W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak podłączyć soundbar do komputera lub laptopa?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Soundbary bywają bardzo smukłe, eleganckie i całkiem nieźle grają. Dlatego też w wielu przypadkach podłączenie soundbara do komputera, a nawet laptopa ma sens. Jak to jednak prawidłowo wykonać? Przeczytaj poniższy poradnik, a prędko się tego dowiesz!

Jak podłączyć soundbar do komputera lub laptopa?

Spis treści:

  Jak podłączyć soundbar do komputera za pomocą kabla HDMI?

  To bardzo prosty i szybki sposób, który ogranicza się jedynie do paru kroków. Na początku upewnij się, że udało Ci się uruchomić oba urządzenia. Dalej postępuj już zgodnie z moją instrukcją.

  1. W pierwszej kolejności zlokalizuj miejsca, do których podepniesz kabel HDMI, i poczekaj do momentu zainstalowania sterowników.
  2. Na ekranie komputera odszukaj charakterystyczną ikonkę z głośnikiem. Podpowiem Ci, że znajdziesz ją w prawym dolnym rogu. Kliknij i przejdź do następnego kroku. 
  3. Z listy wybierz „Urządzenia do odtwarzania”.
  4. Po chwili na ekranie ujrzysz okienko „Dźwięk”, a na nim kolejną zakładkę dotyczącą zainstalowanych urządzeń.
  5. Teraz pora na drugi sprzęt! Na soundbarze kliknij prawy przycisk.
  6. Wybierz opcję „Ustaw jako urządzenie domyślne”.
  7. Brawo! Udało Ci się połączyć soundbar z komputerem!

  Przebiega to więc podobnie jak podłączanie soundbara do telewizora. W tamtym przypadku użycie kabla HDMI również stanowi jedną z najczęściej stosowanych metod.

  Ranking soundbarów – zwycięzca

  Samsung HW-Q990C

  Podłączenie soundbara do komputera przy użyciu Bluetooth

  Bezprzewodowe podłączenie urządzenia np. do laptopa jest bardzo proste, ale też wygodne. Dzięki niemu zapominasz o stercie kabli, które oprócz poniewierania się pod nogami zbierają także kurz.

  Sparowanie za pomocą modułu Bluetooth dodatkowo sprawia, że soundbar umieszczasz w dowolnym miejscu. Skoro nie ogranicza Cię żaden przewód, to sprzęt bez problemu postawisz na biurku albo nawet powiesisz na ścianie.

  Zapoznaj się z poniższą instrukcją, a szybko przekonasz się, jak podłączyć soundbar do laptopa, nie używając do tego niepotrzebnych kabli.

  1. Upewnij się, że zarówno komputer, jak i soundbar mają włączoną opcję Bluetooth.
  2. Wybierz „Start”, a następnie „Urządzenia i drukarki”.
  3. Kliknij „Dodaj urządzenie”. Po chwili na ekranie pojawi się lista z dostępnymi sprzętami. Wybierz z niej nazwę swojego soundbara. W przypadku kiedy jej nie widzisz, odśwież lub ponownie otwórz okno.
  4. Brawo, jesteś prawie u celu! Teraz wystarczy tylko kliknąć „Paruj” i gotowe!

  Wskazówka: Niektóre modele najlepszych soundbarów wymagają wpisania klucza. Jeśli zajdzie taka potrzeba w Twoim przypadku, to całą instrukcję znajdziesz na ekranie laptopa. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, a szybko uporasz się z całym zadaniem.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Jak podłączyć listwę dźwiękową do komputera lub laptopa za pomocą Wi-Fi?

  Nie ukrywam, że największą popularnością na podłączenie tego rodzaju sprzętów cieszą się sposoby bezprzewodowe. I nie ma czemu się dziwić. Nie dość, że są szybkie, to jeszcze banalnie proste no i oczywiście nowoczesne.

  Do tej grupy zalicza się zatem metodę wykorzystującą Wi-Fi. Każdy dobry laptop (zresztą ten zły pewnie też) oferuje wspominany moduł.

  Poznaj więcej szczegółów i wskazówek, dzięki którym podepniesz soundbar do laptopa lub komputera stacjonarnego:

  1. Oba urządzenia musisz podłączyć do tej samej sieci Wi-Fi i routera. W przypadku soundbara wystarczy, jeśli z tyłu wciśniesz charakterystyczny przycisk „Źródło”.
  2. W zależności od urządzenia konieczne będzie zainstalowanie specjalnej aplikacji. Użyj tej, którą zaleca producent.
  3. Następnie po zakończeniu pobierania otwórz ją i wybierz ikonkę „Dodaj”.
  4. Pamiętaj, żeby zaznaczyć wyłącznie tę nazwę, która dotyczy Twojego urządzenia.
  5. Wszystko zatwierdź w listwie dźwiękowej, dotykając przycisku.
  6. Teraz pozostaje Ci już tylko cieszyć się lepszą jakością dźwięku.

  Jak podłączyć soundbar do komputera kablem optycznym?

  Ten sposób również nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Oprócz tego nie sprawia żadnych trudności podczas podłączenia urządzenia.

  Jedyne, co musisz wiedzieć, to fakt, że kabla optycznego nie znajdziesz w zestawie z komputerem albo listwą dźwiękową. Konieczny jest osobny zakup. Dodatkowo wcześniej upewnij się, że wybierasz przewód idealnie dopasowany do obu urządzeń.

  1. Kiedy masz już pewność, że udało Ci się dokonać odpowiedniego wyboru, zlokalizuj w komputerze tzw. wejście Optical out. Znajdziesz je z tyłu monitora.
  2. Włóż do środka jedną końcówkę kabla optycznego, a drugą umieść w listwie dźwiękowej.
  3. Teraz pora na kolejny krok i wybór odpowiedniego źródła dźwięku. W soundbarze będzie to D.IN.
  4. Żeby wybrać preferowane ustawienia w komputerze, rozwiń „Start” oraz „Urządzenie i drukarki”. W zakładkach dotyczących dźwięku kliknij „Zarządzaj urządzeniami audio”.
  5. Na koniec odszukaj wyjście optyczne odpowiadające Twojemu urządzeniu.
  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments