W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak zrobić loki prostownicą?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  0

Kręcenie włosów na gorąco wielu kobietom kojarzy się przeważnie z lokówką albo termolokami. W tym artykule pokażę Ci jeszcze jeden szybki i prosty patent na stworzenie perfekcyjnego skrętu. Dowiesz się, krok po kroku, jak zakręcić włosy prostownicą.

Jak zrobić loki prostownicą? Poradnik krok po kroku!

Spis treści:

    Jak zakręcić włosy prostownicą – poradnik

    Wbrew pozorom kręcenie włosów sprzętem prostującym nie jest skomplikowaną czynnością.

    Zdarza się jednak, że osoby początkujące mają z nią duży problem. Nie zniechęcaj się, jeśli za pierwszym razem nie będzie Ci to wychodzić. Jestem pewna, że po kilku próbach dojdziesz do mistrzowskiej precyzji.

    Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowałam dla Ciebie szczegółową instrukcję, jak zakręcić włosy prostownicą:

    1. Zacznij od nagrzania urządzenia prostującego do bezpiecznej temperatury (im pasma są bardziej cienkie, suche i uwrażliwione, tym temperatura powinna być możliwie najniższa). Jeśli nie potrafisz dobrać odpowiedniego stopnia rozgrzania płytek do kondycji Twoich pasm, koniecznie przeczytaj artykuł, jak prostować włosy prostownicą, aby ich nie zniszczyć. Zawarłam w nim wskazówki, które pomogą Ci zastosować właściwą regulację, dzięki czemu uchronisz kosmyki przed spaleniem

    2. Włosy przed kręceniem powinny być czyste i całkowicie wysuszone! Upewnij się dokładnie, że pasma nie są nawet odrobinę wilgotne.

    Robienie loków prostownicą - krok 2 - suszenie włosów

    3. Zanim przejdziesz do modelowania kosmyków, nie zapomnij nałożyć na nie preparat termoochronny. Zabezpieczy on Twoje pasma przed działaniem wysokich temperatur, dzięki czemu nie będą aż tak podatne na uszkodzenia.

    Robienie loków prostownicą - krok 3 - nakładanie preparatu termoochronnego

    4. Rozczesz precyzyjnie swoje włosy na całej długości, by pozbyć się wszelkich „kołtunów”. Poświęć na ten krok nieco więcej czasu, szczególnie gdy masz długie, gęste i niesforne pasma.

    Robienie loków prostownicą - krok 4 - rozczesanie włosów

    5. Zrób pionowy przedziałek na środku głowy. Podział włosów na dwie równe części sprawi, że loki po obu stronach przedziałka będą wykonane w sposób symetryczny.

    Robienie loków prostownicą - krok 5 - robienie pionowego przedziałka

    6. Odseparuj od siebie dolną i górną warstwę włosów, robiąc poziomy przedziałek na wysokości uszu. Jeśli masz gęste i grube kosmyki, rozważ utworzenie większej ilości sekcji.

    Robienie loków prostownicą - krok 6 - oddzielenie warstw włosów

    7. Robienie loków zawsze zaczynaj od spodniej warstwy pasm. Aby zwiększyć komfort swojej pracy, weź spinkę i zepnij nią pozostałe włosy na czubku głowy. Dzięki temu nie będą Ci one przeszkadzać podczas stylizacji dolnej partii.

    Robienie loków prostownicą - krok 7 - spięcie włosów na czubku głowy

    8. Wydziel z włosów cienkie pasemko (o szerokości ok. 2-3 cm), a następnie zaciśnij je między płytkami urządzenia mniej więcej w 2/3 długości pasma. Nie polecam stylizacji loków od samej nasady, gdyż zazwyczaj efekt wygląda niezbyt naturalnie.

    Robienie loków prostownicą - krok 8 - zaciskanie włosów prostownicą

    9. Kolejno obróć prostownicę o 180 lub 360 stopni (sama musisz wyczuć, jaki obrót będzie dla Ciebie wygodniejszy). Co ważne, wykonaj ten ruch od zewnątrz!

    Robienie loków prostownicą - krok 9 - obrót prostownicą od zewnątrz

    10. Następnie powoli przesuwaj urządzenie po paśmie aż do samych końcówek. Jedną dłonią trzymaj sprzęt, a drugą złap za końcówki włosów, by nie odwijały się i nie uciekały na boki.

    Robienie loków prostownicą - krok 10 - przesuwanie prostownicy w dół

    11. Gotowe! Właśnie zrobiłaś swój pierwszy lok. Powtórz tę czynność z każdym kolejno wydzielonym pasmem. Gdy skończysz układać dolną partię włosów, zdejmij spinkę i przejdź do modelowania wierzchniej warstwy.

    Robienie loków prostownicą - efekt zakręconych włosów

    12. Aby rozluźnić skręt i nadać mu naturalnego efektu, przeczesz włosy delikatnie palcami, potrząsając nimi subtelnie. Dla utrwalenia stylizacji spryskaj delikatnie całość loków lakierem albo użyj pianki modelującej.

    Ranking prostownic do włosów – zwycięzca

    BaByliss BAB3000EPE

    Jak się robi loki prostownicą – wskazówki

    • Jeżeli pragniesz, aby Twoje loki były gęste i sprężyste, wydzielaj cienkie pasemka. Im więcej włosów nawiniesz na prostownicę, tym skręt będzie luźniejszy. Weź pod uwagę, że grube pasma jest trudno zakręcić, wobec czego fryzura może wyjść mało precyzyjnie i niedbale.
    • Istotny jest także kąt nachylenia urządzenia prostującego. Jeśli zależy Ci na delikatnych lokach lub efekcie fali, przesuwaj prostownicę po pasmach, trzymając ją w pozycji pionowej.
    • Nigdy nie zatrzymuj rozgrzanych płytek w jednym miejscu na dłużej niż 2 sekundy! Inaczej spalisz włosy. Twoje ruchy powinny być pewne i zdecydowane. Jeśli masz obawy, polecam Ci przećwiczyć najpierw samo nawijanie pasma na zimną prostownicę.
    • Nie rezygnuj z kosmetyków termoochronnych. Osobiście nie wyobrażam sobie użyć gorącego sprzętu prostującego bez uprzedniego spryskania włosów np. sprayem czy mgiełką termoochronną. Bezpieczeństwo stylizacji stawiam na pierwszym miejscu, dlatego zawsze staram się minimalizować ryzyko zniszczenia pasm.
    • Pamiętaj o tym, by dokładnie wysuszyć i rozczesać swoje kosmyki, zanim rozpoczniesz modelowanie loków.
    • Bądź ostrożna. Uważaj, by przypadkiem nie dotknąć palcami rozgrzanych płytek i obudowy. Podczas kręcenia loków prostownicą łatwo jest się niespodziewanie poparzyć, zwłaszcza jeśli dopiero nabierasz wprawy.

    Jaką prostownicą kręcić włosy?

    Nie każda prostownica nadaje się do tego, by tworzyć nią loki.

    Sprawdź, jakie kryteria musi ona spełnić, abyś stworzyła za jej pomocą idealny skręt.

    • Zewnętrzna część obudowy urządzenia prostującego musi się mocno nagrzewać. Oczywiście chodzi wyłącznie o ten fragment obudowy, który znajduje się w okolicach płytek. Jeżeli oprócz niego gorąca jest także część, za którą chwytasz prostownicę, raczej nie jest to dobrej jakości urządzenie.
    • Krawędzie płytek grzejnych muszą być zaokrąglone. To właśnie dzięki tak wyprofilowanym brzegom możliwe jest płynne modelowanie loków lub fal.
    • Powierzchnia płytek musi być płaska.

    Modele przystosowane do kręcenia włosów znajdziesz w moim rankingu prostownic. Dzięki niemu szybko wybierzesz wydajny i bezpieczny sprzęt do stylizacji pasm.

    Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

    Podsumowanie

    Po lekturze tego poradnika już doskonale wiesz, jak zrobić loki prostownicą.

    Nie jestem miłośniczką kręconych włosów, ale kilka razy miałam okazję samodzielnie wykonać na swojej głowie loki za pomocą zarówno klasycznej lokówki, jak i prostownicy. Służą także do tego najlepsze termoloki.

    Znacznie przyjemniej wspominam kręcenie pasm przy użyciu sprzętu prostującego. Większy komfort pracy i zdecydowanie mniej poparzeń, choć zapewne jest to kwestia wprawy. Wspominałam o tym zresztą w poradniku lokówka czy prostownica.

    Dodatkowo przyznam, że lubię praktyczne rozwiązania 2w1. Prostownica z funkcją lokówki to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale co więcej, miejsca w łazienkowej szufladzie. A to zdecydowanie doceni każda z nas.

    Przeczytaj też:

    1. Czy można prostować wilgotne włosy?
    2. Codzienne prostowanie włosów – Bezpieczne czy nie?
    3. Jak wyczyścić prostownicę?
    Oceń publikację
    [Głosy: 3 Średnia: 5]

    Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

    Subscribe
    Powiadom o
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments