W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak ustawić godzinę w smartbandzie?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  3

Pokazywanie daty czy godziny to jedne z najprostszych funkcji smartbandów. W niektórych modelach dojście do ustawień tych danych nie jest jednak wcale takie proste. Poniższy poradnik pomoże Ci najszybciej ustawić prawidłową datę w opasce sportowej.

Jak ustawić godzinę w smartbandzie?

Spis treści:

  Czy ustawianie godziny w smartbandzie zawsze wygląda tak samo?

  W pewnym sensie tak. Dużo oczywiście zależy od systemu operacyjnego, ale podstawowa czynność, jaką musisz wykonać niezależnie od modelu, jest taka sama lub niemalże identyczna.

  Niemniej nie obawiaj się, że nie podołasz zadaniu. Nie musisz też mieć specjalistycznej wiedzy, żeby zmienić godzinę w swojej opasce. Potrzebujesz wyłącznie aplikacji odpowiadającej sprzętowi, jaki posiadasz.

  Jeśli masz co do tego wątpliwości, zajrzyj do instrukcji obsługi lub odwiedź oficjalną stronę producenta. Pomocne okażą się także poniższe wskazówki.

  Ranking smartbandów – zwycięzca

  Xiaomi Smart Band 7 NFC

  Jak ustawić godzinę w smartbandzie?

  Zastanawiasz się, jak zmienić godzinę w smartbandzie Mi Band lub innym? Potrzebujesz do tego łączności Bluetooth. Praktycznie każdy smartband ją oferuje. Wszelkie zmiany dotyczące godziny ustawisz wyłącznie w smartfonie, a smartband ją wyświetli.

  To prawda, że każda opaska wygląda nieco inaczej i oferuje różne funkcje, ale w tym przypadku zasada działania jest prawie taka sama.

  Oczywiście aktualną godzinę sprawdzisz na opasce w dowolnym momencie, nawet gdy nie jest sparowana z telefonem. Niemniej sama zmiana czasu nie jest w tym przypadku możliwa.

  Pamiętaj, że nie musisz zachowywać łączności między smartbandem a smartfonem przez cały czas. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sparować je tylko na potrzeby zmiany godziny. Nawet jeśli po jej modyfikacji od razu rozłączysz urządzenia, nie ulegnie zmianie.

  Inteligentne opaski sportowe oferują okrojone funkcje bez połączenia z telefonem. Nie są wyposażone też w przyciski przeznaczone do ręcznych ustawień. Dlatego potrzebujesz odpowiedniej aplikacji, dzięki której zarządzisz całym smartbandem. Warto więc wiedzieć, jak połączyć smartband z telefonem. Wtedy pokazuje pełen potencjał, o czym wspomniałem w artykule o tym, czy smartband działa bez telefonu.

  Jak ustawić godzinę w opasce sportowej? Ogólna instrukcja

  Chcąc ustawić godzinę w smartbandzie, najpierw w telefonie pobierz aplikację polecaną przez producenta. W tym celu wejdź do Sklepu Play lub App Store, w zależności od posiadanego systemu operacyjnego.

  Inaczej w opasce nie ustawisz godziny, jeśli nie połączysz jej ze smartfonem.

  Kolejno:

  1. Uruchom funkcję Bluetooth w telefonie oraz wybraną aplikację (np. dla urządzeń Samsung będzie to Galaxy Fit).
  2. Utwórz nowe konto lub zaloguj się, jeśli jesteś już użytkownikiem.
  3. Sparowanie urządzeń powinno odbyć się automatycznie. Po chwili na wyświetlaczu opaski pojawi się aktualna godzina.

  Zdarzają się sytuacje, kiedy pomimo prób ustawienia czasu na wyświetlaczu opaski nie pojawiają się poprawne informacje. W tym celu wyłącz funkcję Bluetooth. Po chwili uruchom ją ponownie i połącz urządzenia jeszcze raz. Godzina powinna ustawić się automatycznie.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Jak ustawić godzinę w smartbandzie Mi Band?

  Marka Xiaomi cieszy się dużą popularnością na rynku, a jej urządzenia są jednymi z najchętniej wybieranych przez kupujących. Jesteś od niedawna posiadaczem smartbanda Mi Band i masz problem z niektórymi ustawieniami?

  Nic prostszego! Spójrz na moje wskazówki, a jestem przekonany, że zmiana daty i godziny nie sprawią Ci większych kłopotów.

  1. Uruchom opaskę oraz telefon.
  2. Wejdź do Sklepu Play i pobierz aplikację Mi Fit, po czym uruchom ją.
  3. Zaloguj się na swoje konto, podając poprawny login oraz hasło. Jeśli nie jesteś jeszcze użytkownikiem, niezbędne jest utworzenia nowego profilu.
  4. Włącz Bluetooth w celu sparowania obu sprzętów.
  5. Po chwili smartband połączy się z telefonem, a Ty dzięki temu na ekranie opaski ujrzysz aktualną godzinę wraz z dniem tygodnia.
  6. Gotowe! Masz już poprawne ustawienia dotyczące godziny, teraz do woli korzystaj z inteligentnej opaski.

  W przypadku urządzeń Mi Band zmiana godziny wygląda podobnie jak w opaskach innych producentów: Samsung, Huawei i pozostałych. Zawsze kluczowe jest pobranie aplikacji polecanej przez producenta oraz konieczność sparowania smartbanda z telefonem. Inaczej nie uda Ci się ustawić aktualnej godziny.

  Zobacz zestawienia elektronicznych urządzeń ubieralnych:

  Oceń publikację
  [Głosy: 5 Średnia: 4.8]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  3 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Mimi
  1 rok temu

  Nie wiem po co cale chiny muszą wiedzieć, że mam smartband i czytać wszystkie parametry. Po co to obowiazkowe konto, przecież opaska łączy się za pomoca bloototh, konto powinno być dobrowolne? Czy istnieje Jakakolwiek aplikacja która go nie wymaga?

  Wioletta
  1 rok temu

  Bardzo pomocna treść. Dziękuję