W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak wyczyścić suszarkę do włosów?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  0

Suszarka to sprzęt fryzjerski, bez którego większość z nas, kobiet, nie wyobraża sobie stylizacji włosów. Używamy jej niemal codziennie, ale czy pamiętamy o jej prawidłowej konserwacji? W tym poradniku dowiesz się, jak w kilku łatwych krokach wyczyścić suszarkę do włosów.

Poradnik krok po kroku jak wyczyścić suszarkę do włosów

Spis treści:

  Jak wyczyścić suszarkę krok po kroku?

  Czyszczenie suszarki jest banalnie proste i na pewno szybko sobie z tym poradzisz.

  Aby precyzyjnie wykonać tę czynność, nie potrzebujesz żadnych specjalnych narzędzi ani środków myjących.

  Oto poradnik dotyczący czyszczenia suszarki do włosów:

  1. W pierwszej kolejności pamiętaj, by zawsze przed myciem odłączyć suszarkę od gniazdka! Inaczej istnieje ryzyko, że porazisz się prądem. Dotyczy to również każdego innego sprzętu fryzjerskiego zasilanego na prąd, w tym: lokówki, prostownicy, karbownicy, falownicy itp.
  2. Następnie znajdź filtr wlotowy, który ulokowany jest w tylnej części urządzenia. Dla ułatwienia podpowiem Ci, że z wyglądu przypomina on kratkę/siatkę umiejscowioną na tyłach obudowy. To dzięki niemu Twoja suszarka jest skutecznie zabezpieczona przed przedostaniem się do jej wnętrza kurzu, włosów i wszelkich zanieczyszczeń.
  3. Gdy już znalazłaś filtr, zdejmij go teraz bardzo powoli. Uważaj, by nie połamać jego zaczepów. Nie rób tego na siłę! Czasami zdarzy się, że któryś z zaczepów zablokuje się w trakcie zdejmowania, jednak wystarczy wtedy delikatnie poruszać filtrem na boki. Jeżeli gwałtownie wyszarpiesz kratkę, uszkodzisz jej plastikowe elementy, a wtedy ponowny montaż będzie niemożliwy.
  4. Kolejno umieść filtr pod bieżącą wodą, by obmyć go z nagromadzonego brudu. Weź zużytą szczoteczkę do zębów i dokładnie wyszoruj wszystkie zakamarki kratki.

  Co ważne: nigdy nie wkładaj całej suszarki pod wodę! Filtr wlotowy to jedyna część urządzenia, którą możesz swobodnie umyć. Oczywiście po jego wcześniejszym zdemontowaniu.

  1. Kiedy masz już pewność, że filtr jest czysty, wytrzyj go skrupulatnie suchą szmatką lub papierowym ręcznikiem. Zrób to z najwyższą starannością, tak aby nie pozostała na nim żadna kropelka wody. Dla większego bezpieczeństwa połóż potem filtr swobodnie na półce czy łazienkowym blacie i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.
  2. Wysuszoną kratkę przymocuj z powrotem do obudowy suszarki. Spróbuj wczepić ją delikatnie.
  3. Ostatnim krokiem jest umycie korpusu urządzenia. Weź miękką szmatkę i zmocz ją w zwykłej wodzie. Odciśnij ją bardzo dokładnie w taki sposób, żeby pozostała wilgotna, a nie ociekająca wodą!
  4. Przetrzyj zręcznie obudowę suszarki, pocierając szmatką ewentualne zabrudzenia.
  5. Na koniec porządnie wytrzyj korpus do sucha, np. ręcznikiem papierowym.

  Gotowe! Właśnie umyłaś swoją suszarkę. Teraz będzie pracować, wykorzystując pełny potencjał. Nawet najlepsza suszarka do włosów potrzebuje regularnej konserwacji.

  Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do tej czynności zajrzeć do instrukcji obsługi Twojej suszarki do włosów. Podstawą zawsze są porady producenta, aczkolwiek moje wskazówki są raczej uniwersalne.

  Przeczytaj też: Jak działa suszarka do włosów?

  Ranking suszarek do włosów – zwycięzca

  Valera Swiss SP4DRC

  Podsumowanie

  Jak widzisz, czyszczenie suszarki nie jest skomplikowaną czynnością. Nie poświęcisz na nią zbyt wiele czasu.

  Mycie sprzętów fryzjerskich bywa często bagatelizowane, jednak musisz wiedzieć, że każde urządzenie do stylizacji włosów wymaga regularnej higieny.

  Jeśli systematycznie czyścisz swoją suszarkę, masz pewność, że będzie działała efektywnie i bez zarzutu przez długie lata. Do tego nie wzrośnie zużycie prądu suszarki do włosów. Same plusy!

  Oceń publikację
  [Głosy: 4 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments