W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak suszyć proste lub kręcone włosy?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  0

Suszenie włosów suszarką to rutynowa czynność niemal każdej kobiety. Ja sama wykonuję ją minimum trzy razy w tygodniu. W zależności od rodzaju pasm istnieje kilka metod układania fryzury za pomocą suszarki. W tym poradniku poznasz kilka niezawodnych sposobów na to, jak suszyć włosy – zarówno proste, jak i kręcone.

Jak suszyć proste lub kręcone włosy?

Spis treści:

  Jak suszyć proste włosy?

  Stylizowanie prostych włosów suszarką przebiegnie szybko i sprawnie, jeśli użyjesz do pomocy koncentratora. Jest to dysza z wąską szczeliną, którą znajdziesz w wyposażeniu swojego urządzenia.

  Najlepsze suszarki do włosów czasem mają w zestawienie nawet 2 koncentratory (różniące się rozmiarem).

  Spójrz teraz na kilka zasad poprawnego suszenia pasm:

  1. Na wstępie osusz precyzyjnie mokre włosy z nadmiaru wody. Użyj do tego bawełnianej koszulki lub ręcznika papierowego. Nie polecam Ci odsączać pasm ręcznikiem frotte, gdyż uszkadza on ich strukturę. Frotte to tkanina z okrywą pętelkową, która zahacza o łuski włosów, co skutkuje ich zniszczeniem.
  2. Delikatnie rozczesz kosmyki drewnianym grzebieniem z dużym rozstawem ząbków lub szczotką. Co ważne, zawsze wykonuj tę czynność, kierując się od końcówek w stronę czubka głowy! Przytrzymuj jedną ręką pasma u nasady, by nie nadwyrężać ich cebulek. Dopiero gdy Twoje kosmyki będą wolne od splątań, przeczesz je z góry na dół.
  3. Zanim przystąpisz do stylizowania włosów suszarką, zabezpiecz je kosmetykiem termoochronnym. To bardzo istotny krok, o którym nigdy nie powinnaś zapomnieć. Preparaty termoochronne minimalizują ryzyko uszkodzeń powstałych na skutek działania wysokich temperatur.
  4. Aby precyzyjnie wysuszyć kosmyki, skorzystaj z pomocy koncentratora. Dzięki tej nasadce skoncentrujesz strumień nawiewu na konkretnym obszarze włosów.
  5. Susz włosy letnim lub chłodnym powietrzem! Gorący nadmuch jest zabójczy dla Twoich pasm (wspominałam o tym w artykule czy suszarka niszczy włosy). Jeśli chcesz zachować włosy w świetnej kondycji, powinnaś z niego zrezygnować. Trzymaj suszarkę jak najdalej od skóry głowy. Minimalna odległość to 20 cm.
  6. Jeśli Twoje kosmyki są delikatne, cienkie lub uwrażliwione, staraj się stylizować je nawiewem ustawionym na małą prędkość. Zbyt mocny nadmuch osłabi ich stan.
  7. Ciągle zmieniaj położenie suszarki. Nie trzymaj sprzętu w jednej pozycji, gdyż narażasz włosy na ryzyko przypalenia. Oczywiście im wyższa temperatura powietrza, tym większe jest ryzyko.
  8. Nie machaj dynamicznie suszarką na boki, rozwiewając przy tym włosy na wszystkie strony. Susz pasma strumieniem skierowanym w stronę końcówek. Unikniesz wówczas splątania się włosów i nie uszkodzisz ich.
  9. Pamiętaj, by w końcowej fazie suszenia przełączyć urządzenie na tryb chłodnego nawiewu. Zimny podmuch powietrza domknie otwarte łuski włosów, dzięki czemu fryzura będzie gładka i lśniąca.

  Po przeczytaniu powyższych wskazówek masz już wiedzę na temat tego, jak prawidłowo suszyć włosy.

  Przestrzegaj ich, a Twoje pasma będą zdrowe, witalne i w doskonałej kondycji.

  Ranking suszarek do włosów – zwycięzca

  Valera Swiss SP4DRC

  Jak suszyć kręcone włosy?

  Do suszenia kręconych włosów przyda Ci się suszarka z dyfuzorem, który podkreśli ich skręt.

  Dzięki tej magicznej nasadce Twoje loki zyskają niesamowitą sprężystość, imponującą objętość i perfekcyjny kształt.

  Poniżej przygotowałam dla Ciebie porady, jak suszyć włosy dyfuzorem:

  1. W pierwszej kolejności zacznij od dokładnego rozczesania swoich pasm po ich umyciu. Najpierw użyj do tego palców, a następnie weź grzebień (najlepiej drewniany) z szerokimi ząbkami lub szczotkę i delikatnie pozbądź się wszystkich kołtunów i splątań. Pamiętaj, że prawidłowy kierunek czesania włosów to od końcówek aż do nasady. Jeśli czynność ta sprawia Ci dużo problemu, odczuwasz przy tym dyskomfort, a co gorsza wyrywasz włosy, rozpyl na ich powierzchni odżywkę w sprayu. Ważne, aby był to preparat bez spłukiwania.
  2. Rozprowadź na swoich kosmykach preparat do stylizacji loków, który używasz na co dzień. Dzięki niemu fryzura będzie trwalsza, a loki ładnie wymodelowane. Jeśli zwykle nie stosujesz tego typu kosmetyków, pomiń ten krok.
  3. Podziel włosy na sekcje. Zazwyczaj wystarczą 4, lecz jeśli Twoje włosy są gęste, lepszym rozwiązaniem będzie 6 sekcji.
  4. Każdą sekcję spryskaj preparatem termoochronnym! Zrób to bezpośrednio przed samym suszeniem. Nie lekceważ tego kroku, zwłaszcza gdy stylizujesz włosy gorącym lub ciepłym nawiewem. Kosmetyki termoochronne zabezpieczą pasma przed uszkodzeniami termicznymi.
  5. Umieść pierwszą sekcję włosów w dyfuzorze, układając pasma między wypustkami, a następnie włącz urządzenie. Ustaw suszarkę na letni nawiew i najmniejszą prędkość! Nie polecam Ci modelować pasm gorącym bądź ciepłym strumieniem powietrza, gdyż wielce prawdopodobne jest to, że je zniszczysz.
  6. Przyłóż dyfuzor do skóry głowy i trzymaj suszarkę nieruchomo, dopóki Twoje włosy nie staną się suche. Susz pasmo przez ok. 1 – 2 minuty letnim nadmuchem, a następnie włącz na kilkanaście sekund zimne powietrze. Stylizuj włosy naprzemiennie raz letnim, a raz zimnym nawiewem do momentu ich całkowitego wyschnięcia. Co ważne, zawsze zakończ suszenie zimnym trybem! W ten sposób domkniesz szczelnie łuski włosów i utrwalisz loki.
  7. Gdy masz już pewność, że dana sekcja jest sucha, wyłącz suszarkę, nie odrywając dyfuzora od nasady głowy. Odsuń urządzenie, dopiero gdy przestanie pracować. Inaczej popsujesz fryzurę.
  8. Powtórz te kroki z każdą kolejną partią pasm.

  Jak suszyć kręcone włosy bez dyfuzora?

  A co, jeśli nie posiadasz w domu suszarki z dyfuzorem, a chciałabyś uzyskać równie zjawiskowy efekt?

  Z pomocą przychodzi powszechnie znana metoda – ugniatanie loków. Jest ona szczególnie lubiana przez miłośniczki naturalnych metod suszenia pasm.

  Sposób ten jest banalnie prosty, choć nieco czasochłonny.

  Oto on:

  1. Po umyciu włosów rozprowadź po ich powierzchni odżywkę bez spłukiwania w kremie, która nieco je dociąży. Włosy muszą być bardzo mokre, dlatego nie wycieraj ich wcześniej. Popularnym kosmetykiem do modelowania loków, który mogę Ci polecić, jest Cantu Aktywator.
  2. Na pasma, które właśnie zostały pokryte odżywką, nałóż bezpośrednio żel do stylizacji kręconych włosów (rozprowadź go dokładnie aż do samej nasady). Jeśli nie wiesz, który produkt będzie do tego odpowiedni, polecam Ci wypróbować żel Cantu Define & Shine Custrard, Hairy Tale Cosmetics Curlmelon lub ogólnie dostępne w drogeriach żele Taft (różne rodzaje np. Irresistible Power, Stand Up Look Power, Maxx Power, V12).
  3. Teraz zacznij ugniatanie swoich włosów rękami przez kilka, a nawet kilkanaście minut. Rozpocznij od końcówek pasm i ugniataj włosy po całej długości aż do samej nasady głowy. W ten sposób ukształtujesz swoje loki. Podczas tej czynności usłyszysz charakterystyczny dźwięk. Nie przestrasz się, to dobry znak. Jest on spowodowany żelem, który naniosłaś na kosmyki.
  4. Następnie pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia. Weź pod uwagę, że pasma pokryte żelem będą schły dłużej, dlatego powinnaś uzbroić się w cierpliwość.
  5. Gdy Twoje włosy będą już całkowicie suche, rozgnieć dłońmi loki, na których zasechł żel. Dla udoskonalenia efektu rozetrzyj w rękach odrobinę olejku. Ten krok sprawi, że fryzura będzie miękka, elastyczna i zyska objętość.

  To także doskonały sposób na wydobycie skrętu z całkowicie prostych włosów. Użycie stylizatora w połączeniu z ugniataniem pozwoli Ci ocenić, jak dużą tendencję do skrętu mają Twoje kosmyki.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Jak suszyć włosy, żeby były proste?

  Pragniesz mieć idealnie gładkie i proste włosy po suszeniu? Koniecznie zaopatrz się w okrągłą szczotkę.

  To metoda, którą bez wątpienia polubią posiadaczki falowanych pasm.

  Nigdy wcześniej nie miałaś okazji jej przetestować?

  Bez obaw! Wypunktowałam dla Ciebie kilka wskazówek, jak suszyć włosy na szczotce.

  Spójrz na nie:

  1. Zanim przejdziesz do stylizowania włosów, zadbaj o to, aby były one w ok. 70 procentach suche. Podsusz je zatem suszarką lub po prostu poczekaj, aż wyschną samodzielnie (są też inne sposoby suszenia włosów bez suszarki). Pamiętaj, by wcześniej nanieść na wilgotne pasma preparat termoochronny!
  2. Kolejno podziel włosy na 2 – 4 sekcje. Zrób pionowy przedziałek na czubku głowy, a następnie oddziel wierzchnią warstwę włosów od dolnej poziomym przedziałkiem wykonanym na wysokości uszu. Jeśli jesteś posiadaczką gęstych kosmyków, podziel je na większą ilość sekcji. Sama wyczujesz, jaka liczba będzie dla Ciebie najwygodniejsza.
  3. Zacznij od modelowania dolnej warstwy włosów. Aby ułatwić sobie tę czynność, użyj spinek, którymi podepniesz górną część pasm.
  4. Teraz wydziel sobie pasemko i nawiń je mocno na okrągłą szczotkę.
  5. Rozpocznij suszenie. Na nawinięty kosmyk nakieruj strumień letniego nawiewu. Trzymaj urządzenie w odległości ok. 7 cm od szczotki. Pod żadnym pozorem nie przyciskaj suszarki do szczotki, zwłaszcza jeśli zdecydowałaś się jednak użyć gorącego powietrza (choć kategorycznie go odradzam).
  6. Zacznij obracać szczotkę, kierując ją w dół (w stronę końcówek). W tym samym czasie przesuwaj także suszarkę, którą trzymaj równolegle do szczotki.
  7. Powtórz tę czynność z każdym kolejnym pasmem. Na koniec potraktuj fryzurę zimnym nawiewem, który ostudzi włosy i domknie ich rozchylone łuski.

  Podsumowanie

  Wiesz już, jak krok po kroku wysuszyć proste lub kręcone włosy.

  Zaproponowane w tym artykule sposoby są sprawdzone i na pewno ułatwią Ci codzienną stylizację.

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments