W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak ukryć mikrofalówkę w kuchni?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Mikrofalówka to pożyteczny sprzęt, lecz nie każdy chce, aby była mocno wyeksponowana w kuchni. Dowiedz się więc, jak sprytnie i prosto ukryć kuchenkę mikrofalową. Jest na to kilka skutecznych sposobów.

Jak ukryć mikrofalówkę w kuchni?

Spis treści:

  Mikrofalówka schowana w szafce

  Ten sposób sprawdzi się szczególnie w niewielkich kuchniach, gdzie liczy się każdy centymetr. Oczywiście istnieją pewne ograniczenia, jak np. wielkość półki.

  Standardowo taka szafka ma najczęściej między 28 a 32 cm głębokości. Wiedz, że w takim przypadku dopasowanie najlepszej mikrofalówki do tak płytkiego mebla jest znacznie ograniczone.

  Muszę wspomnieć również o cenie, bo zdecydowanie wtedy wzrasta. Nie ma w sumie czemu się dziwić, ponieważ mikrofalówki o specyficznych rozmiarach nadal pozostają rzadkością na rynku.

  Co nie oznacza, że pomysł z ulokowaniem sprzętu w wiszącej szafce do niczego się nie nadaje. Zawsze możesz poprosić o wykonanie mebla na wymiar. Zyskasz w ten sposób stuprocentową pewność, że mikrofala zmieści się w nim idealnie. Dodatkowo bez problemu dopasujesz szafkę do wystroju kuchni.

  Ranking mikrofalówek wolnostojących – zwycięzca

  LG MH6535GIS

  Wykorzystaj miejsce nad lodówką

  Często ta przestrzeń pozostaje niezagospodarowana. I nie mam tu na myśli wiecznie gromadzącego się kurzu, który wymaga regularnego ścierania.

  Jeśli Twoja lodówka oraz mikrofala mają podobny odcień, bez problemu ładnie je ze sobą połączysz. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, bo do kuchenki nie mają dostępu dzieci, a Ty nie martwisz się już, gdzie ulokować sprzęt.

  Najlepiej, jeśli chłodziarka nie ma za dużej wysokości, ponieważ wiązałoby się to z ograniczonym dostępem do mikrofalówki. Nie wspomnę już, że wyciąganie z jej wnętrza gorącej zupy mogłoby zakończyć się poparzeniem.

  Jednocześnie pojawia się pytanie, czy mikrofalówka może stać na lodówce. Owszem, może, o ile nie zasłania przepływu powietrza z tyłu chłodziarki.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Półka pod blatem

  Fakt, nie jest to najlepszy pomysł, ale zawsze to coś. Wykorzystaj go, jeśli Twoja kuchnia nie należy do największych albo drażni Cię wiecznie stojąca na blacie kuchenka.

  Pamiętaj tylko, żeby podczas odgrzewania potraw front półki pozostawić otwartym. To bardzo ważne, ponieważ szczelne zamknięcie urządzenia powoduje problem z wentylacją.

  Poza tym dłuższe użytkowanie mikrofali w taki sposób byłoby zwyczajnie niemożliwe ze względu na ciągłe awarie. Po pewnym czasie mogłyby doprowadzić nawet do trwałego uszkodzenia kuchenki.

  Dlatego pamiętaj, że umieszczając tego rodzaju urządzenie w szafce, konieczne jest zapewnienie wentylacji. Uchroni to przed przegrzaniem nie tylko kuchenkę, ale także meble, które w efekcie mogłyby zacząć się np. odklejać lub puchnąć.

  Podwieszenie

  Może nie schowasz jakoś skrzętnie mikrofali, ale przynajmniej umieścisz ją na ścianie, w dowolnym miejscu, o ile spełnia warunki montażowe.

  Wykorzystując tę metodę, potrzebujesz jedynie wsporników (swego rodzaju uchwytów na mikrofalę), kilku narzędzi i odrobiny umiejętności manualnych. Cały proces opisałem dokładnie w poradniku o tym, jak podwiesić mikrofalówkę.

  Schowaj mikrofalówkę do spiżarni

  Jakie to banalne, prawda? Oczywiście, jeśli masz w domu tak praktyczny schowek i bez problemu nada się, żeby ukryć w nim sprzęt.

  Jeśli tak, to masz problem z głowy. Schowaj mikrofalówkę za drzwiami komórki albo ustaw ją na jednej z półek. Taki pomysł bardzo dobrze się sprawdzi, kiedy spiżarka stanowi coś w rodzaju osobnego pomieszczenia w kuchni.

  Niekiedy również w mieszkaniu w bloku da się wygospodarować takie miejsce. Wtedy schowek na wszelkiego rodzaju przetwory albo mniej używane sprzęty znajduje się zazwyczaj w przedpokoju.

  Schowanie mikrofalówki do spiżarki sprawdzi się, jeśli z urządzenia faktycznie korzystasz bardzo rzadko. Tylko wtedy takie rozwiązanie będzie miało sens i okaże się praktyczne. W innym przypadku ciągłe bieganie z gorącym talerzem z korytarza do jadalni nie uda się na dłuższą metę.

  Planujesz zakupy małego AGD do kuchni? Sprawdź tanie i dobre sprzęty z Lidla!

  Masz wyspę? Wykorzystaj ją!

  Przyszło Ci to do głowy? Jeśli nie, to pomysł jest do wzięcia. A co najważniejsze, nie musisz mieć do tego zamykanej szafki. Wystarczy zwykła luka, która rozmiarami odpowiada mikrofalówce.

  Oczywiście nie ukrywam, że najlepsze będzie umieszczenie kuchenki w miejscu skierowanym w stronę kuchni, a nie na salon i w kierunku odwiedzających Cię gości.

  No i kolejna bardzo istotna rzecz, wyspa musi mieć dostęp do prądu. Korzystanie z przedłużacza nie dość, że jest mało wygodne, to jeszcze niebezpieczne. Oprócz tego, że doprowadzi do zwarcia, to o plączący się pod nogami kabel prędzej czy później ktoś się potknie i przewróci.

  Podałem Ci kilka pomysłów, dzięki którym ukryjesz mikrofalówkę. Oczywiście wiele zależy od Twoich oczekiwań, ale też rozkładu kuchni i jej wielkości. Być może w Twojej głowie pojawiło się jeszcze kilka ciekawych propozycji. Jeśli tak, podziel się nimi koniecznie!

  Przeczytaj też: Jak ustawić zegar w mikrofalówce?

  Oceń publikację
  [Głosy: 3 Średnia: 4.3]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments