W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak założyć i nosić słuchawkę Bluetooth?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Prawidłowe założenie i noszenie słuchawki Bluetooth wpływa na komfort użytkowania oraz jakość rozmów. Rozsądnie więc robisz, chcąc się dowiedzieć, jak prawidłowo używać ten sprzęt. Wszystkie porady na ten temat znajdziesz tuż poniżej!

Jak założyć i nosić słuchawkę Bluetooth?

Spis treści:

  Jak założyć słuchawkę Bluetooth?

  To, na którym uchu umieścisz sprzęt, zależy jedynie od Ciebie. Najpierw delikatnie odegnij zaczep przy słuchawce i ułóż go za uchem. Włóż nasadkę do kanału słuchowego. Upewnij się, że całość mocno się trzyma.

  Pamiętaj, że w razie potrzeby możesz zdjąć wkładkę, którą umieszczasz wewnątrz ucha. Swobodnie wymienisz ją też na mniejszą lub większą. Producenci dołączają do sprzętu cały komplet, zwłaszcza gdy masz coś z: ranking słuchawek Bluetooth do rozmów.

  Dzięki wkładkom w kilku rozmiarach dopasujesz słuchawkę Bluetooth do swoich preferencji. Nierzadko w zestawie znajdziesz też nie jeden, a dwa zaczepy na ucho, mniejszy i większy.

  Tym samym nie musisz się obawiać, że urządzenie ciągle będzie się zsuwać w czasie rozmów. Zakładaj słuchawkę po prawej lub lewej stronie, jak wolisz. Weź tu pod uwagę swoje przyzwyczajenia i wygodę.

  Ranking słuchawek Bluetooth – zwycięzca

  Feegar Bond SE v2

  Jak nosić słuchawkę Bluetooth?

  W wielu instrukcjach znajdziesz informację, że tak, jak chcesz. Jest w tym dużo prawdy. Już wiesz, że sprzęt możesz nosić na uchu lewym bądź prawym. Najważniejsze jest to, aby skierować jego dolną część w kierunku ust. Wtedy Twój rozmówca nie będzie miał problemów ze zrozumieniem tego, co mówisz.

  Zakładanie gumowej nakładki (tej, która trafia do przewodu słuchowego) nie jest niezbędne. Niemniej zwykle zwiększa to komfort użytkowania słuchawki Bluetooth. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zaczepu, który umieszczasz za uchem.

  Nie ma potrzeby, aby korzystać z niego przez cały czas. Sprawdź, jak sprzęt będzie się sprawdzać bez tego elementu. Czasami okazuje się, że tak jest wygodniej. Niemniej tu sporo zależy od własnych przyzwyczajeń, a także budowy ucha.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Słuchawka Bluetooth – jak nosić z telefonem?

  Producenci zalecają, żeby nosić słuchawkę Bluetooth po tej samej stronie ciała, co telefon. Jeśli masz ją na prawym uchu, umieść smartfon np. w kieszeni na prawej nodze. To pozytywnie wpłynie na jakość rozmów.

  Oczywiście to nie obowiązek. Jeżeli nie masz możliwości trzymania sprzętów po tej samej stronie, bez obaw. W takim przypadku umieść telefon jak najbliżej siebie. Przykładowo, gdy jesteś w samochodzie, włóż go do uchwytu lub połóż na desce rozdzielczej.

  Każdy model ma swój zasięg działania, choć zwykle wystarczający. Niemniej może dojść do sytuacji, w której telefon nie widzi słuchawki Bluetooth. Często to wina właśnie za słabego zasięgu.

  Jak nosić słuchawkę Bluetooth – ważne zasady

  Prawidłowy sposób zakładania słuchawki Bluetooth jest ważny. Musisz też wiedzieć, jak się z nią właściwie obchodzić podczas noszenia. Dzięki temu długo Ci posłuży i unikniesz niepotrzebnych problemów, w tym awarii.

  1. Unikaj noszenia sprzętu podczas deszczu. Jeśli już musisz używać go w takich warunkach, zachowaj ostrożność. Najlepiej zakryj ucho ze słuchawką czapką lub szczelnie zabezpiecz kapturem. Nie powinna mieć kontaktu z żadnymi płynami.
  2. Staraj się nie narażać słuchawki Bluetooth na ekstremalnie wysokie i niskie temperatury. Producenci zwykle wskazują konkretne wartości, najczęściej powyżej 35 st. C i poniżej -20 st. C.
  3. Kiedy zdejmujesz sprzęt, zawsze się upewnij, że został wyłączony. Dopiero wtedy schowaj go do etui.
  4. Zakładając słuchawkę Bluetooth na ucho, zachowaj ostrożność. Staraj się odginać zaczep na ucho delikatnie. Unikniesz wtedy jego przypadkowego złamania.
  5. Uważaj, aby nie dotykać urządzenia, kiedy masz mokre dłonie. Taki niepozorny kontakt z wilgocią również bywa przyczyną awarii słuchawki Bluetooth.

  Przeczytaj też:

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments