W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak używać szczotki prostującej włosy?

author avatar
Matylda Stachurska
Komentarze:  0

Używanie szczotki prostującej włosy polega na wykorzystywaniu wyższych temperatur. Dlatego też tak ważne, aby wiedzieć, jak prostować włosy taką elektryczną szczotką. Prędko poznasz wszystkie najważniejsze porady, czytając poniższy artykuł.

Jak używać szczotki prostującej włosy?

Spis treści:

  Jak prostować włosy szczotką prostującą?

  Najpierw rozgrzej szczotkę prostującą i rozczesz starannie włosy. Podziel je na mniejsze pasma i każde przeczesz od nasady do końcówek. Pamiętaj, żeby nie dotykać bezpośrednio skóry głowy.

  Prawidłowe korzystanie ze szczotki do prostowania włosów jest bardzo ważne, niezależnie od długości czy grubości pasm. Tylko odpowiednia technika zapewni ładny wygląd i dobrą kondycję fryzury.

  Zobacz wskazówki, jak używać szczotki prostującej włosy, by cieszyć się z odpowiednio przeprowadzonej stylizacji:

  • Rozgrzej urządzenie do temperatury dopasowanej do rodzaju i kondycji włosów.
  • Prostuj suche pasma.
  • Szczotki używaj wyłącznie do rozczesanych kosmyków.
  • Wykonuj delikatne ruchy w kierunku końcówek.
  • Zachowaj odległość ok. 3 cm od nasady włosów.

  Ranking szczotek prostujących włosy – zwycięzca

  Remington CB7480

  Jak prostować włosy szczotką prostującą? Szczegółowa instrukcja

  Stosując się do poniższych kroków, prawidłowo wyprostujesz włosy. Przekonaj się, że to nic trudnego.

  1. Przygotuj urządzenie do stylizacji – na samym początku dobrze rozgrzej szczotkę. Potrwa to ok. 2 – 3 minuty. Pamiętaj, aby wybrać temperaturę dopasowaną do kondycji włosów. Nigdy nie stylizuj pasm nadmiernym ciepłem, zwłaszcza kiedy są mocno przesuszone lub uszkodzone.
  2. Prostuj wyłącznie suche kosmyki – mokre włosy po kontakcie z wysoką temperaturą są bardziej podatne na uszkodzenia i przypalenia. Po dłuższym czasie stosowania szczotki zauważysz również, że wymagają sporego nawilżenia. Przesuszenie włosów prędzej czy później prowadzi do kruszenia się oraz łamania, a nawet wypadania kosmyków.
  3. Włosy podziel na pasma – każde z nich dokładnie rozczesz zwykłym grzebieniem. Pozbędziesz się w ten sposób ukrytych splątań i o wiele lepiej wykonasz całą stylizację. Podzielenie włosów na kilka obszarów szczególnie polecam dla kobiet o bujnej i gęstej fryzurze. Nie umknie Ci wówczas żadne pasmo.
  4. Szczotkę przesuwaj powoli w kierunku końcówek – staraj się nie wykonywać gwałtownych ruchów. Cały czas pamiętaj, że masz do czynienia z wysoką temperaturą. Powolne przesuwanie szczotką dodatkowo uchroni kosmyki przed zniszczeniem. Aby rozpocząć stylizację, chwyć jedno pasmo i nawiń je na szczotkę. Delikatnie, jednym ruchem przesuwaj urządzenie w dół. W zależności od efektu stylizacji końcówki możesz delikatnie wywinąć. Wówczas przy końcu pasma lekko obróć szczotkę.
  5. Nie trzymaj szczotki za blisko skóry głowy – wiedząc, jak prostować włosy na szczotce, otrzymasz nienaganną fryzurę, ale przede wszystkim wykonasz w pełni bezpieczną stylizację. Pamiętaj, że szczotka przez cały czas jest bardzo gorąca, dlatego ząbkami nie dotykaj skóry głowy. Zachowaj odległość ok. 3 cm od nasady włosów.
  6. Nie prostuj za długo jednego pasmamaksymalnie 2 ruchy szczotką w zupełności wystarczą, by otrzymać gładką fryzurę. Zbyt intensywne i częste traktowanie włosów nadmierną temperaturą osłabi ich strukturę oraz przyczyni się do utraty prawidłowego poziomu nawilżenia.

  Jak widzisz, sporo zależy od Ciebie. W zasadzie więcej niż od samego urządzenia. O tym samym wspominałam w artykule czy szczotka prostująca niszczy włosy. Może to uczynić, lecz gdy nieumiejętnie się z niej korzysta.

  Jak często używać szczotki prostującej włosy?

  Jeśli jesteś posiadaczką bujnej i odżywionej fryzury, to stylizację przeprowadzaj maksymalnie 3 razy w tygodniu. Pamiętaj, by zachować przy tym zdrowy rozsądek i pewien odstęp. Dzięki temu nie narazisz pasm na działanie nadmiernego ciepła i zadbasz o ich strukturę.

  Jeśli Twoje włosy mocno zniszczone, a rozdwojone końcówki dają się we znaki, lepiej zrezygnuj na jakiś czas ze szczotki prostującej. Odżyw pasma, stosując odpowiednie kosmetyki, a w razie konieczności zdecyduj się na niewielkie cięcie.

  Kiedy zauważysz poprawę kondycji swojej czupryny, małymi kroczkami powróć do korzystania ze szczotki. Prostuj nią włosy stopniowo, na początek najlepiej raz w tygodniu.

  Codzienne używanie szczotki prostującej w pewnym stopniu osłabia strukturę pasm. Dzieje się tak, ponieważ nawet najmocniejsze kosmyki nie lubią być poddawane działaniu wysokiej temperatury.

  Co prawda szczotka prostująca nie ma tak bezpośredniego kontaktu z włosami jak np. prostownica, ale przy dłuższym stosowaniu może doprowadzić do przesuszania włosów.

  Z tego względu lepiej nie korzystaj z takiej stylizacji codziennie. Nie ukrywam, że im rzadziej sięgasz po urządzenia rozgrzewające się do wysokich temperatur, tym Twoje pasma na dłużej pozostaną w dobrej kondycji. Będą nie tylko zdrowe i mocne, ale także pełne naturalnego blasku.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Kiedy lepiej nie używać szczotki prostującej włosy?

  Na pewno kiedy Twoje włosy są w bardzo kiepskim stanie. Połamanych i zniszczonych pasm lepiej nie narażaj na działanie wysokich temperatur. Nadmierne ciepło jeszcze bardziej uszkodzi ich strukturę.

  To nie jedyny powód, dla którego powinnaś zrezygnować z używania szczotki do prostowania włosów. Po tego rodzaju urządzenie nie powinny sięgać posiadaczki nieposkromionych loków.

  I nie chodzi mi teraz o nadmierne wysuszenie pasm czy ich uszkodzenie, nic z tych rzeczy. Po prostu szczotka nie poradzi sobie z tak bujną fryzurą. Nie wyprostuje mocno poskręcanych czy pofalowanych kosmyków.

  Powinny z niej zrezygnować również panie cieszące się grubymi i gęstymi włosami. W tym przypadku urządzenie nie sprosta Twoim oczekiwaniom. Co prawda w dużym stopniu wygładzi pasma, ale nie wyprostuje ich idealnie.

  Przeprowadzenia stylizacji z wykorzystaniem szczotki prostującej nie zalecam ponadto po wcześniejszym nałożeniu żelu, gumy lub spryskaniu pasm lakierem. Takie kosmetyki jedynie skleją włosy i nie zapewnią Ci naturalnej fryzury. Jeśli chcesz utrwalić stylizację, lepiej użyj ich dopiero po zakończeniu prostowania.

  Taka kolejność pozytywnie również wpłynie na stan urządzenia. Pozostałości po kosmetykach nie przedostaną się do wnętrza, a tym samym nie zaburzą działania szczotki.

  Czy można używać szczotki do mokrych włosów?

  Lepiej tego nie robić. Stylizowanie mokrych włosów szczotką prostującą pozbawia ich właściwego stopnia wilgotności, przez co są bardziej narażane na przesuszanie. Rozgrzane urządzenie powoduje, że z pasm zaczyna odparowywać woda. W konsekwencji poziom nawilżenia zdecydowanie się zmniejsza.

  Nadmierne ciepło nie jest niczym dobrym dla Twojej czupryny, ale i skóry głowy. To dlatego producenci zalecają, by podczas stylizacji trzymać szczotkę prostującą w bezpiecznej odległości od nasady. Uchroni Cię to przed oparzeniem, a Twoje pasma przed nadmiernym przesuszaniem.

  Jeśli dopuścisz mokre włosy do kontaktu z wysoką temperaturą, to musisz się liczyć z ryzykiem uszkodzeń. Tak, dokładnie! Niewysuszone pasma są bardziej podatne na zniszczenia i przypalenia niż suche.

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments