W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak skonfigurować pilot od dekodera z telewizorem?

Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Mając dekoder pracujący w parze z telewizorem, warto zrobić tak, aby zastąpił on ten od odbiornika. Wtedy nie natrudzisz się z obsługą, a że piloty lubią się ciągle gubić, warto to wykonać. Jak konkretnie? O tym w poniższym poradniku.

Jak skonfigurować pilot od dekodera z telewizorem?

Spis treści:

  Czy da się skonfigurować pilot od dekodera z telewizorem?

  Oczywiście! Potrzebujesz do tego jedynie uniwersalnego pilota, który bez problemu dostaniesz razem z nowoczesnym telewizorem Samsung, Panasonic, LG lub innym.

  Zapomnij o dwóch pilotach, które dotychczas były niezbędne do uruchomienia dekodera i odbiornika. Jeden w zupełności wystarczy do zmiany kanałów oraz innych ustawień jak np. regulacja głośności, wyciszenie czy przełączanie między trybami.

  Cała konfiguracja przebiega sprawnie, dlatego nie stracisz za dużo czasu na niepotrzebne rzeczy i od razu zaczniesz korzystać z ulubionej rozrywki. Po sparowaniu pilota od dekodera z telewizorem jeszcze bardziej docenisz potencjał urządzenia. Ponadto zwiększysz komfort swojego wypoczynku.

  Ranking dekoderów DVB-T2 – zwycięzca

  Ferguson Ariva T75

  Jak skonfigurować pilot od dekodera z telewizorem?

  Poniżej umieściłem krótką instrukcję, jak prawidłowo dokonać konfiguracji pilota z odbiornikiem. Mimo wszystko pamiętaj, że poszczególne ustawienia mogą nieco się różnić w zależności od marki.

  Dlatego zanim przystąpisz do zadania, sprawdź wskazówki producenta umieszczone w instrukcji obsługi. Będziesz mieć pewność, że konfigurację udało Ci się przeprowadzić tak, jak należy.

  1. Podłącz telewizor do zasilania i uruchom go.
  2. Upewnij się, że w pilocie znajdują się baterie.
  3. Sprawdź, od jakiego producenta pochodzi Twój dekoder. To bardzo ważna kwestia, bez niej nie przeprowadzisz prawidłowo konfiguracji. Wszystkie potrzebne kody (jedno- lub dwucyfrowe) znajdziesz w instrukcji obsługi.
  4. Odnajdź i wciśnij na pilocie tzw. przycisk źródła. Zazwyczaj umieszcza się na nim skrót CBL-SAT TV lub grafikę domku.
  5. Po pewnym czasie ujrzysz migającą diodę lub przycisk, po prostu zaświeci się na czerwono.
  6. Teraz na pilocie wciśnij klawisz numeryczny odpowiedni dla marki odbiornika.
  7. Dalsze kroki zależą już od konkretnego producenta. Niektórzy zalecają, by przytrzymać przez chwilę guzik służący do automatycznego restartu lub wcisnąć jeden wyszczególniony w instrukcji przycisk, np. Exit. Zdarza się też, że konfigurację należy zatwierdzić ponownym uruchomieniem telewizora.
  8. Nowoczesne modele zazwyczaj same informują o pomyślnym przebiegu konfiguracji, wyświetlając na ekranie stosowny komunikat. W przypadku nieco starszych odbiorników LG, Samsung lub innych podłączenie musisz sprawdzić samodzielnie. Upewnij się, czy pilot działa prawidłowo, zmieniając kanał lub zwiększając poziom głośności.
  9. Jeśli wszystko działa poprawnie, wygląda na to, że udało Ci się skonfigurować pilot od dekodera z telewizorem.

  Jeżeli chcesz wygodnie korzystać z tunera DVB-T2 oraz swojego odbiornika, jeszcze wcześniej sparuj je ze sobą. Opisałem to w artykule o tym, jak podłączyć dekoder DVB-T2 do telewizora.

  Oczekujesz jeszcze prostszej instrukcji, np. w formie filmiku? Znalazłem dla Ciebie kilka dobrych przykładów z kanałów CANAL+ Polska oraz Samsung Polska. Rzuć okiem:

  Uniwersalny pilot do dekodera – czy to dobry wybór?

  Moim zdaniem jak najbardziej, zwłaszcza że nowoczesne piloty są przystosowane do obsługi wielu urządzeń i to nie tylko tych samych marek. W efekcie gadżet od dekodera przyda Ci się do odbiornika, ale też pozostałych sprzętów używanych do codziennej rozrywki.

  Po skonfigurowaniu otrzymasz uniwersalny pilot nadający się do obsługi kilku urządzeń jednocześnie. Wykorzystasz go do telewizora, konsol gamingowych, odtwarzaczy DVD oraz Blu-ray czy też wielu innych sprzętów i dekoderów.

  Oczywiście zastosowanie tego rodzaju pilotów w dużej mierze zależy od konkretnej marki. Rodzaj oraz liczba ustawień decydują o tym, czy pilot sprawdzi się w przypadku innych urządzeń i zapewni możliwość współpracy z pozostałymi producentami.

  Całe szczęście nowoczesne gadżety są już w pełni przystosowane do większości odbiorników i towarzyszących im sprzętów elektronicznych.

  Żeby w pełni docenić potencjał uniwersalnego pilota, potrzebna jest konfiguracja. Bez większego wysiłku przeprowadzisz ją, stosując się do moich powyższych wytycznych. Wtedy nawet najlepszy dekoder DVB-T2 stanie się jeszcze użyteczniejszy.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments