W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak wyczyścić toster?

Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Czyszczenie tostera z sera bądź przypaleń nie zawsze jest takie proste. Dotyczy to zwłaszcza wnętrza sprzętu. Zaoszczędź więc czas i nerwy, poznając najlepsze sposoby na to, jak skutecznie wyczyścić toster!

Jak wyczyścić toster? Proste sposoby mycia tostera

Spis treści:

  Jak wyczyścić toster – Podstawowe wskazówki

  Przyznasz, że zabrudzony toster nie prezentuje się estetycznie. Jest też inny powód, dla którego musisz zadbać o czystość swojego sprzętu. Brud to źródło rozwoju bakterii i innych mikroorganizmów.

  Zanim przejdziesz do konkretów, poznaj kilka podstawowych wskazówek na temat tego, jak umyć toster. Stosując się do nich, wszystko zrobisz skutecznie, ale też bezpiecznie.

  1. Toster zawsze czyść po ostygnięciu. Upewniaj się, że obudowa jest już chłodna.
  2. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy urządzenie zostało odłączone od prądu.
  3. Nie zanurzaj tostera w wodzie. To sprzęt elektryczny, taki kontakt z wilgocią doprowadzi do awarii.
  4. Do czyszczenia nie używaj druciaków i szorstkich gąbek. Unikaj też mocnych detergentów. Wszystko po to, aby zapobiec zniszczeniu obudowy lub elementów wewnętrznych.
  5. Staraj się także nie włączać tostera bezpośrednio po umyciu. Co prawda przy właściwym czyszczeniu do środka nie dostanie się dużo wody, ale nie ma co ryzykować zwarciem. Odczekaj przynajmniej kilka godzin minut.

  Ranking tosterów – zwycięzca

  Tefal TT640810

  Czym wyczyścić toster z zewnątrz?

  Jeden z najprostszych sposobów to użycie łagodnego środka odtłuszczającego w sprayu. Zaaplikuj odrobinę preparatu na ściereczkę. Następnie przetrzyj nią zabrudzoną czy wręcz lepiącą się obudowę. Powtarzaj czynności do momentu, aż sprzęt stanie się czysty.

  Jeśli obawiasz się, że substancje z użytego środka przedostaną się do tostów, dodatkowo przemyj obudowę wilgotną, czystą ściereczką.

  W przypadku lekkich zabrudzeń dobrze sprawdzi się gąbka namoczona w wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Po pozbyciu się brudu wytrzyj toster do sucha.

  Zwróć też uwagę na czystość pokręteł i podobnych elementów. Do ich wyczyszczenia wykorzystaj wykałaczki lub patyczki kosmetyczne. Tak dotrzesz do wszystkich trudno dostępnych zakamarków na obudowie.

  Staraj się przecierać urządzenie z zewnątrz regularnie. Pamiętaj o tym w szczególności w przypadku, gdy przez cały czas trzymasz je na kuchennym blacie. W ten sposób usuwasz osiadające na obudowie cząsteczki kurzu.

  Przeczytaj też:

  Jak wyczyścić toster w środku?

  Najpierw pozbądź się zalegających wewnątrz okruchów. Chwyć toster w dłonie, obróć go podstawą do góry i wytrzep resztki chleba. Jeśli Twój sprzęt wyposażono w tackę, wyjmij ją i wyczyść.

  Pierwszy etap za Tobą. Teraz nadszedł czas na kolejny:

  1. Ustaw toster na papierowym ręczniku, ewentualnie na ściereczce.
  2. Za pomocą suchej szczoteczki do zębów usuń resztę okruchów z grzałek. Wykonuj ruchy z góry na dół.
  3. Następnie lekko zamocz szczoteczkę w wodzie. Usuń przypieczone resztki chleba z grzałek.
  4. Przetrzyj toster i odstaw go do całkowitego wyschnięcia.
  5. Wyrzuć ręcznik papierowy, na który trafiły resztki zabrudzeń wymiecione ze środka urządzenia.

  Pamiętaj, aby wykorzystywać szczoteczkę z miękkim włosiem. Nie powinno być za twarde, inaczej przypadkowo zarysujesz sprzęt.

  Planujesz zakupy małego AGD do kuchni? Sprawdź tanie i dobre sprzęty z Lidla!

  Jak wyczyścić toster z sera?

  Najlepiej zrób to niedługo po zabrudzeniu urządzenia. Najpierw odłącz je od prądu, a następnie chwilę odczekaj. Gdy toster nieco przestygnie, sięgnij po pędzelek ze sztywniejszym włosiem. Za jego pomocą wymieć ze środka resztki sera, który nie zdążył całkowicie zaschnąć.

  Alternatywny sposób to wykorzystanie drewnianej łopatki. Postaraj się zdjąć zabrudzenia, ale rób to ostrożnie. Pamiętaj, żeby nie używać metalowych akcesoriów.

  Co zrobić, jeśli nie wyczyścisz urządzenia od razu po rozpuszczeniu sera? Włącz je na chwilę, odczekaj, aż się rozgrzeje i odłącz od prądu. W ten sposób zabrudzenia znów się rozpuszczą i łatwiej je usuniesz.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Czyszczenie tostera – Dlaczego musisz o tym pamiętać?

  Główny powód to zapobieganie rozwojowi bakterii i innych mikroorganizmów. Pozostawione w tosterze resztki jedzenia to dla nich idealna pożywka. Pamiętaj, że do sprzętu wkładasz pieczywo, które później jesz. Dlatego musisz zadbać o czystość urządzenia.

  Nie ma też co ukrywać, czysty toster ładniej się prezentuje. To istotne, w szczególności gdy przez cały czas stoi w widocznym miejscu na blacie. Niemniej chowanie brudnego sprzętu do szafki też nie ma sensu. Ponadto zanieczyszczenia często zakłócają prawidłową pracę urządzenia.

  Oceń publikację
  [Głosy: 3 Średnia: 4.3]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments