależnione od jej funkcji dodatkowych, choć… stały się one już niejako standardem, a nie tylko dodatkiem.
Przed wgłębieniem się w tę kategorię koniecznie poznaj poniższe rozwiązania:
Jak widzisz, działanie szczoteczki sonicznej opiera się zarówno na prostych mechanizmach, jak i zaawansowanych funkcjach.
Wszystko po to, aby szczotkowanie było precyzyjne i jak najszybciej dało efekty. To istotne dla osób, które wreszcie chcą wszystkich zaskoczyć pięknym i zdrowym uśmiechem.
Teraz już doskonale wiesz, co to znaczy, że szczoteczka jest soniczna. Wiesz także, jak działa i czym to skutkuje. Przedstawiłem Ci przy okazji unikalne funkcjonalności, które jeszcze bardziej zwiększają zastosowanie tego sprzętu. I wspomagają codzienną higienę jamy ustnej, usuwając płytkę próchniczą oraz skupiska bakterii z różnych zakamarków (np. szczelin między zębami).
Działanie sonicznych szczoteczek jest w gruncie rzeczy proste. Ruchy wymiatająco-pulsacyjne nie są jakąś kosmiczną technologią. Ale z czasem zaczęły się pojawiać coraz to nowsze funkcje specjalne.
To wszystko składa się na niezwykła precyzję, która jest jednocześnie bezpieczna dla szkliwa i stanu dziąseł. Blask i naturalna biel zębów bez ubytków!
Jeżeli masz dodatkowe pytania odnośnie tego tematu, zapraszam do sekcji komentarzy.
Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.