W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak włączyć płytę indukcyjną?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Włączenie płyty indukcyjnej powinno być proste i ograniczać się do naciśnięcia przycisku/sensora. Mimo to są pewne sytuacje, które komplikują uruchomienie indukcji. Warto je poznać, jeżeli dopiero przyzwyczajasz się do nowego sprzętu AGD.

Jak szybko włączyć płytę indukcyjną, aby normalnie działała?

Spis treści:

  Kilka prostych wskazówek, jak włączyć płytę indukcyjną

  Co do zasady obsługa płyt indukcyjnych jest prosta (w porównaniu do samego montażu indukcji). Opracowane przez producentów panele sterowania są dobrze opisane, więc łatwo wybierasz stosowne ustawienia i nie sięgasz wiele razy po instrukcję obsługi.

  Odpowiedź na pytanie, jak włączyć płytę indukcyjną Bosch, Siemens czy inną, wydaje się prosta. Jeśli jednak korzystasz z takiego sprzętu po raz pierwszy, wątpliwości są czymś zupełnie normalnym.

  Oto kilka prostych, ale treściwych wskazówek, które dla Ciebie przygotowałem:

  • Poszukaj odpowiedniego przycisku na panelu sterowania – najczęściej jest to kółko z cienką pionową kreską w środku. Dla pewności zerknij do instrukcji obsługi. Znajdziesz w niej rysunek poglądowy wraz ze wszystkimi przyciskami i ich funkcjami.
  • Przytrzymaj przycisk włączania przez około 1 – 2 sekundy. W większości modeli po upływie chwili rozlegnie się krótki sygnał dźwiękowy. Zaświeci się wskaźnik przy włączniku głównym, a także wskaźniki pól grzejnych.
  • Być może przypadkowo załączyła się jakaś blokada. W takim przypadku zajrzyj do poradnika o tym, jak odblokować płytę indukcyjną. Nie jest to skomplikowany proces, ale musisz wiedzieć, co zrobić.
  • Problem dotyczący tego, jak włączyć płytę indukcyjną Samsung czy innego producenta, rozwiązany. Sprzęt jest gotowy do pracy! Wybierz odpowiednią moc pola grzejnego i zacznij gotowanie.

  Ranking płyt indukcyjnych – zwycięzca

  Electrolux EIV634/CIV634 Slim-Fit

  Włączanie płyty indukcyjnej – dodatkowe informacje, które Ci pomogą

  Wyżej przedstawiłem kilka kroków, które umożliwią Ci włączenie płyty indukcyjnej niezależnie od modelu. Warto, abyś zapoznał się też z kilkoma bardziej szczegółowymi informacjami. Ułatwią Ci one obsługę sprzętu.

  Płyta indukcyjna Bosch 

  W instrukcji w części dotyczącej tego, jak włączyć płytę indukcyjną Bosch, znajdują się też wskazówki na temat ustawiania pól grzejnych. Przykładowo jeśli wyłączysz sprzęt, przez pierwsze 4 sekundy pamięta on wcześniejsze ustawienia, więc w razie potrzeby szybko je przywrócisz.

  Strefa grzejna w płycie indukcyjnej Bosch wyłącza się automatycznie, jeśli nie umieszczono na niej naczynia. To zresztą jedna z cech tego, jak działa płyta indukcyjna. Wcześniej wybrany poziom mocy przez chwilę miga, sugerując, że coś jest nie w porządku.

  Jeśli wszystkie pola na płycie są wyłączone przez ponad 20 sekund, sprzęt automatycznie się wyłącza.

  Płyta indukcyjna Electrolux

  Sięgając po instrukcję i patrząc na fragmenty dotyczące tego, jak włączyć płytę indukcyjną Electrolux, znajdziesz informacje na temat problemu z uruchomieniem i sterowaniem sprzętem. Jeśli taki występuje, postaraj się ponownie uruchomić płytę indukcyjną w mniej niż 10 sekund i ustaw moc grzania.

  W sprzętach Electrolux jest też opcja samoczynnego wyłączania, która aktywuje się m.in. w następujących przypadkach:

  • Po włączeniu płyty indukcyjnej nie ustawisz mocy grzania.
  • Każde pole grzejne jest wyłączone.
  • Płyta jest przegrzana np. na skutek wygotowania zawartości naczynia i wymaga ostygnięcia.
  • Używasz naczynia, które jest nieodpowiednie.
  • Zalałeś panel sterowania, na jego powierzchni są zabrudzenia lub jakiś przedmiot, np. ścierka. W takim wypadku wyczyść ten element albo usuń przedmiot.

  W większości dostępnych płyt indukcyjnych jest tak, że jeśli w przeciągu 10 – 20 sekund nie ustawisz żadnego pola grzejnego, sprzęt się wyłączy.

  Tego typu funkcje na początku mogą wprawiać w zakłopotanie, lecz tak naprawdę oszczędzają energię i zwiększają bezpieczeństwo. Ogólnie biorąc, są jak najbardziej potrzebne w najlepszych płytach indukcyjnych.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Podsumowanie

  Zasady uruchamiania urządzenia są podobne niezależnie od modelu czy producenta, dlatego przedstawione wyżej wskazówki pomogą Ci. Jak widzisz, włączanie płyty indukcyjnej jest proste!

  Jeśli jednak szukasz bardziej szczegółowych informacji, sięgnij po instrukcję konkretnego modelu. Pamiętaj, że możesz się z nią zapoznać jeszcze przed zakupem płyty indukcyjnej. Instrukcje są dostępne w Internecie, możesz je pobrać w kilka sekund ze strony producenta.

  Zobacz też:

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments