W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak podgrzać pizzę w mikrofali, żeby była chrupiąca?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Pizza to przekąska, która bardzo często trafia do mikrofali… a wychodzi z niej gumowata. Jak tego uniknąć? Co zrobić, aby odgrzana pizza nadal była chrupiąca i dobrze smakowała? O tym w poniższym poradniku.

Jak podgrzać pizzę w mikrofali, żeby była chrupiąca?

Spis treści:

  Jak podgrzewać pizzę w mikrofali?

  Zamawiasz dużą pizzę i okazuje się, że sporo z niej zostanie. Co wtedy robisz? Zapewne nie chcesz marnować jedzenia, więc wstawiasz kilka kawałków do lodówki. Następnego dnia masz ochotę na coś dobrego i kierujesz się do kuchni. Otwierasz lodówkę, a w środku czeka na Ciebie wczorajsze danie.

  W Twojej głowie pojawia się pytanie, jak podgrzać pizzę w mikrofali, aby była równie smaczna co wczoraj. Nie jest to ani trudne, ani nie zajmuje dużo czasu. Najłatwiejsze wydaje się umieszczenie kawałków ciasta w środku i ustawienie czasu grzania. Czy aby na pewno to wystarczy?

  Wiele osób odgrzewając w ten sposób pizzę, zauważa, że staje się ona gumowata i nie najlepsza w smaku.

  Jeśli zależy Ci na tym, aby ciasto było chrupiące, wraz z pizzą włóż do mikrofali mały kubek lub niewielką miskę z wodą. Umieść naczynie w rogu, a jedzenie standardowo na środku.

  Wbrew pozorom ciasto nie rozmięknie, tylko nabierze pulchności i świeżości. Gwarantuję, że pizza będzie Ci smakowała.

  Mikrofalę ustaw na 30 lub 60 sekund. Tyle wystarczy, aby pizza stała się przyjemnie ciepła i gotowa do zjedzenia. Jeśli masz taką możliwość, wybierz opcję grill.

  Przeczytaj też: Jak rozmrozić mięso w mikrofali?

  Ranking mikrofalówek wolnostojących – zwycięzca

  LG MH6535GIS

  Jak podgrzać mrożoną pizzę w mikrofali?

  W mikrofali odgrzejesz nie tylko pizzę zamówioną w restauracji czy zrobioną własnoręcznie w domu. Urządzenie wykorzystasz także do przygotowania mrożonej wersji ciasta. Jak to zrobić? Jak odgrzać pizzę, aby była smaczna?

  Sporo zależy od tego, jakie urządzenie masz w swojej kuchni. Nowoczesne mikrofalówki mają wiele ciekawych funkcji. Opcja szybkiego podgrzewania przyda się właśnie podczas przygotowywania mrożonej pizzy. Wybierasz odpowiedni tryb pracy i gotowe. Nie ustawiasz czasu grzania, ponieważ jest on dostosowywany automatycznie.

  Do podgrzewania mrożonej pizzy zaleca się wykorzystywanie rusztu. Niektóre mikrofalówki mają też specjalne talerze, które pozwalają uzyskać dobrze wypieczoną w środku i lekko zrumienioną na zewnątrz pizzę.

  Jeśli Twoja mikrofalówka nie ma zaawansowanych opcji, wypróbuj pewien ciekawy sposób.

  Mrożoną pizzę wstaw do środka i ustaw sprzęt na 3 minut w trybie grill. Następnie przez tyle samo czasu po prostu podgrzewaj pizzę, a na kolejne 5 minut ponownie wybierz tryb grill. Pizza powinna dobrze się przypiec, być chrupiąca i ciepła w środku.

  Szukasz nowej, lepsze mikrofalówki? Jeśli tak, zobacz moje zestawienia:

  Oceń publikację
  [Głosy: 11 Średnia: 4.4]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments