W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak ustawić osuszacz powietrza? Gdzie go postawić?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Umiejscowienie osuszacza powietrza ma dość znaczny wpływ na jego pracę. Musisz wiedzieć, gdzie najlepiej postawić swój osuszacz powietrza. Wystarczy, że poznasz porady, które dla Ciebie przygotowałem.

Jak ustawić osuszacz powietrza? Gdzie go postawić?

Spis treści:

  Gdzie ustawić osuszacz powietrza?

  W większości przypadków zalecane jest, aby domowy osuszacz powietrza umieszczany był na środku pomieszczenia. Takie usytuowanie sprawia, że do urządzenia równomiernie napływa strumień powietrza z każdego miejsca. W celu bardziej efektywnego osuszenia pomieszczenia pamiętaj o szczelnym zamknięciu okien oraz drzwi.

  W przypadku łazienki najlepiej, aby osuszacz znajdował się w pobliżu prysznica lub wanny, dzięki czemu natychmiast usunie powstającą wilgoć. Urządzenie zapobiega nie tylko pojawianiu się pary na lustrach, ale także powstawaniu pleśni w takich miejscach jak ściany oraz fugi.

  Niektóre sprzęty umożliwiają usunięcie wilgoci z kilku pomieszczeń jednocześnie, jednak wtedy nie powinny być od siebie oddzielone (musisz otworzyć drzwi na oścież).

  Większość producentów zaleca, aby osuszacz znajdował się minimum 0,2 – 0,5 m od ścian i okien. Niezalecane jest ustawianie go w pobliżu kominków oraz kaloryferów. Uważaj także, aby nie zasłaniać niczym urządzenia, dlatego nie powinno stać za szafami, kanapą i innymi meblami.

  Pamiętaj, że odpowiednie usytuowanie wpływa na wydajność oraz efektywność osuszacza powietrza. Przed jego uruchomieniem dla pewności zapoznaj się z instrukcją obsługi, która powinna być dołączona do opakowania. Niektóre urządzenia czasami wymagają innych warunków, aby móc prawidłowo funkcjonować.

  Ranking osuszaczy powietrza – zwycięzca

  Meaco Arete One 25L

  Jak używać osuszacz powietrza?

  Eksploatacja osuszaczy powietrza, w zależności od rodzaju, czasem się od siebie nieco różni.

  Kondensacyjne modele przeznaczone są do osuszania przestrzeni zamkniętych. Przestrzegaj minimalnej odległości od ścian, czyli 0,2 – 0,5 m. W przypadku sprzętu adsorpcyjnego masz możliwość jego instalacji w pomieszczeniu poddanym osuszaniu oraz poza nim. Specjalnie przystosowanymi w tym celu kanałami odprowadzasz wilgotne powietrze na zewnątrz osuszanego pokoju.

  Umieszczenie osuszacza kondensacyjnego w środkowej części pomieszczenia ma pozytywny wpływ na jego efektywność. Producenci zalecają, aby nie ustawiać go w pobliżu źródeł ciepła, nie kłaść na nim żadnych przedmiotów i nie zasłaniać wlotu oraz wylotu powietrza.

  Istotne jest także to, aby używać osuszacza wyłącznie w zakresie temperatur, jaki znajdziesz w instrukcji obsługi. Podczas przechowywania oraz transportowania sprzętu ustawiaj go w pozycji roboczej. Spełniając te założenia, utrzymasz optymalną wilgotność w domu.

  Niezależnie od modelu osuszacza musisz pamiętać o dbaniu o jego czystość. Urządzenia nie wymagają systematycznych konserwacji ani wymiany poszczególnych elementów. Ważne jest za to dbanie o filtr i usuwanie z niego cząsteczek kurzu oraz brudu. Wtedy nic nie zakłóci tego, jak działa osuszacz powietrza.

  Zobacz zestawienia sprzętów, z którymi zadbasz o jakość powietrza:

  Oceń publikację
  [Głosy: 10 Średnia: 4.4]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments