W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak wysuszyć włosy bez suszarki?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  0

Zdarzyło Ci się kiedyś, że Twoja suszarka nagle przestała działać? A może po prostu nie jesteś fanką stylizowania pasm z użyciem ciepła? W tym artykule poznasz alternatywne metody na to, jak wysuszyć włosy bez suszarki.

Jak wysuszyć włosy bez suszarki - Naturalne sposoby suszenia

Spis treści:

  Sposób 1 – Odsączanie z wody

  Odsączanie kosmyków z wody to najpopularniejszy sposób na naturalne suszenie włosów.

  Aby skutecznie zmniejszyć poziom wilgotności Twoich pasm, wykonaj kilka prostych czynności:

  1. Zaraz po umyciu, ale będąc jeszcze w wannie lub pod prysznicem, skręć mocno włosy i odciśnij z nich nadmiar cieczy. Powtórz to zadanie jeszcze kilka razy, dopóki kosmyki przestaną ociekać wodą.
  2. Następnie chwyć włosy na długości w obie ręce (jedną dłoń umieść po drugą) i powoli przesuwaj je w kierunku końcówek, ściskając je przy tym pulsacyjnie. Dzięki temu skrupulatnie pozbędziesz się nagromadzonej wody.
  3. Weź bawełnianą koszulkę (lub papierowy ręcznik) i przykładaj ją łagodnie do głowy oraz do pasm na całej ich długości. Za każdym razem dotykaj włosy suchą częścią materiału. Wówczas masz pewność, że nie nanosisz na nie jeszcze więcej wilgoci, a osadzona woda szybko wsiąknie w tkaninę.

  Dlaczego nie polecam Ci używać do tej czynności zwykłego ręcznika?

  Ponieważ osuszając włosy klasycznym ręcznikiem frotte, uszkadzasz ich strukturę. Tkanina frotte jest materiałem z tzw. okrywą pętelkową, która stanowi źródło problemu. Pętelki znajdujące się po obu stronach ręcznika zahaczają o łuski włosów, doprowadzając tym samym do łamania się kosmyków.

  Pamiętaj zatem, aby nigdy nie pocierać i nie trzeć agresywnie włosów ręcznikiem! W przeciwieństwie do ręcznika frotte faktura bawełnianej koszulki jest płaska, wobec czego nie niszczy ona kosmyków.

  1. Dokładnie przeczesz pasma szczotką, aby nie były splątane, i pozostaw je do całkowitego wyschnięcia.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Sposób 2 – Turban

  Koleją metodą, jak suszyć włosy bez suszarki, jest wykorzystanie turbanu.

  Wiele sklepów z akcesoriami fryzjerskimi ma w swojej ofercie profesjonalne turbany z mikrowłókien, które są bezpieczne dla włosów. Wyróżnia je wygoda i łatwość użytkowania.

  Ponadto mikrowłókna rewelacyjnie wchłaniają wodę, przez co czas suszenia jest maksymalnie skrócony.

  Tak samo delikatny dla włosów jest także turban wykonany z bambusa strukturalnego, choć ten z pewnością bywa droższy.

  Niemniej jednak nie musisz kupować specjalnego turbanu w sklepie.

  Wystarczy, że zrobisz go samodzielnie:

  • Do jego wykonania użyj kawałka ścierki z mikrofibry lub weź wspomnianą już bawełnianą koszulkę, która również świetnie się do tego sprawdzi.
  • Precyzyjnie zawiń włosy w materiał, od nasady aż po same końce, a następnie okręć tkaninę dookoła głowy, tworząc swego rodzaju turban. Aby uprościć sobie tę czynność, pochyl głowę w dół (włosy mają zwisać do dołu). Zrób to bardzo starannie, tak aby poza turban nie wystawał żaden wilgotny kosmyk.
  • Trzymaj turban na głowie maksymalnie przez kilka minut! Następnie zdejmij go z włosów, rozczesz je i pozwól im naturalnie doschnąć.

  Dlaczego nie należy siedzieć długo z zawiązanym turbanem?

  Ograniczenie dopływu świeżego powietrza w połączeniu z wilgocią i ciepłem wydzielanym przez skórę głowy zapewnia jej doskonałe podłoże do rozwoju bakterii. Co za tym idzie, gruczoły łojowe zostają pobudzone do wzmożonej pracy.

  Jeśli więc nie chcesz, aby Twoje włosy przetłuszczały się i wyglądały nieświeżo, lepiej nie przesadzaj z czasem.

  Podobnie jak w pierwszym sposobie, nie polecam wykonywać turbanu z szorstkiego ręcznika frotte. Materiał ten nie jest przyjazny dla włosów i prowadzi do ich zniszczenia.

  Zobacz też: Jak suszyć proste lub kręcone włosy?

  Podsumowanie

  Naturalne metody suszenia włosów z reguły są czasochłonne i nie gwarantują tak szybkich i spektakularnych efektów jak suszarka.

  Są jednak skuteczne, a co najważniejsze: bezpieczne dla Twoich pasm.

  Regularne narażanie kosmyków na działanie gorącego strumienia powietrza prowadzi do ich przesuszenia. Wspominałam o tym w artykule: Czy suszarka niszczy włosy?

  Z tego względu polecam Ci ograniczyć stylizowanie włosów suszarką (lub kupić jak najlepszy model suszarki do włosów z mojego rankingu).

  Korzystając z obu opisach przeze mnie sposobów suszenia pasm, masz pewność, że im nie zaszkodzisz.

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments