Jak odblokować płytę indukcyjną?

Blokada płyty indukcyjnej jest zazwyczaj prosta do zdjęcia. W moim poradniku zgromadziłem wszystkie sposoby szybkiego odblokowania indukcji. Wspomniałem nawet o procesie resetowania jej, jeśli nic innego nie pomogło. Dzięki temu dowiesz się, co zrobić w takiej sytuacji.

Jak odblokować płytę indukcyjną? Jak usunąć blokadę?

Spis treści:

  Odblokowanie płyty indukcyjnej – Kilka przydatnych wskazówek

  Płyta indukcyjna oferuje różne funkcje blokady. Są one stworzone po to, aby zagwarantować maksymalny poziom bezpieczeństwa Tobie i całej rodzinie. Dotyczy to też domowych zwierząt, które lubią biegać po kuchennym blacie. To jedna z ważnych cech tego, jak działa płyta indukcyjna.

  Producent nie wprowadził blokad po to, aby utrudnić Ci życie. Sposoby na to, jak odblokować płytę indukcyjną Whirlpool, Samsung, Beko, Electrolux czy innej marki, nie są skomplikowane.

  Przygotowałem kilka podstawowych porad, za pomocą których szybko wyłączysz blokadę indukcji:

  • Urządzenie jest włączone, ale nie możesz zmienić ustawień? Znajdź na nim sensor z symbolem klucza i dotknij go. Nie odrywaj opuszka palca od powierzchni od razu. Wciśnij przycisk na kilka sekund i sprawdź reakcję płyty. Jeśli symbol klucza zgaśnie, udało Ci się odblokować płytę.
  • Zdarza się, że po celowym zablokowaniu urządzenia, np. przed dziećmi, zapomnisz o tym i masz problem z wyłączeniem funkcji. Nie martw się! Tu procedura jest podobna, niezależnie od tego, czy jest to płyta indukcyjna Bosch, AEG, Siemens czy każdego innego producenta. Wciśnij ikonkę głównego włącznika. Widzisz migający symbol klucza lub kłódki? Przytrzymaj przez kilka sekund umieszczony przy nim sensor, to powinno pomóc. Czasami potwierdzeniem odblokowania jest sygnał dźwiękowy.
  • Na Twojej płycie nie ma symbolu kłódki ani klucza? Prawdopodobnie trzeba wcisnąć odpowiednią kombinację przycisków, a nie tylko jeden. To np. ‘-‘ i ten odpowiadający za wybór konkretnego pola grzewczego. Jeśli masz wątpliwości, zajrzyj dla pewności do instrukcji obsługi.
  • Jeśli płyta jest wyłączona i do tego zablokowana, najpierw wciśnij sensor on/off. Następnie namierz przycisk z kłódką i wciśnij go lub zastosuj określoną przez producenta kombinację.
  • Indukcję można też na chwilę zablokować w czasie gotowania, po ustawieniu mocy pola grzewczego. Funkcja pauzy przyda Ci się, kiedy musisz zetrzeć coś z płyty, ale nie chcesz zmienić przypadkowo mocy. Jak wtedy to odblokować? Wciśnij na kilka sekund sensor przy kłódce lub kluczu. Najczęściej to zdejmuje blokadę.

  Jak wyłączyć Lo na płycie indukcyjnej?

  Zwykle płyta indukcyjna nie chce się włączyć przez blokadę Lo. To inaczej zabezpieczenie przed dziećmi.

  Pytanie, jak wyłączyć Lo na płycie indukcyjnej Amica, Electrolux i podobnych marek, pojawia się często.

  Zrobisz to w kilku prostych krokach:

  1. Włącz płytę, wciskając sensor on/off.
  2. Dotknij symbol świadczący o włączonej blokadzie. To zwykle kłódka, kluczyk lub dłoń z termometrem. Zależy to od modelu.
  3. Przytrzymaj palec na symbolu przez 4 – 5 sekund. Blokada jest wyłączona, więc nie zastanawiasz się już, jak włączyć płytę indukcyjną.

  Planujesz zakupy sprzętu? Kupuj na promocjach w zaufanych sklepach!

  Jak wyłączyć blokadę płyty indukcyjnej, gdy migają wskaźniki?

  Czasami płyta indukcyjna blokuje się podczas gotowania. Usłyszysz wtedy sygnał dźwiękowy i zauważysz migające wskaźniki.

  Co to oznacza?

  Prawdopodobnie na panelu sterowania stoi naczynie lub są na nim resztki jedzenia. Blokada pojawia się również, gdy na sensory wylejesz wodę bądź inną ciecz.

  W takiej sytuacji:

  1. Wytrzyj starannie panel sterowania miękką ściereczką lub zdejmij z niego garnek.
  2. Wyłącz płytę i włącz ją ponownie.

  Zobacz rankingi tego typu sprzętu:


  Jak zresetować płytę indukcyjną?

  Kiedy płyta indukcyjna Samsung, Amica i innych popularnych producentów nie działa prawidłowo, spróbuj ją zresetować.

  Nie jest to trudne:

  1. Odłącz urządzenie od prądu.
  2. Odczekaj kilka minut, aby kondensatory się wyładowały.

  Nie masz dostępu do gniazdka? Wyłącz odpowiedni bezpiecznik. Podobnie postępuj w sytuacji, gdy masz indukcję z podłączeniem trójfazowym.

  Reset płyty indukcyjnej zwykle pomaga, gdy żaden dostępny sposób na jej odblokowanie nie działa.

  Podsumowanie

  Sposób odblokowania płyty indukcyjnej jest podobny i to niezależnie od marki urządzenia czy szkła, z którego ją wykonano (np. Schott Ceran). Zebrane przeze mnie wskazówki pomogą Ci w awaryjnych sytuacjach.

  Dla pewności znajdź instrukcję obsługi do swojej indukcji i schowaj w kuchni. Zajrzysz do niej, gdy zaczniesz mieć wątpliwości co do włączonej blokady.

  Pamiętaj też, że reset płyty to zazwyczaj ostateczność.

  Płyta indukcyjna coraz częściej blokuje się lub sama wyłącza nawet w czasie gotowania? Warto skonsultować to z fachowcem, bo może za tym stać poważna usterka.

  Przeczytaj też: Jak podłączyć płytę indukcyjną?

  Oceń publikację
  [Głosy: 16 Średnia: 4]
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments