W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Podłączenie słuchawek bezprzewodowych do laptopa powinno być proste i szybkie. Jeżeli w Twoim przypadku coś utrudnia sparowanie ich z komputerem przenośnym, uważnie prześledź poniższą instrukcję krok po kroku. Dzięki zawartym poradom prędko uruchomisz słuchawki w parze z notebookiem.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa?

Spis treści:

  Jak podłączyć bezprzewodowe słuchawki z laptopem – ogólna instrukcja

  Połączenie słuchawek bezprzewodowych z laptopem nie jest bardzo trudne. Na pewno sobie z tym poradzisz, nawet jeśli nie masz dużej wiedzy z zakresu technologicznych nowinek.

  1. Włącz ustawienia Bluetooth w laptopie. Wpisz w lupce na pasku zadań 'ustawienia Bluetooth’ i w oknie, które Ci się wyświetli, uaktywnij je.
  2. Sparuj słuchawki ze swoim sprzętem. Jeśli są to dobre słuchawki bezprzewodowe douszne, zwykle wystarczy otworzenie etui ładującego. Słuchawki nauszne bezprzewodowe przeważnie wymagają naciśnięcia specjalnego przycisku.
  3. Na ekranie laptopa kliknij opcję 'dodaj urządzenie Bluetooth lub inne’ i z listy, która się wyświetli, wybierz nazwę odpowiadającą Twoim słuchawkom.
  4. Kiedy zauważysz okienko z informacją, że urządzenie jest gotowe, możesz już swobodnie korzystać ze słuchawek.

  Ranking laptopów – zwycięzca

  ASUS TUF Gaming A15 15,6″

  Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa Windows 7?

  Najlepsze laptopy korzystają już z nowszych systemów, ale być może masz urządzenie z siódemką w nazwie. Wtedy najpierw upewnij się, że Twój laptop obsługuje komunikację bezprzewodową. Jeśli tak, przejdź do podłączania.

  1. Włącz słuchawki, aby stały się widoczne dla modułu Bluetooth w laptopie. Wciśnij odpowiedni przycisk lub po prostu otwórz etui ładujące.
  2. Na laptopie wejdź w menu Start, znajdź kartę 'Urządzenia i drukarki’.
  3. Kliknij opcję 'Dodaj urządzenie’, następnie wybierz właściwy sprzęt i kliknij 'Dalej’.
  4. Na ekranie prawdopodobnie pojawią się dalsze instrukcje, jak postępować, więc skorzystaj z nich. Jeśli nic nie widzisz, słuchawki już się połączyły z laptopem i są gotowe do użytku.

  Pamiętaj, że włączone słuchawki połączą się z laptopem za każdym razem, gdy będą w jego pobliżu (przy włączonym module Bluetooth).

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa Windows 8 lub 8.1?

  Standardowo najpierw upewnij się, że w laptopie jest włączona komunikacja bezprzewodowa.

  1. Włącz słuchawki, aby były wykrywane przez inne sprzęty.
  2. W laptopie wejdź w menu Start, wpisz 'Bluetooth’ i przejdź do ustawień Bluetooth.
  3. Kliknij opcję 'Bluetooth’, wybierz urządzenie do podłączenia, a następnie opcję 'Paruj’.
  4. Możliwe, że zauważysz na ekranie dalsze instrukcje, jak połączyć słuchawki z laptopem. Jeśli nic takiego nie widzisz, są już gotowe do użycia.

  Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa Windows 10?

  Musisz włączyć komunikację Bluetooth w laptopie.

  1. Wejdź w menu Start, a następnie w 'Ustawienia’, 'Urządzenia’ oraz 'Bluetooth i inne urządzenia’.
  2. Włącz Bluetooth.
  3. Uruchom słuchawki, aby stały się widoczne dla innych sprzętów.
  4. Na laptopie w karcie 'Bluetooth i inne urządzenia’ kliknij 'Dodaj Bluetooth lub inne’, a następnie 'Bluetooth’.
  5. Wybierz urządzenie, jakie chcesz połączyć z laptopem i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
  6. Na koniec kliknij 'Gotowe’.

  Dlaczego słuchawki bezprzewodowe nie działają po podłączeniu do laptopa?

  Bardzo często przyczyny są błahe. Pamiętaj, że słuchawki bezprzewodowe mają określony zasięg i nie będą prawidłowo działać po jego przekroczeniu. W takiej sytuacji wystarczy zbliżenie ich do laptopa.

  Niektóre urządzenia wymagają podania hasła podczas parowania. Upewnij się, że wprowadzasz prawidłowe, a w razie wątpliwości zajrzyj do instrukcji obsługi słuchawek.

  Jeśli w pobliżu laptopa działają też inne sprzęty wykorzystujące moduł Bluetooth, wyłącz je. To prawdopodobnie one są przyczyną zakłóceń. Po ich dezaktywacji słuchawki powinny działać właściwie.

  Gdy zdarzy się, że słuchawki nagle przestaną działać, choć wcześniej współpracowały z laptopem bez zarzutu, sparuj urządzenia jeszcze raz. Usuń słuchawki z listy urządzeń Bluetooth i połącz je ponownie. Inna przyczyna w takiej sytuacji to wyłączona łączność bezprzewodowa w jednym ze sprzętów.

  Pamiętaj też, że nie każdy laptop oferuje moduł bezprzewodowy. Jeżeli masz starsze urządzenie, przed podłączeniem słuchawek musisz zainwestować dodatkowo w zewnętrzny adapter. Co innego chociażby najlepszy laptop gamingowy. On musi być przygotowany na bezprzewodową pracę z wieloma sprzętami.

  Zobacz też:

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments