W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak ustawić godzinę w smartwatchu?

Łukasz Proszek
Komentarze:  1

Smartwatche oferują wiele zaawansowanych funkcji i narzędzi, a pokazywanie godziny to zaledwie jedna z podstaw. Mimo to w niektórych modelach ustawienie prawidłowego czasu nie jest wcale takie proste (zwłaszcza gdy to Twój pierwszy smart zegarek). Poniższy poradnik skutecznie Ci w tym pomoże, przez co zaoszczędzisz czas i nerwy!

Jak ustawić godzinę w smartwatchu?

Spis treści:

  Czy ustawienie godziny w każdym smartwatchu wygląda tak samo?

  Często się zdarza, że tak, ale nie zawsze. Wiele zależy od tego, jaki masz smartwatch. W przypadku tego rodzaju urządzeń najważniejszy jest system operacyjny.

  Ustawienie godziny w zegarku z Androidem będzie wyglądało nieco inaczej niż w modelu z iOS. Drugi dostępny jest w urządzeniach marki Apple. Jednocześnie pamiętaj, że na rynku znajdziesz też sprzęty z własnym systemem operacyjnym, np. Wear OS.

  Jak ustawić godzinę w smartwatchu? Nie zawsze wszystko jest tak oczywiste, jak się wydaje. Dużo zależy również od tego, w jaki sposób chcesz dokonać ustawień (automatycznie czy manualnie).

  Zapoznaj się z dalszą częścią artykułu, a dowiesz się, jak tę czynność wykonać sprawnie, ale przede wszystkim poprawnie. Chcąc jeszcze bardziej ułatwić Ci całe zadanie, stworzyłem dwie instrukcje. Jedną dla systemu Android, a drugą dla urządzeń marki Apple.


  Zobacz zestawienia elektronicznych urządzeń ubieralnych:


  Jak ustawić godzinę w smartwatchu z systemem Android?

  Masz inteligentny zegarek działający za pomocą systemu Android? Z poniższych wskazówek dowiesz się, jak ustawić w nim godzinę.

  1. W przypadku uśpionego ekranu delikatnie stuknij palcem, żeby pobudzić sprzęt do działania.
  2. Wykonaj ruch na tarczy z góry na dół.
  3. Odszukaj zakładkę Ustawienia. Bardzo często wystarczy w tym celu przesunąć jedynie palcem w lewo.
  4. Na ekranie pojawi się karta System. Stuknij w nią, a następnie wybierz Data i godzina.
  5. Wejdź w Wybierz ustawienia daty i godziny.
  6. Dokonaj zmiany czasu, a następnie całość zatwierdź dotknięciem palca.

  Z powyższej instrukcji łatwo zauważysz, że ustawienie godziny w smartwatchu z systemem Android nie sprawia problemu. Obsługa takich zegarków jest dziecinnie prosta, dlatego wszystko wykonasz niemalże intuicyjnie.

  Pamiętaj, że w przypadku pojawienia się problemów do dyspozycji masz również instrukcję obsługi. Producenci zawsze umieszczają w niej cenne wskazówki dotyczące konkretnej czynności, również zmiany godziny.

  Planujesz zakupy? Zobacz promocje w popularnych sklepach!

  Jak zmienić godzinę w smartwatchu Apple?

  Zmiana czy też ustawienie godziny w urządzeniach Apple nieco się różni. Nie oznacza to, że czynność jest skomplikowana lub całkowicie nie do wykonania w przypadku braku posiadania specjalistycznej wiedzy.

  Żeby cały proces przeprowadzić automatycznie, połącz smartwatch z telefonem. Jeśli wolisz ustawić czas ręcznie, zastosuj się do instrukcji.

  1. Wejdź w Ustawienia. Otwórz zakładkę Ogólne, a następnie Data i czas.
  2. Następnie wyłącz lub uruchom ustawienia automatyczne. To od Ciebie zależy, z jakiej strefy czasowej chcesz korzystać.
  3. Jeśli zamierzasz dokonać zmian dotyczących formatu wyświetlanej godziny, ponownie wybierz Ustawienia. Wejdź w zakładkę Ogólne, a z niej w Data i czas.
  4. Zaznacz, którą strefę czasową wybierasz. Jednocześnie pamiętaj, że opcję tę zmienisz jedynie w zależności od regionu, w jakim obecnie przebywasz.

  Wszystkie opisane wyżej zmiany bardzo szybko wykonasz także za pomocą aplikacji. Pobierz na telefon Apple Watch i w zakładce Zegar zarządzaj poszczególnymi ustawieniami. Posługując się aplikacją, łatwo zmienisz w swoim zegarku nie tylko godzinę, ale też datę.

  Przeczytaj też: Jak włączyć smartwatch? Co i jak ustawić?

  Oceń publikację
  [Głosy: 5 Średnia: 4.6]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  1 Komentarz
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Rafał
  4 miesięcy temu

  Niestety nie mam zielonego pojęcia jak ustawić datę i godzinę w smartwatchu maxcom fw43 bez aplikacji. Czy może Pan coś pomóc w tym temacie? W ustawieniach ten zegarek wgl nie ma opcji do zmiany tych danych…