Jak przygotować nowy czajnik do użycia?

jak przygotować nowy czajnik do użycia

Spis treści:

  Pierwsze użycie nowego czajnika, szczególnie tego elektrycznego, powinno być poprzedzone pewnym rytuałem. O co konkretnie chodzi i jak wygotować nowiutki czajnik, aby woda z niego nie miała żadnego posmaku? O tym w moim poradniku!

  Twój nowy czajnik znajduje się zapewne w pudełku, być może już na blacie kuchennych lub na dniach do Ciebie dotrze.

  Siedzisz teraz przed komputerem i zadajesz sobie pytanie, jak przygotować go do pracy. Należysz więc do rozsądnych osób, które nie chcą, aby pierwsza herbata lub kawa smakowała okropnie (posmak metalu lub plastiku). Wystarczy pamiętać o kilku prostych krokach i unikniesz tego.

  Poznajmy je!

  Sprawdź i wyczyść czajnik

  To podstawa przy każdym sprzęcie. Chodzi o sprawdzenie jego stanu. Przyjrzyj się obudowie zewnętrznej, jak i wnętrzu. Jeżeli zauważysz jakieś uszkodzenia, to od razu reklamuj czajnik. Musi być w końcu szczelny, przecież to urządzenie, które gotuje wodę, wykorzystując do tego elektryczność (o ile mowa o modelu elektrycznym, a na nich głównie się skupiam).

  Podejrzewam, że nie wiesz, ile Twój nowiutki czajnik leżał w jakimś sklepowym magazynie. Może być zakurzony, więc wyczyść go szmatką. Niektórzy polecają nawet ją zwilżyć lub zastosować lekki detergent przystosowany do sprzętu tego typu, ale ja bym nie przesadzał. I tak w następnym kroku odpowiednio przygotujesz wnętrze urządzenia.

  Usuń oczywiście wszelkie folie i inne zabezpieczenia, które w trakcie używania czajnika nie powinny się na nim (lub w nim) znajdować.

  Dowiedz się też:

  Wygotuj swój nowy czajnik

  Przeprowadź puste cykle pracy, czyli po prostu zagotuj wodę 2 lub 3 razy. Niektórzy nazywają to wygotowaniem, a inni wyparzeniem czajnika, zresztą nazewnictwo jest tu mało istotne. To w każdym razie najlepszy sposób, aby woda z nowego czajnika nie miała nieprzyjemnego posmaku.

  Po każdej turze wylej wodę, wlej nową i odczekaj kilka minut przed kolejnym cyklem, aby urządzenie troszkę ostygło.

  A co jeśli woda dalej będzie dziwnie smakowała? No cóż, sprawa się komplikuje. Tak się składa, że również ten problem poruszałem na moim blogu. Zajrzyj więc do artykułu o tym, co zrobić, żeby czajnik nie śmierdział plastikiem, bo nie jest to wcale pierdoła, a realne zagrożenie dla zdrowia!

  To tyle! Potem już tylko dbaj o czajnik

  Te dwa proste kroki wystarczą, aby przygotować sprzęt do właściwej pracy. Pamiętaj jedynie, aby raz na jakiś czas monitorować wnętrze urządzenia. Nawet najlepsze czajniki elektryczne z czasem zbierają osad i kamień.

  Ale po raz kolejny mój blog okaże się dla Ciebie pomocny. Chodzi o proste sposoby na walkę z kamieniem. Opisywałem bowiem cały proces odkamieniania czajnika, wyszczególniając przeróżne metody.

  No i nie zapomnij też dla zasady przejrzeć dołączonej instrukcji obsługi. Te do czajników nie są raczej zbyt ciekawą i odkrywczą lekturą, ale kto wie – być może producent Twojego czajnika zawarł jakieś unikalne rady.

  [Głosów: 1   Average: 5/5]
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments