W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak sparować 2 głośniki Bluetooth?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  11

Parowanie 2 głośników Bluetooth ma kilka zalet, a najważniejszą stanowi efekt stereo. Jak jednak zabrać się do połączenia ze sobą 2 głośników bezprzewodowych? Czy są tu jakieś ograniczenia? Na przykładzie m.in. modeli JBL stworzyłem poniższy poradnik. Szybko się dowiesz, co i jak wykonać.

Jak sparować 2 głośniki Bluetooth?

Spis treści:

  Czy można połączyć dwa głośniki Bluetooth?

  Tak, ale pod warunkiem, że Twoje urządzenia są do tego przystosowane. Muszą to być głośniki wyposażone w opcję parowania się ze sobą. Czasami trzeba dodatkowo pobrać specjalną aplikację na smartfony, tak jak w przypadku sprzętów JBL (JBL Connect+).

  Pamiętaj, że urządzenia niektórych marek nie pozwalają na łączenie się ze sobą, a jedynie z telefonem czy laptopem. Dotyczy to zwłaszcza tańszych głośników pozbawionych nowoczesnych technologii.

  Zwykle opcja parowania jest dostępna, jeśli masz sprzęty tej samej marki. Wówczas ich sparowanie nie sprawi Ci żadnego kłopotu. Nie muszą to być te same modele, ale ważne, aby urządzenia pochodziły od jednego producenta.

  Oczywiście jeśli zechcesz, spróbuj sparować ze sobą dwa głośniki różnych marek. Niemniej pamiętaj, że nie zawsze skończy się to sukcesem, choćby ze względu na inne technologie wykorzystywane przez sprzęty.

  Ranking głośników Bluetooth – zwycięzca

  JBL Xtreme 3

  Jak sparować 2 głośniki Bluetooth?

  Wbrew pozorom sparowanie ze sobą dwóch głośników Bluetooth nie zajmie Ci dużo czasu. Zrobisz to w kilka minut, nie ma w tym nic skomplikowanego.

  Poznaj instrukcję krok po kroku:

  1. Najpierw sparuj jeden głośnik ze swoim telefonem (lub innym nośnikiem muzyki). Włącz w obu sprzętach moduł Bluetooth i połącz je.
  2. Odtwórz muzykę na sparowanym głośniku, a na drugim wciśnij przycisk odpowiadający za funkcję bezprzewodowego łączenia się z innymi urządzeniami. Jeżeli nie wiesz, który to przycisk bądź kombinacja przycisków, zajrzyj do instrukcji głośnika.
  3. Głośniki powinny się ze sobą połączyć po upływie kilku lub kilkunastu sekund.
  4. Sprawdź, czy z obu płynie muzyka.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Jak połączyć dwa głośniki JBL do jednego telefonu?

  Funkcja parowania głośników dotyczy m.in. sprzętów marki JBL, które często pojawiają się w rankingu głośników Bluetooth. Pamiętaj tylko, że bez problemu połączysz ze sobą modele korzystające z tej samej technologii. Wielu osobom nie udaje się sparować głośników JBL, kiedy jeden oferuje opcję Connect, a drugi Connect+.

  Oto krótka instrukcja, jak sparować 2 głośniki JBL:

  1. Włącz oba głośniki i aktywuj funkcję Party Boost, wciskając przycisk na obudowie.
  2. Na telefonie uruchom aplikację JBL i poczekaj chwilę.
  3. Po kilku sekundach na ekranie powinny pokazać się aktywne sprzęty.
  4. Kliknij na smartfonie funkcję Party Boost (symbol odwróconej ósemki). Wszystko powinno już się sparować.
  5. Jeżeli widzisz tylko jeden głośnik, jeszcze raz wciśnij przycisk Party Boost na drugim.

  W ten sposób sparujesz ze sobą sprzęty, aby odtwarzały to samo, nawet jeśli znajdują się w różnych częściach pomieszczenia czy domu.

  Masz też możliwość zmiany takiego zestawu w stereo. Wystarczy, że w aplikacji klikniesz odpowiadającą za to funkcję (rozpoznasz ją po symbolu LR). Wówczas zróżnicujesz kanały audio, aby brzmienie było jeszcze lepsze i pełniejsze.

  Parowanie 2 różnych głośników Bluetooth

  Co do zasady nie połączysz ze sobą dwóch głośników Bluetooth różnych marek. Niemniej możesz spróbować, jeżeli Twój telefon z systemem Android oferuje zaawansowaną funkcję Bluetooth, czyli Dual Audio.

  1. Sparuj smartfon z jednym z głośników.
  2. Wejdź w ustawienia, a następnie kartę Bluetooth.
  3. Kliknij trzypunktową ikonę, którą znajdziesz w prawym górnym rogu.
  4. Wybierz opcję Dual Audio z menu.
  5. Aktywuj ją, wtedy muzyka powinna popłynąć już nie z jednego, a dwóch głośników.

  Przeczytaj też: Jak podłączyć głośnik Bluetooth do laptopa?

  Oceń publikację
  [Głosy: 29 Średnia: 3.9]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  11 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Małgorzata
  6 miesięcy temu

  Dzień dobry, mam dwa głośniki partybox310 oraz partybox300. Bez problemu każde z nich jestem w stanie sparować z laptopem lub telefonem komórkowym. Niestety nie chcą się sparować same ze sobą aby podczas włączenia muzyki grała z obydwu muzyka. Czy mógłby Pan mi napisać krok po kroku jak to zrobić?

  Stanisław
  8 miesięcy temu

  Witam posiadam dwa głośniki jbl flip6 i JBL Party box 310jak moge je połączyć razem

  Mateusz
  9 miesięcy temu

  Czy jest możliwość sparowania dwóch głośników różnych marek za pomocą TWS?

  Kamil
  1 rok temu

  Nie mogę poloczyć 2 głośniki JBL flip 5

  Piter
  5 miesięcy temu
  Reply to  Kamil

  Wystarczy uważnie przeczytac.
  Ja np. Flipa5 paruje bez problemu ze starym 8-letnim iHome iBT74 🙂
  NIE MOZLIWE,a jednak. Grają super !

  Aldona
  1 rok temu

  Połączenie mini jack-mini Jack oczywiście 😀

  Aldona
  1 rok temu

  Chcę połączyć szeregowo JBL partybox 100 z soundbarem LG. Połączenie przez kabel AUX, wyjście z jbl, wejście w LG. Połączenie udaje się lecz pojawia się latencja. Co robić by w pełni zsynchronizować muzykę i czy to w ogóle możliwe ?

  Robert
  1 rok temu

  Witam. Mam 2 sztuki Audio Pro T10 Addon ale nie mogę nic zdziałać żeby muzyka połynęła z obu jednocześnie:( Dodam że oba łączą sie w tej samej chwili jednocześnie z moim telefonem po bluetooth. Nie mam też w ustawieniach w telefonie funkcji Dual audio niestety. Co robić dalej?

  Daniel
  1 rok temu

  jak podłaczyc dwa jbl go 3 do jednego urzadzzenia telefonu czy laptopa

  Adam
  2 lat temu

  Jak rozparować dwa głośniki Sony SRS-XB10? Mam je trzy i nie są w stanie zapomnieć poprzedniej pary, co powoduje przerwy w grze nowej pary.