W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak zrobić loki lokówką? Jak kręcić nią włosy?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  0

Burza kręconych loków to jedna z najpopularniejszych fryzur wykonywanych zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień. W tym poradniku dowiesz się, jak zrobić ładne i trwałe loki lokówką oraz jak prawidłowo jej używać, by nie zniszczyć włosów.

Jak zrobić loki lokówką? Jak kręcić nią włosy?

Spis treści:

  Jak zakręcić włosy lokówką?

  Modelowanie włosów lokówką początkowo wydaje się trudne, jednak praktyka czyni mistrza.

  Przygotowałam dla Ciebie szczegółowy poradnik, jak zakręcić hollywoodzkie loki. Dzięki niemu stylizacja przebiegnie bezproblemowo i sprawniej.

  Oto wskazówki krok po kroku, więc lokówka w dłoń i do dzieła:

  1. Rozczesz dokładnie włosy na całej ich długości. Dzięki tej czynności pozbędziesz się wszystkich kołtunów i splątań.
  2. Podziel włosy na sekcje (o ile jest to dla Ciebie wygodne i ułatwi Ci pracę). Jeśli Twoje włosy nie są zbyt gęste, wystarczy, że oddzielisz dolną partię pasm od górnej, spinając wierzchnią warstwę spinką. W przypadku większej ilości włosów polecam Ci stworzyć na głowie więcej sekcji.
  3. Na każdą sekcję zastosuj obowiązkowo preparat termoochronny. Zrób to przed użyciem lokówki!
  4. W międzyczasie włącz swoją lokówkę i od razu ustaw jej odpowiednią temperaturę grzania, dopasowaną do aktualnej kondycji Twoich pasm. Nie przesadzaj z ustawieniami i unikaj maksymalnej temperatury. Włosy, które nie są w perfekcyjnym stanie, nie mogą sobie pozwolić na zbyt duże ciepło.
  5. Loki zakręcisz na dwa sposoby – wykonując ruch lokówką do wewnątrz (w kierunku twarzy) albo od zewnątrz. Sama musisz zdecydować, który uzyskany efekt bardziej Ci odpowiada, dlatego polecam Ci na początek wykonać małą próbę obydwu skrętów. Osobiście zawsze decyduję się na ruch wykonywany od zewnątrz i jest on ogólnie częściej praktykowany.
  6. Zacznij od kręcenia dolnej warstwy włosów lub od górnej, jeśli nie zdecydowałaś się na stworzenie sekcji. Wydziel niewielkie pasemko, a następnie nawiń je na wałek lokówki. Zrób to z każdym kolejnym pasemkiem. Im mniejszy kosmyk wydzielisz, tym drobniejszy uzyskasz skręt.
  7. Aby stworzyć bardziej naturalne loki, trzymaj lokówkę w pozycji pionowej (a więc w pozycji równoległej do głowy). Wtedy osiągniesz nieco luźniejszy skręt.
  8. Uważaj, by nie dotknąć rozgrzaną lokówką skóry głowy i uszu, gdyż na pewno się poparzysz. Zawsze staraj się zachować bezpieczny odstęp, jeśli zdecydowałaś się kręcić włosy od samej nasady.
  9. Gdy już z powodzeniem zakręcisz wszystkie pasma, obowiązkowo utrwal loki lakierem do włosów.

  Ranking lokówek – zwycięzca

  Philips BHB887/00

  Co zrobić, żeby loki się trzymały?

  Samo zakręcenie włosów nie wystarczy, by cieszyć się sprężystymi lokami przez cały dzień.

  A zatem czym utrwalić loki i co zrobić, żeby przedłużyć ich żywotność?

  Spójrz na moje sprawdzone sposoby:

  1. Przede wszystkim zawsze po skończonej stylizacji zabezpiecz skręt odpowiednim kosmetykiem utrwalającym. Może to być zwykły lakier do włosów lub np. specjalna pianka bądź spray. Dzięki nim efekt pięknych loków trwa zdecydowanie dłużej.
  2. Czy wiesz, że świeżo umyte włosy gorzej się kręcą? Właśnie dlatego zdecydowana większość fryzjerów ślubnych prosi swoje Panny Młode, by nie myły pasm tego samego dnia, co wesele, zaraz przed czesaniem. Oczywiście przetłuszczone włosy też nie są wskazane, dlatego rekomenduję Ci odświeżyć je np. wieczorem, dzień wcześniej.
  3. Gdy zdejmiesz z gorącego wałka nawinięte na niego pasemko, nie puszczaj go od razu. Przytrzymaj lok jeszcze przez kilka sekund w dłoni i pozwól mu trochę ostygnąć, dzięki czemu jeszcze mocniej utrwalisz skręt.
  4. Nie nawijaj zbyt grubych pasm. Im więcej włosów zakręcisz, tym cięższy będzie lok, a jego trwałość słabsza.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Jak postępować z lokówką, by uchronić włosy przed zniszczeniem?

  Jeżeli obawiasz się, że używanie lokówki negatywnie wpłynie na Twoje włosy, mam dla Ciebie kilka cennych wskazówek, które Cię przed tym uchronią.

  Poznaj je:

  • Nigdy nie kręć kruchych, łamliwych i osłabionych włosów. Zniszczone pasma nie powinny mieć w ogóle styczności z wysoką temperaturą. Mocne grzanie jeszcze bardziej pogorszy ich stan, wobec czego będziesz zmuszona ściąć swoje włosy.

  Zamiast używania elektrycznych sprzętów fryzjerskich polecam Ci spróbować różnych metod kręcenia włosów na zimno, bez użycia lokówki. Stanowią one bezpieczną alternatywę, dzięki której Twój skręt będzie prezentował się równie zjawiskowo, a włosy pozostaną w nienaruszonym stanie. Znajdziesz je w moim poradniku: Jak zrobić loki bez lokówki?


  • Zanim przejdziesz do kręcenia, zadbaj o odpowiednie przygotowanie włosów. Chodzi o ich nawilżenie, dlatego polecam dzień wcześniej umyć pasma szamponem, a następnie nanieść na nie nawilżającą odżywkę lub maskę. Spłucz ją dokładnie wodą po upływie określonego na etykiecie czasu. Dlaczego dzień wcześniej? Ponieważ, jak już wcześniej wspomniałam, świeżo umyte włosy z reguły są mniej podatne na stylizacje.
  • Zadbaj o odpowiednią temperaturę lokówki, dobraną do aktualnej kondycji Twoich pasm. Włosy każdej z nas są inne, dlatego potrzebują indywidualnego podejścia, także w kwestii stopnia rozgrzania wałka. Pamiętaj, że zdrowe, mocne i witalne pasma mogą sobie pozwolić na dużo wyższe temperatury niż te w nie najlepszym stanie. Z tego względu polecam Ci zakup dobrej lokówki z funkcją kilkustopniowej regulacji temperatury. Dzięki niej masz większą kontrolę nad pracą lokówki, zmniejszając tym samym ryzyko przypalenia włosów.
  • Wybór odpowiedniego urządzenia ma ogromne znaczenie! Nie inwestuj w byle jaki sprzęt. Wybierz wyłącznie sprawdzony model od poleconego i znanego producenta, któremu ufasz. Oczywiście nie zawsze „droższe” oznacza „lepsze”, jednak wychodzę z założenia, że przy zakupie lokówki nie warto jest kierować się wyłącznie jak najniższą ceną. Sprawdź dokładnie funkcje, jakie oferuje wybrany przez Ciebie model, powłokę, z którego został wykonany wałek, oraz wszystkie inne parametry. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo Twoich włosów.
  • Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem modelowania rozprowadzić po włosach preparat termoochronny. Taki kosmetyk znajdziesz w każdej drogerii. Zapewni on stylizowanym pasmom zwiększoną ochronę przed uszkodzeniami termicznymi. Preparat termoochronny to bardzo ważny krok w stylizacji włosów na gorąco, dlatego nie powinnaś go pomijać. Wspominała o tym również w artykule czy lokówka niszczy włosy.
  • Nie przytrzymuj rozgrzanej lokówki na włosach dłużej niż kilka sekund, zwłaszcza gdy korzystasz z niemal maksymalnych ustawień temperatury. Inaczej istnieje duże prawdopodobieństwo, że doprowadzisz pasma do przegrzania i pogorszysz ich stan.
  • Nie kręć wilgotnych włosów. Używaj lokówki wyłącznie na suchych włosach, gdyż mokre pasma są znacznie bardziej podatne na zniszczenia spowodowane wysoką temperaturą.
  • Zanim weźmiesz się za kręcenie pasm, oczyść ich powierzchnię z pozostałości kosmetyków, takich jak: lakier do włosów, guma do stylizacji, żel do modelowania, suchy szampon itp. Kręcone włosy powinny być czyste, gdyż tego typu preparaty mogłyby utrudniać stylizację oraz przywierać do rozgrzanej powierzchni wałka, przypalając przy tym włosy. Oczywiście nie dotyczy to kosmetyków termoochronnych oraz wszelkich innych stylizatorów, których producent wyraźnie zaznaczył, że są przeznaczone do użycia przed kręceniem. Zwróć na to uwagę.

  Podsumowanie

  Mając do dyspozycji tak konkretny poradnik, na pewno poradzisz sobie z kręceniem trwałych loków za pomocą lokówki.

  Nie zrażaj się, jeśli na początku nie wszystko wyjdzie tak, jakbyś tego oczekiwała. Lokówka to urządzenie, które wymaga dużej wprawy. Wierz mi, że cierpliwość popłaca, a z każdą kolejną stylizacją nabierzesz zręczności i większego doświadczenia.

  Oceń publikację
  [Głosy: 3 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments