W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak sparować słuchawkę Bluetooth z telefonem?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Podłączenie słuchawki Bluetooth z telefonem powinno być szybkie i proste. Jeżeli Twoje urządzenia nie chcą się jednak tak łatwo ze sobą sparować, to przeczytaj mój poradnik. Prędko rozwiążesz ten problem!

Jak sparować słuchawkę Bluetooth z telefonem?

Spis treści:

  Jak sparować słuchawkę Bluetooth z telefonem?

  To proste. Musisz przede wszystkim pamiętać o tym, żeby na czas parowania sprzęty znajdowały się blisko siebie.

  Następnie wykonaj kilka prostych kroków:

  1. Włącz Bluetooth w swoim telefonie.
  2. Uruchom słuchawkę.
  3. W telefonie wejdź w ustawienia Bluetooth i wyświetl listę dostępnych urządzeń.
  4. Znajdź nazwę odpowiadającą słuchawce i kliknij.
  5. Poczekaj kilka sekund, aż sprzęty się połączą.

  Pamiętaj, że czasami konieczne jest podanie kodu PIN. Jeżeli Twoja instrukcja nie mówi inaczej, w takim przypadku wprowadź: 0000.

  Ranking słuchawek Bluetooth – zwycięzca

  Plantronics Voyager 5200 UC

  Jak sparować słuchawkę Bluetooth z telefonem Android?

  To system, który pod tym względem nie sprawi Ci żadnych problemów. Pamiętaj głównie o tym, aby włączyć swoją słuchawkę, a także uruchomić Bluetooth w smartfonie.

  Aby to zrobić:

  1. Wejdź w Ustawienia.
  2. Znajdź kartę Bluetooth i wejdź w nią.
  3. Przesuń suwak, aby włączyć łączność bezprzewodową.
  4. Poczekaj, aż na ekranie zobaczysz listę gotowych do połączenia sprzętów.
  5. Znajdź nazwę odpowiadającą słuchawce i kliknij.

  Jeśli urządzenie jest włączone, po kilku sekundach będzie sparowane z Twoim telefonem.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  W jaki sposób sparować słuchawkę Bluetooth Jabra z telefonem?

  Producent ma w ofercie wiele tego typu sprzętów. Niemniej parowanie przebiega bardzo podobnie w każdym przypadku. Sprowadza się to do kilku czynności.

  1. Włącz Bluetooth w swoim telefonie.
  2. Uruchom swoją słuchawkę Bluetooth. Zwykle wymaga to od Ciebie wciśnięcia przycisku On/Off lub Answer/End na 5 sekund. Gdy będzie włączona, zobaczysz migające światełko.
  3. W telefonie znajdź listę dostępnych urządzeń, gotowych do sparowania.
  4. Kliknij nazwę odpowiadającą słuchawce i poczekaj kilka sekund.
  5. W razie potrzeby podania kodu PIN wprowadź 0000.

  Zauważ, że proces parowania jest praktycznie taki sam bez względu na system w telefonie. W ten sposób połączysz swoją słuchawkę Bluetooth ze smartfonem z oprogramowaniem Android, iOS lub innym.

  Parowanie słuchawki Bluetooth Plantronics z telefonem

  W ofercie tego producenta spotkasz wręcz profesjonalne słuchawki Bluetooth do rozmów telefonicznych i nie tylko.

  Żeby połączyć sprzęt marki Plantronics ze smartfonem, najpierw go włącz. W tym celu wciśnij przycisk On/Off (lub przesuń suwak we właściwym kierunku, zależnie od modelu).

  Wówczas wskaźnik słuchawki zacznie migać. Jeśli masz ją w uchu, usłyszysz charakterystyczny dźwięk. Później postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

  1. Uruchom łączność Bluetooth w telefonie. Zrobisz to poprzez przejście do Ustawień.
  2. Rozpocznie się automatyczne wyszukiwanie dostępnych urządzeń.
  3. Wybierz z listy nazwę, która odpowiada słuchawce Bluetooth i kliknij ją.
  4. Po kilku sekundach sprzęty nawiążą połączenie.

  Jak sparować słuchawkę Bluetooth z telefonem Xiaomi?

  To proste. Pierwszy krok to włączenie Bluetooth w telefonie. Zrobisz to na dwa sposoby. Pierwszy już znasz, a więc wejście w Ustawienia i kartę Bluetooth.

  Druga metoda to odblokowanie ekranu i przesunięcie palcem z góry ekranu w dół. Zobaczysz pasek z ikonami, znajdź wśród nich symbol Bluetooth i kliknij go, jeśli nie jest podświetlony.

  Łączność bezprzewodowa włączona. Teraz kliknij napis Bluetooth, aby przenieść się do listy gotowych do sparowania urządzeń. Znajdź i wybierz swoją słuchawkę.

  Jeśli nie widzisz jej na liście, prawdopodobnie jest wyłączona. Włącz sprzęt i poczekaj kilka sekund. Kliknij jego nazwę, teraz urządzenia powinny się sparować.

  Parowanie słuchawki Bluetooth z telefonem Huawei

  Nie różni się to niemal niczym od parowania ze smartfonem Xiaomi. Najpierw włącz swoją słuchawkę, a następnie uruchom Bluetooth w telefonie.

  Zrobisz to poprzez wejście w Ustawienia. Kiedy włączysz łączność bezprzewodową, przejdź do listy wszystkich gotowych do sparowania sprzętów.

  Znajdź wśród nich słuchawkę Bluetooth. Kliknij i odczekaj kilka sekund, aż urządzenia się połączą. Trzymaj je blisko siebie, aby parowanie się powiodło.

  Jak podłączyć słuchawkę Bluetooth do telefonu Samsung?

  Zapewne już się domyślasz, że w podobny sposób jak sprzęty innych marek. Włącz słuchawkę Bluetooth, a następnie łączność bezprzewodową w telefonie. Sprawdź, czy na liście dostępnych urządzeń jest nazwa Twojego sprzętu. Wybierz ją i poczekaj kilka sekund.

  Standardowo w przypadku potrzeby wpisania kodu PIN wprowadź 0000.

  Czy słuchawka Bluetooth pasuje do każdego telefonu?

  Co do zasady tak. Oczywiście dotyczy to telefonów, które są wyposażone w Bluetooth. Niemniej obecnie trudno znaleźć na rynku modele, które byłyby go pozbawione. Dotyczy to zwłaszcza smartfonów z dotykowym ekranem.

  Nie musisz się więc martwić, że nie uda Ci się połączyć swojego urządzenia ze słuchawką Bluetooth. Co ważne, nie trzeba się przejmować, nawet jeśli sprzęty oferują inny standard bezprzewodowej łączności.

  Najnowszy Bluetooth, 5.0 czy 5.2, jest kompatybilny z tymi starszymi, a więc np. 4.2. Oznacza to, że Twoje sprzęty nie odmówią współpracy. Może się po prostu zdarzyć, że niektóre funkcje nie będą działać prawidłowo (przykładowo nowoczesne opcje zarządzania energią).

  Samo prowadzenie rozmów bez potrzeby trzymania telefonu przy uchu będą przebiegać bez problemów. Przyznasz, że to w tym przypadku najważniejsze, prawda?

  Przeczytaj też:

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments